Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az orvos kiír táppénzre,...

Ha az orvos kiír táppénzre, akkor nem csinálhatom meg a jogsit?

Figyelt kérdés

Az a kérdés, hogy elkezdtem a jogsit, de már "fenyegetett" azzal az orvos, hogy ha keményedek akkor táppénzre kell mennem. Nyilván nem akarom, hogy bármi baj legyen a babával, vagy a terhességgel, de ha kiír táppénzre, akkor attól még a vezetést befejezhetem?

Úgy gondoltam, hogy így nem napi 12 órát ingázok-dolgozok-ingázok, hanem heti 2-3x elmegyek ugyanúgy másfél órát vezetni. Ennek van valami jogi oldala? Mert úgy tudom, hogy mondjuk vásárolni, stb ilyen helyekre is lehet menni, az meg nem kevésbé megerőltető.

Tehát ha eljárok vezetni, és mondjuk ott rajta vannak a dátumok, hogy mikor vezettem, meg mikor tettem le a forgalmi vizsgát, abból lehet baj?


Köszi előre is a választ, leszólást nem kérek, NEM ÉN AKAROK ELMENNI TÁPPÉNZRE, én ki akarom bírni!! (egyre nehezebb, de még úgy gondolom bírnám, de semmiképpen nem akarok kockáztatni - ha az orvos úgy gondolja, hogy már veszélyes, akkor maradok otthon)



2019. okt. 3. 09:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%

Elég faramucin venné ki magát.

De az orvos nem írhat ki akaratod ellenére táppénzre.

2019. okt. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%
Semmi köze a jogsinak a tp-hez. Ennyi erővel aki tanul munka mellett, az ne is vizsgázzon vagy zh-zon ha tp-en van?
2019. okt. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy akaratom nélkül nem vehet táppénzre, de nem akarok mártírkodni sem, hiszen ő az orvos, csak tudja.
2019. okt. 3. 09:36
 4/22 anonim ***** válasza:
78%
Az orvosnak nem kell tudnia róla, más jogi akadálya pedig nincs. Ha már elkezdted, akkor az orvosi alkalmasságid megvan, innentől pedig nincs köze hozzá. Senki nem fogja ellenőrizni, számon kérni. Amíg magadat és a babát nem veszélyezteted vele, nyugodtan csináld tp mellett.
2019. okt. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%
Ha úgy érzed, hogy neked menne akkor hajrá! A jogi oldalától ne félj!
2019. okt. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

Mi köze van az orvosodnak ahhoz, hogy vezetni tanulsz? Nem is kell tudnia róla.


Ellenben ha keményedéseid gyakoribbá válnak, akkor az zavaró lehet. Nem lesz tőle több baja a babának vezetés közben sem, mint ha otthon történek rád, de esetleg a forgalomban 1-1 kellemetlen, fájó keményedés elterelheti a figyelmedet, veszélyes helyzetet teremthet. Szóval ezt neked kell tudnod.

van ismerősöm, aki 1 héttel szülés előtt vizsgázott minden gond nélkül.

2019. okt. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
51%
Jogilag nem. Ha táppénzen vagy, akkor otthon kell lenned.
2019. okt. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
Jogilag nem csinálhatnad, de a kutya nem fogja ellenőrizni, hogy te vezetni jársz. Amúgy vezetés közben a keményedés baromi zavaro lesz, szoval lehet, hogy te fogod azt mondani, hogy szüneteltetnéd.
2019. okt. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
63%
Mindenki keményedik, ez normális. Az orvos is pontosan tudja, ahogy azt is, hogy a kismamák többsége nem akar dolgozni, ezért ajánlanak fel ilyen kamu TP lehetőségeket.
2019. okt. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vegyes válaszokat!

Hát reméljük nem lesz rá szükség, hogy táppénzre menjek, de ha mégis közbejön valami, akkor remélem azt a pár órát meg a vizsgát majd meg tudom még csinálni.

Egyelőre estefelé szoktam keményedni, nem mindig, vezetés közben eddig nem volt gond.

2019. okt. 3. 10:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!