Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt másnak is ilyen a vérnyom...

Volt másnak is ilyen a vérnyomása terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Első terhességemnél a 28. héten jött elő a magasvérnyomás,vagyis akkor vették észre, majd hellp szindrómával végződött a terhességem a 33. héten.


Most megint állapotos vagyok, momdanom sem kell nagyon szigorú kontroll alatt (gyakori vérvétel, orvosi látogatások) 6. héttől folyamatosan mérem a vérnyomásomat,melyet a nőgyógyász ellenőriz.A lényeg hogy azt vettem észre, hogy 10-15 naponta mérek egy magasabb vérnyomást (140/95) majd napokig, hetekig semmi.Legutóbb pl 09.20-án mértem napi 1x 140-es vérnyomást, azóta 120-110 közötti értékeket mértem.Ma ismét 140-et mértem csak 1 alkalommal.Úgy tűnik nekem, hogy az időjárás nagyban befolyásolja,pl ha esős vagy szeles idő jön akkor megugrik a vérnyomásom és a pulzusom is.Még annyi, hogy mindig pihenés után mérem a vérnyomásom.


Még a 8. hétem voltam 24 órás vérnyomásmérésen akkor minden rendben volt, majd most aktuális a következő 24 órás vérnyomásmérés.


Volt még valaki így hogy ingadozott a vérnyomása pl. az időjáráS miatt?Kellett gyógyszer?



2019. szept. 30. 12:59
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt nem irtam, hogy 16 hetes vagyok és vérnyomáscsökkentöt nem szedek (egyelőre)
2019. szept. 30. 13:22
 2/2 anonim ***** válasza:

Én 21. héten vagyok. Terhesség előtt 110-135 között mértem vérnyomásokat.

Mostanában szinte minden mérésen (értsd kb 3 hetente) 135-140 között mértem. A védőnő azt tanácsolta, szerezzek mérőt otthonra is, hátha csak idegeskedek és a mozgás miatt van, de nem gondolnám, hogy 10 perc biciklizés, majd 20 perc ücsörgés és csevegés után is ennyinek kellene lennie.


A családban van magas vérnyomású, lehet rá hajlamod? Mert nálam ez játszik, és előfordulhat, hogy amiatt is van.


Gyógyszert nem akarok rá szedni, inkább pihennék. :)


Ha még csak a 8. héten vagy és már kellett 24 órás vérnyomásmérő, illetve így is magas, akkor lehet, hogy neked komplikáltabb lesz a helyzeted.

2019. szept. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!