Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az orvos kiír táppénzre,...

Ha az orvos kiír táppénzre, akkor nem csinálhatom meg a jogsit?

Figyelt kérdés

Az a kérdés, hogy elkezdtem a jogsit, de már "fenyegetett" azzal az orvos, hogy ha keményedek akkor táppénzre kell mennem. Nyilván nem akarom, hogy bármi baj legyen a babával, vagy a terhességgel, de ha kiír táppénzre, akkor attól még a vezetést befejezhetem?

Úgy gondoltam, hogy így nem napi 12 órát ingázok-dolgozok-ingázok, hanem heti 2-3x elmegyek ugyanúgy másfél órát vezetni. Ennek van valami jogi oldala? Mert úgy tudom, hogy mondjuk vásárolni, stb ilyen helyekre is lehet menni, az meg nem kevésbé megerőltető.

Tehát ha eljárok vezetni, és mondjuk ott rajta vannak a dátumok, hogy mikor vezettem, meg mikor tettem le a forgalmi vizsgát, abból lehet baj?


Köszi előre is a választ, leszólást nem kérek, NEM ÉN AKAROK ELMENNI TÁPPÉNZRE, én ki akarom bírni!! (egyre nehezebb, de még úgy gondolom bírnám, de semmiképpen nem akarok kockáztatni - ha az orvos úgy gondolja, hogy már veszélyes, akkor maradok otthon)



2019. okt. 3. 09:15
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es! Én is meglepődtem, amikor mondta, hogy emiatt táppénz? Én azt hittem, hogy ez bizonyos szintig normális. :)
2019. okt. 3. 10:33
 12/22 anonim ***** válasza:
25%

"Ha táppénzen vagy, akkor otthon kell lenned."

meeeert? És ezt ki és hol határozza meg?

Az, hogy valaki keresőképtelen/munkaképtelen még nem jelenti azt, hogy a lakását elhagyni is képtelen. Mondjuk lehet valaki pl egy kéztöréssel is táppénzen, miközben titkárnő, gyors és gépírásból állna a munkája nagy érszben -> egyértelmű, hogy amíg nem tudja erre megfelelően használni a kezét, nem tud dolgozni.

Azért, mert valaki keményedik terhesen, még nem életképtelen, csak mondjuk adott esetben egy gyári szalagmunkát vagy mondjuk egy idegsebész munkakört (csak hogy a szélsőségeket említsem) nem tud ellátni.

2019. okt. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
28%
Jah, amúgy vezethetsz, senki nem ellenőrzi. A kismamák legalább fele táppénzcsaló. Lásd a "nagyobbal gyesen vagyok, jön a második, elmennék táppénzre". JÁtszótéren rohangálni megy, de dolgozni "beteg". Meg a "6hetes vagyok, kiíratnám magam, mert egész nap állni kell a munkahelyemen". WTF?
2019. okt. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
74%
Valószínűleg a 13-ast elküldi a párja dolgozni a 36. hétig vagy csóró, hogy nem enegedheti meg magának a táppénzt ezért irigykedik a "tp csalóka". Egyik füleden be a másikon ki..
2019. okt. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
80%

A táppénzes papíron rajta van, hogy járóbeteg vagy fekvőbeteg az ember, utóbbi esetén pedig mikor járhat ki. Fekvőbeteget kicsit szigorúbban ellenőrzik, a járóbeteget meg kb. a kutya sem... Csak akkor lehet gond, hogyha táppénz alatt mondjuk történik veled valami az ország másik felében, és esetleg megkérdezik, hogy mit kerestél te ott.


Saját tapasztalat: táppénz alatt államvizsgáztam a másoddiplomámmal, táppénzen pedig lombik miatt voltam (hivatalosan nem, gyakorlatilag meg fertőzésveszélyes a munkaköröm, mert kisgyerekekkel foglalkozom, ezért írt ki a doki táppénzre). Senki sem kérdezett rá.


Az egyetlen, amivel számolnod kell, hogy mennyire súlyosak a keményedések és ez befolyásolja-e a vezetési képességeidet!

2019. okt. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
27%

13as vagyok, 34 hetes terhes a második gyerekemmel, csak nekem nem büdös a munka, meg nem vagyok rinyapitsa, mint azok, akiket idéztem.


Ha rád nem igaz, ne vedd magadra.


Btw a fizetésem meg több, mint elég jó. Még a táppénzem is több lenne, mint az átlagfizetés. Csak én nem engedem el magam a terhesség alatt, mert nem beteg vagyok.

2019. okt. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
75%
Akkor bizonyára vagy olyan intelligens is, hogy megértsd, hogy nem mindenkinek olyan könnyű a munkahelye, mint ezek szerint neked. Vagy vannak kismamák akik szeretnének hangolódni, na adja isten pihenni egy picit a gyerek születése előtt. Millió oka lehet terhesen a tp-nek, ne legyünk már mi nők egymással ilyen rosszindalatúak!
2019. okt. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
71%

13as:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

ide is irj legyszi, mennyi rinyapitsa van, es te vagy a legkiralyabb terhes a vilagon.

2019. okt. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
62%

szia kerdezo,

elozo vagyok. Bocs, hogy nem neked reagaltam eloszor.

Vezess, nem lesz jogi gond. En is vezetek, es ha tappenzre megyek, akkor is fogok. Kb 10 alkalom valaszt el a jogsitol. Ha jol leszek, vegigcsinalom.

2019. okt. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg, ha a keményedés akadályoz a munkában, a vezetésben is fog. Fix.

Második terhességemnél a 30. héttől olyan gyakran keményedtem, hogy az orvosig alig bírtam elmenni úgy hogy vittek és nem én vezettem.

2019. okt. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!