Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az orvos kiír táppénzre,...

Ha az orvos kiír táppénzre, akkor nem csinálhatom meg a jogsit?

Figyelt kérdés

Az a kérdés, hogy elkezdtem a jogsit, de már "fenyegetett" azzal az orvos, hogy ha keményedek akkor táppénzre kell mennem. Nyilván nem akarom, hogy bármi baj legyen a babával, vagy a terhességgel, de ha kiír táppénzre, akkor attól még a vezetést befejezhetem?

Úgy gondoltam, hogy így nem napi 12 órát ingázok-dolgozok-ingázok, hanem heti 2-3x elmegyek ugyanúgy másfél órát vezetni. Ennek van valami jogi oldala? Mert úgy tudom, hogy mondjuk vásárolni, stb ilyen helyekre is lehet menni, az meg nem kevésbé megerőltető.

Tehát ha eljárok vezetni, és mondjuk ott rajta vannak a dátumok, hogy mikor vezettem, meg mikor tettem le a forgalmi vizsgát, abból lehet baj?


Köszi előre is a választ, leszólást nem kérek, NEM ÉN AKAROK ELMENNI TÁPPÉNZRE, én ki akarom bírni!! (egyre nehezebb, de még úgy gondolom bírnám, de semmiképpen nem akarok kockáztatni - ha az orvos úgy gondolja, hogy már veszélyes, akkor maradok otthon)



2019. okt. 3. 09:15
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosnak meg a táppénznek nincs semmi köze a jogsihoz. Jó, fura lenne ha táppénzen lennél és vezetnél, de senki nem köthet miatta beléd. Az mondjuk nembaj ha nem a szülés előtti hetekben tanulsz meg vezetni, akkor már inkább halaszd el pár hónapot, de amúgy amíg bírod menj, baba mellett nehezebb lenne amúgy is.
2019. okt. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Végül otthoni munkavégzés mellett csináltam az órákat, és a végén táppénz alatt a vizsgát.
2020. máj. 12. 21:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!