Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mar 14 hetes terhes vaok es...

Mar 14 hetes terhes vaok es befejeytem a terhesvitamint szedest, utanna mijen vitamint ajanlott szednem?

Figyelt kérdés
2010. júl. 16. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Mért fejezted be? Az a neve,hogy terhes vitamin. Terheseknek és szoptatóknak. Keress másikat a patikában, ott úgyis megmondják a választékot. a Milyen ly-al írandó.
2010. júl. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj a kérdésért, de miért fejezted be?

A terhesvitamint elvileg a terhesség előtt, alatt, és szoptatás alatt kell szedni. Ill. választás kérdése. Vki nem szed egyáltalán, más meg egy idő után nem szed semmit.

Ha úgyis akarsz vmit szedni, akkor miért hagyod abba a terhesvitamint?

Én az előző terhességemnél, és a mostaninál is szedtem/szedni fogom végig.

Lányom 2980 grammal született a 40. héten, nem lett óriás a vitamintól.

2010. júl. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Először a válaszolókhoz szólnék.Teljesen jogos a kérdésetek.de úgy képzeljétek el,hogy anno amikor olyan 16.hét környékén járhattam,a dokinál összefutottam egy kismamával ő még 12 hetes volt akkor és mondta,hogy 12.hét után már azt mondta neki a dokija,hogy ne szedje a vitamint(elevit)Kérdeztem totál ledöbbenve,hogy miért és azt mondta a csaj,hogy mondta neki a doki,hogy utána már nem muszáj...

Kérdezőnek!!Na,de könyörgöm most abba hagyod és utána mégis szednél valamit?Nem akarlak bántani,de ez hülyeség.Én pl szedem a femibiont ezt a szoptatás végéig kell,de még így is mellé szednem kell a vasat és a magnéziumot.

Dokid mondta,hogy hagyd abba,vagy nem értem...

2010. júl. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

38. hétben járok és mindig szedem a Gravidát. Emellett szedtem plusz kálciumot, magnéziumot és c-vitamint.

Ugyanezt folytatom majd szoptatás alatt is. Nem vagyok önző (pedig 20kg-t szedtem fel)és csak arra gondolok, hogy a gyermekemnek meglegyen mindene ami kell ahhoz, hogy szépen fejlődjön. 3kg körül jár most a csemetém, de ha nagy lesz is kibírom, ha meg kell szenvedni érte. Az pedig, hogy cukorbetegségre hajlamos lesz stb.............én erre azt mondom, erősebb az immunrendszere egy jó húsban lévő babának, mint egy pici csont és bőr újszülöttnek!

Egyszóval a legnagyobb hülyeséget követed el azzal, ha nem szedsz valami terhesvitamint!

2010. júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

En Femibion 400 vitamint szedek,amit 12. héttol egészen a szoptatás végéig kell szedni. Az igaz, hogy nálunk 20 Euro felett van, de megéri, mert még a doki is csodálkozott, hogy milyen jo a vérképem.


15 hkm

2010. júl. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Abba gondoljatok bele hogy régen nem volt terhes vitamin...! Nem szedte se anyunk se nagyanyunk...Élünk, egészségesek vagyunk!

Én 20 hétbe hagytam abba. Kicsi fiamnak semmi baja és nekem sincs bajom!

El kell adni ezeket a vitaminokat, mindent kitalálnak, miért szedd...Szerintem felesleges! Ha eszed a zöldséget és a gyümit, baj nem lehet.

Felesleges!!


Kedves kérdező, magnézium és kálcium. Ha mindenképp szedni akarsz vmit, ezt szedd, hogy ne görcsölj be.


27 hetes km

2010. júl. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Abba is gondolj bele, hogy régen mennyivel jobb minőségűek voltak a zöldségek, gyümölcsök.

Gondolod, hogy az "agyon"vegyszerezett boltiban sok vitamin maradt?!

Még a bio sem bio manapság, ugyanazért a sz@rért fizetsz dupla árat.

Mellesleg honnan tudod, hogy elegendő-e az a vitamin, amit étkezéssel be tudsz juttatni?

És ezt most nem kötekedésnek szántam.

Második voltam.

2010. júl. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Persze ez is igaz! De ezzel az erővel Pesten ne nagoyn sétálgass...(szmog)!

AMugy az agyonvegyszerezettség miatt kell nagyon nagyon alaposan megmosni a zöldségeket és gyümölcsöket! Tudom vmi marad benne rajta stb...de ismételten megemlitem Pestet!


Én nem szedem nincs bajom...mindenkinek más a véleménye!

Nekem ez...

2010. júl. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jah a másik: Amit az első hozzászolásomban irtam, vhogy el kell adni a gyógyszereket!...

Állitólag a gyógyszermaffia a legnagyobb maffia...De ebbe nem akarok belemenni! Mert felesleges meddő vita lenne!

2010. júl. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig annak idején mikor nem volt szükség vitaminpótlásra, nem ilyen világot éltünk! Azóta mi magunk teremtettünk túl steril környezetet magunk köré és ennek következménye képen sokkal gyengébb lett az emberiség. Ezt kell figyelembe venni, és ezért kell a plusz vitamin, hogy pótoljuk azt amit mi csesztünk el évtizedek folyamán. Az akkori szervezet mást igényelt mint most. Nem volt ilyen környezetszennyeződés, mutált vírusok stb.......
2010. júl. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!