Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a terhesség áldott állapot, amikor nem az?

Figyelt kérdés

Reggeli rosszullétek (ez lehet akár egész nap is), nagy has, izzadás, bedagadt lábak, megcsunyult test, hangulatingadozások... ezekre miért mondják, hogy áldott állapot, meg igazi csoda, amikor nem jó?


Voltam már terhes, engem nem nagyon viselt meg, de akkor is utáltam terhesnek lenni. Amikor mondtam, hogy terhes vagyok, akkor sokan kijavítottak állandóan, hogy nem terhes vagyok, hanem állapotos vagy várandós. Hát könyörgöm: azért hívják terhességnek mert terhesség!



2019. okt. 5. 07:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem mindenki döntse el maga,minek nevezi. Nekem is komplikált terhességem van, cukros lettem, a hányás sem került el stb. Igazából egy konstans kontrollvesztett állapotban vagyok, ahol legalább annyira le vagyok korlátozva, mintha beteg lennék, de ráadásul mire egy tünettel megbékélek, beüt a következő. Nehéznek élem meg és tehernek. De ettől függetlenül boldog vagyok, hogy növekszik, hogy egyáltalán összejött és nemsokára lesz egy kisbabánk, ezt áldásnak élem meg. De nekem kívülről senki ne mondja meg hogyan kell éreznem magam és milyen szóval ohajtom illetni a saját jelen állapotomat, főleg férfiak ne, mert attól hogy mosolygunk hogy de csodás és elhazudjuk a nehézségeket, nem lesz jobb. Én mindig elmondom ha valaki megkérdezi hogyan vagyok, őszintén a nehézségeket pár mondatban és azt is hogy természetesen ezek ellenére nagyon várjuk és örülünk neki. Nem bírom a megjátszást ahogy a feneketlen panaszkodast sem
2019. okt. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%

Én imádtam terhes lenni és tényleg nem terhességnél, hanem várandósságnak éltem meg. Vártam az én kis csodámra. Na de ehhez hozzá kell tenni, hogy az első 2 trimeszterbe semmi terhes tünetem nem volt, a baba nonstop aludt a hasamba, alig rugdosott, és a lábam is csak az utolsó héten dagadt be. Viszont a babával az első 8 hónap rémálom volt, azt hittem nem élem túl, és azóta is egy borzalmasan hiperaktív gyerek.


De én alig várom, hogy újra állapotos legyek.

2019. okt. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
19%
Csak Mária terhessége volt áldott állapot.
2019. okt. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
97%
Nekem pl. az volt. Semmi bajom nem volt, csak nőtt a hasam és éreztem mozogni.
2019. okt. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagyunk egyformák. Valakinek áldás. Azért, mert neked nem az, attól még más érezhet másképp is, mint te.
2019. okt. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
16%

Egyet érték veled. A terhesség az terhesség. Aztán van akinek extrém módon. De az hogy fájdalmaid és kényelmetlenségeid vannak az a minimum... aki szerint ez áldás, az aldassa magát felőlem 6x 😃


De szerintem ezt inkább a végeredményre értik. És végső soron azért csak egy csoda hogy képesek vagyunk a hasunkban nevelni egy másik emberi lényt.

2019. okt. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
97%

11 év sikertelenség után nekem ez áldás mindennel amivel jár, mert boldog vagyok hogy végre átélhetem. Erre az állapotra vártam 11 éven keresztül. Az olyan ember akinek csettintésre jött a baba nem is tudja értékelni milyen kincse van!

Az én babám igen is egy áldás! Egyébként én kismamának nevezem magam, hisz az is vagyok! 🙏🙏🙏

2019. okt. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
92%
Igen utolsó, így van. Igaz, nekem szinte azonnal jött minden gyermekem, de én akkor is áldott állapotnak érzem. Szeretek terhes lenni. Nekem nincsenek olyan extrem bajaim ezzel. Jó az elején émelygek, de attól még nem gondolom maskent, azon a pár héten túlvagyok és kesz.
2019. okt. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
17%
Azért mondjákMÁSOK azt, hogy a terhesség áldott állapot, mert NEKIK az. Azért, merz NEKED nem az, nem jelenti azt, hogy MÁSNAK sem. Gondolom, észrevetted az eleted során, hogy emberek különböznek egymástól. Mindenkinek más az, ami szép, ami nehéz, stb.
2019. okt. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Én imádtam a terhességet mindennel együtt, ugyanakkor nem a megnevezéstől függ, ki hogyan éli meg.
2019. okt. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!