Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Koponya végű, ferde harànt...

Koponya végű, ferde harànt fekvès tènyleg indokolja a kórhàzi bentfekvèst?

Figyelt kérdés
Azt mondta az orvosom, hogy addig nem enged ki,amig nem fordul be teljesen. Mert ha elpukkan a burok,eloreeshet a koldokzsinor. Ki vagyok borulva. Itt fekszek majd honapokat? 31 h km
2019. okt. 22. 11:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
39%
igen, indokolja.
2019. okt. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
79%

Ikreim vannak, forogtak össze-vissza. Szülés napján uh-n fejvégűek voltak, császárnál már farfekvésesek 2 óra múlva.

De első fiunk is össze-visszaforgott, kb 36.héten "állapodott meg" és maradt fejvégű.

2019. okt. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Utolso ez az... Ossze viszza forognak. Mi a garancia hogy ugy marad ha be is fordul. Semmi. Fekudni meg otthon is lehet.
2019. okt. 22. 11:55
 4/30 anonim ***** válasza:
64%
Saját felelősségre nyugodtan haza mehetsz. Csak aztán ha baj lesz ne az orvost okold. Nyilván azért akar befektetni mert ez a hobbija és nem a biztonságotok érdekében
2019. okt. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
58%
2019. okt. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Hat nem tudom,utolso,amit linkeltel eleg ijesztonek tunik. Azert nem ennyire durva talan a helyzet. Meglatjuk.
2019. okt. 22. 12:23
 7/30 anonim ***** válasza:
76%

Nem ennyire durva, de bármikor azzá válhat. Pont arról ír a link, hogy elhanyagolt esetben mi lehet. ezért kell a bentfekvés, hogy észre vegyék azonnal, ha baj van.


Ha az orvos azt mondja, be kell feküdni, nem tudom, ki az, aki itt, idegenként és laikusként tiszta lelkiismerettel tudja neked azt mondani, hogy hülyeség, nem lesz gond?

Nem lesz, több mint valószínű, hogy nem lsz és még az is bőven esélyes, hogy befordul teljesen... DE mi van, ha nem így történik???


És nem is értem, hogy hogyan jut eszemde hozzá nem értő, vadidegen, névtelen arcokkal megkérdőjeleztetni az orvos döntését? Felelőtlenség.


Ha bizonytalan vagy, menj egy másik nőgyógyászhoz és kérd ki az ő véleményét. De ne fodrász Gizi, mérnök Pali, unatkozó-gyeses Böbe esetleg az iskolából lógó kamasz Gabi stb adjon ebben tanácsot...

2019. okt. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Csak erdeklodom mi a helyzet masoknal ilyen esetben. Jol neznenki ki ha minden haràntos be kene fektetni honapokkal elotte.
2019. okt. 22. 12:40
 9/30 anonim ***** válasza:
59%

"ha minden harántost" -nem olyan gyakori fekvési rendellenesség ez!


Nálunk az is komoly zűrt okozott, hogy a normál módon fekvő gyerekem nem "hajtotta le" kellően a buksiját, így nem a koponya "csúcsos részével", hanem egyenes fejjel, fejtetővel indult kifelé. Még emellé rossz irányba fordult a saját tengelye körül, és mit ne mondjak, majdnem ottmaradtunk mindketten.

Pedig ez abszolút elhanyagolható (és előre nem látható) fekvési és forgási rendellenesség a harántfekvéshez képest.


Egy nagy magzat nem fekszik "csak úgy" haránt. Amíg kicsi, pörög-forog, még szűkösebb helyen is, de haránt sosem marad, mindig befordul teljesen vagy fejvégűbe, vagy farosba. Szóval ha a te babád ferdén/haránt fekszik, akkor arra oda kell figyelni nagyon is!

2019. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

A linkelt cikk terminus előtti néhány héttel írja a kórházba fektetést, nem 9 héttel korábban.

Ettől függetlenül vagy sos kérnék másodvéleményt és attól tenném függőnek, hogy befekszem vagy azonnal befeküdnék. Ami biztos, hogy nem maradnék otthon csak úgy és a döntésben szakmai véleményekre támaszkodnék, nem netes fórumokra.

Én egyébként 2 hónapot feküdtem bent az ikrekkel, és nagyon jó emlék. Szuper csapat állt össze, rengeteget beszélgettünk, barátságok kötődtek. Mint egy hosszú koleszos hétvége. Nem olyan szörnyű mint amilyennek tűnik. Ha biztonságosabb ott bent, akkor menni kell.

2-es voltam

2019. okt. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!