Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pár hetes terhesen el mertétek...

Pár hetes terhesen el mertétek hinni? Mertetek örülni?

Figyelt kérdés

Nyilván nem akarok szétkiabálni a nagyvilágban a nagy hírt, még magamban sem tudom eldönteni, hogy lehet-e merni örülni? Nagyon örülünk a babának, régóta vágyunk rá :) Ti mikor mertetek örülni? Pozitívan állok a várandóssághoz, bízom benne,hogy a jóisten ad nekünk egy egészséges gyermeket.

Már kacérkodom a gondolattal, hogy mit mikor fogok. Pl. Karácsonykor akarjuk bejelenteni a családnak, munkahelyen januárt szeretném már csak végigdolgozni, stb. Vagy butaság beleélni magam?

Nagyon várom, hogy megszülessen. Ha most azt mondaná valaki, irány szülni, boldogan mennék. Barátnőm a napokban fog szülni, mikor panaszkodott,hogy fáj a háta, leoltottam, hogy hány meddő nő cserélne vele, csak meglegyen a baba.. Most is így gondolom, nekem minden kínt megér :)



2019. szept. 19. 10:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy voltam vele másfél év próbálkozás után! Felfoghatatlan volt ez az egész. Mivel nálam barnázgatás is volt az elején, duplán nem mertem beleélni magam, pedig a vizsgálatokon mindig minden tökéletes volt. Őszinte leszek, én a II. genetikai UH után kezdtem csak el nagyon örülni, ez pedig kb. egybeesett azzal, hogy már gyakran érzem is mozogni a kicsi lányomat! :) Boldog babavárást neked!
2019. szept. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk elsőre sikerült, de így is nagyon óvatos voltam. És voltam már vagy 20 hetes mire valóban felfogtam, és örültem. Pedig 14 hetes voltam mikor elkezdtem érezni a magzatmotgást.
2019. szept. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azután kezdtem merni elhinni hogy az orvos is megerősítette és hallottam a szívhangját. Ebbe mondjuk nagyon belejátszik az is, hogy betegségek miatt azt mondták nem lehet gyerekem. De a 12 hetes genetikai uh volt az igazán partválasztó nálam, mikor megtudtam hogy tényleg minden rendben van a babával, a kritikus részen is túl vagyunk. (Sajnos apuka amint kiderült lelépett, pedig 8 éve mondogatta hogy próbálkozzunk hátha összejön...csak hát nem hitte volna hogy az esélyek ellenére összejöhet :P)
2019. szept. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

32 hetes vagyok,két év után sikerült a baba, csak akkor leszek nyugodt, ha épségben megszületik.


"hány meddő nő cserélne vele, csak meglegyen a baba."

Ne haragudj, de ez kb az Afrikában meg éheznek értelmi szint, empatikus ember ilyet nem mond.

2019. szept. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
Az elsőre 6 évet vártunk. Én valahogy fordítva vagyok bekötve, teljesen biztos voltam benne, hogy nem lehet baj, ha már ilyen sokat váratott magára. Tökéletes, tünetmentes, rózsaszín felhőkön ugrálós várandósság volt. A kicsiknél sem aggódtam, ők gyorsan megfogantak, szintén álomterhességek. 😊
2019. szept. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

Már érzem, hog mozog

2. Baba


Mégsem hiszem mindig el.


Egyébként persze megér monden szenvedést, de ne told le, ha nem örül neki.

Ne hasonlítsuk a meddőkhöz.. Komoly fájdalmakkal is járhat a terhesség, főleg a végén. Meg tudja keseríteni a napokat.

2019. szept. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

"leoltottam, hogy hány meddő nő cserélne vele, csak meglegyen a baba"


Aztán egy darab panasz el ne hagyja a szádat az egész terhesség alatt, szülésnél, meg utána.. Hiszen neked minden kínt megér.

Mégis miből vontad le a következtetést, hogy a barátnőd nem érez ugyanígy?! Attól még a terhesség lehet terhes..akár a végén, akár az elején, akár egész végig. Ez nem jelenti azt, hogy nem éri meg.


Szóval azért mert terhes lettél, még nem kell felülni a magas lóra.


Amúgy a második genetikai ultrahang után fogok igazán megnyugodni. Addig még kicsit izgulok, hiába jó minden érték jelenleg.

2019. szept. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én mertem neki korán örülni, egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy akár nem is maradhat meg.

A munkahelyemen muszáj volt szólni, mert ha kiderül a terhesség, nem dolgozhatnak a nők a munkakörülmények miatt. A családban meg nem bántam, hogy 5 hetesen tudták, mert nálunk nincs olyan, aki kárörvendene vagy okoskodna, vagy firtatná a dolgot, ha esetleg elmenne a baba. Azt hiszem, az emberek jobban féltek ettől, mint én.

2019. szept. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%
A pozitív hozzáállás nagyon fontos, de azért ne éld még bele túlságosan magad. Az első terhesség nálunk hamar összejött, nagyon örültünk, el nem tudtam képzelni, hogy bármi baj legyen, én is számolgattam, hogy pont a 30. szülinapom környékén fog születni, aminek nagyon örültem, mert maximum 30 éves korom körül szerettem volna először szülni. Viszont nem akartam világgá kürtölni az első vizsgálatig, ahol viszont kiderült, hogy nincs szívhang, nem fejlődött normálisan az embrió. Tartottunk pár hónap szünetet, a második baba viszont csak kb. egy év próbálkozás után spontán jött össze, na itt már sokkal óvatosabb voltam a beleéléssel, viszont minden rendben azóta is, rettentően várom, hogy megszülessen :) 36 hkm
2019. szept. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Korábbi vetélés miatt igazából a 17. hét környékén nyugodtam meg, amikor már rendszeresen éreztem mozogni.
2019. szept. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!