Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Koponya végű, ferde harànt...

Koponya végű, ferde harànt fekvès tènyleg indokolja a kórhàzi bentfekvèst?

Figyelt kérdés
Azt mondta az orvosom, hogy addig nem enged ki,amig nem fordul be teljesen. Mert ha elpukkan a burok,eloreeshet a koldokzsinor. Ki vagyok borulva. Itt fekszek majd honapokat? 31 h km
2019. okt. 22. 11:15
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
En lelkibeteg vagyok ettol. Fekudtem mar 10 napot bent egy honapja. Remegett a kezem a faradtsagtol. Nem lehet pihenni,5 agyas korterem..ejszaka maszkalas. Cukormeres. Villanykapcsolas. 5kor hajnalban mar felkeltenek h hoztak a magneziumot. Este 22 kor még gyogyszerosztas. Idegen helyen szekrekedes. Semmi sem hat,beontessel fenyegettek. Anno 10 nap alatt egyszer tudtam elmenni,otthon 3 napig a wcn ultem utana Szar a kaja. Hatranyos helyzetuek tomkelege. Otthon a kislanyom bekakilt,bepisilt ujra (6eves) es sikoltozik ejszaka. marha jo nekem/nekunk itt tenyleg.
2019. okt. 22. 13:11
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Másodvéleményt kérnék. Önmagában a harántfekvés a 31.!!!! héten nem indokolja a befekvést, mert még össze-vissza tudnak forogni. A magzatburok sem reped meg normális esetben a 31. héten, akkor sem, ha triplaszaltózik a magzat... Viszont lehet van valami más tényező (lepény helyzete stb.), ami indokolja a befekvést, és esetleg hatással lehet arra, hogy a magzat jobban szeret harántban feküdni. Inkább kérdezz meg másik orvost is! Arról nem is beszélve, hogy a szigorú fekvés nem segít abban, hogy helyes irányba találjon a baba, sőt...


Üdv, egy szülésznő

2019. okt. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
A belso mehszaj kicsit nyitva. Lehet hogy ezert? Eddig fekudtem otthon..en is ugy gondolom ha fekszek tovabb,nem fog befordulni.
2019. okt. 22. 13:20
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ennyire megvisel. Először en is kibuktam, hogy itthon kell hagynom a 4 éves fiamat hónapokra, de aztán azt mondtam, hogy ebből hozom ki a legtöbbet. Ételt otthonról hozattam (terhességi cukros voltam, így merlegem is volt bent). Otthon se aludtam egyben 8-10 órát az éjjeli pisilés miatt. Próbálj meg pozitívabb lenni. Sokkal könnyebb lenne a kislányodnak is és neked is.

Az újszülött intenzíven töltött másfél hónap ezerszer keményebb volt. Állni az inkubátor mellett es imádkozni, hogy túlélje az éjszakát a kislányunk. Nah az nehéz. Terhespatologian bent feküdni ahhoz képest tengerparti nyaralás.

Saját felelősségre egyébként bármikor hazamehetsz. Döntsd el, hogy melyik a jobb megoldás nektek.

2019. okt. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasom a kommentedet. Akkor itt nem csak a harántfekvés a baj. Nyílik a méhszáj is belülről.

Ha nem bízol az orvosodban, akkor kérj másodvéleményt. Mi itt segíteni nem tudunk neked. Szülésznő is írt tobb dolgot, amit még figyelembe kell venni. Ne ránk hagyatkozz és ne a saját kényelmedet tartsd szem előtt, hanem a gyereked egészségét! A saját megnyugtatásodra beszélj másik orvossal.

A legjobbakat!

2019. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszt. Igyekszem elviselni. De egy panikbeteg,szorongos embernek ez nagyon nehez,aki nem ilyen,az nem tudja hogy mit erzek. 31 hetesen mar nem lenne baja a babanak. Foleg steroid utan..ket het mulva hazaadnak. Csak hizni kell. De nyilvan a baba az elso,de ha jonnek a panikrohamok es napi kiborulasok,nem tudom mennyire tesz jot neki.
2019. okt. 22. 13:37
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak így lenne.

35.hetre születtek 2 kg felett az ikreim. Kaptam tüdőérlelőt is. De a kislányunk elkapott egy fertőzést, szeptikus sokk, majd agyvérzés következett. Halmozottan sérült. 2 éves múlt és kúszni tud pár cm-t, értelmi és látássérült. Ikertestvére megúszta. Sajnos 37 hét előtt koraszülöttek, veszélyeztetettek, ezért fontos, hogy minél tovább bent legyen. Kérj segítséget pszichológustól vagy akitől jónak látod.

2019. okt. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Utolso,nagyom sajnalom. A korhazi fertozesekre nem gondoltam... Bar ez idore szuletett babaval is elofordulhat.
2019. okt. 22. 14:04
 19/30 anonim ***** válasza:
85%

Nem szabad félvállról venni a koraszülés veszélyét, pláne nem a köldökzsinór előreesést. Ott elveszítheted a kisbabát, mert ha a köldökzsinór a baba feje mellé csúszik a szülőcsatornában, megszűnik a gyerek oxigénellátása. Ha ekkor még mentőt kell hívni, aki befuvaroz a kórházba, és akkor kezdenek el a műtő felé tolni, az nagyon nagy baj. Tényleg a gyerek halálával végződhet, de a súlyos magzati agykárosodás egyértelműen borítékolható.

Inkább az otthoniak segítését kellene megszervezned, nagyszülők, bébiszitterek, barátok mozgósításával, nem neked hazamenni. A hatévesedet biztos megviseli, hogy nem vagy otthon, de ez maximum két hónap, utána majd rendbejön. Beszélő, értelmes nagy gyerek, el lehet vele fogadtatni, hgy aanyára és a kistestvérre most a kórházban vigyáznak az orvosok. Telefonáljatok, látogasson, küldj neki apróságokat, kérd hogy ő is rajzoljon, készítsen neked ezt-azt. Ha a felnőtteken látja, hogy higgadtan viselik a helyzetet, ő is nyugodtabb lesz.

Ha a testvére az előreeső köldökzsinór miatt oxigénhiánnyal születik, és fogyatékos lesz, az egy életre szóló program az egész családnak, és az ő életére is rányomná a bélyegét. Ezt egy hatéves nem fogja fel, nyilván nem is kell neki mondani, de nektek tudni kell.

És a koraszülöttséget se szabad félvállról venni, hogy "majd megnő" Sajnos ez egyáltalán nem biztos. Sokkal több koraszülött nő fel egészségesen, mint 50 évvel ezelőtt, de azért ne hidd, hogy nincsenek nagyobb kockázatnak kitéve, mint az érett babák. Nemcsak kórházi fertőzést kaphatnak, megfertőződhetnek a szülőcsatornában is az anyai baktériumflórától, ami neked, meg az érett kisbabának semi problémát nem okoz, atól ő akár agyvelőgyulladást is kaphat. De sokuknál semmi látható károsodás nem történik, egészségesen kerülnek haza pár hetes korban, és aztán nem indul vagy nagyon lassú a beszédfejlődésük, figyelemproblémáik vannak, részképességzavarok alakulnak ki, mert a szürkeállomány finom struktúrájában mégicsak kialakult valami elváltozás, ami orvosi módszerekkel nem mutatható ki, de a funkció szintjén nagyon is megjelenik. Persze egyáltalán nem minden korababánál, és sajnos sok "rizikó tényező nélküli" gyermeknél is, de az előbbi csapat mégis felülreprezentált a pedagógiai szakszolgálatok páciensei között.

2019. okt. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
atól=attól
2019. okt. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!