Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jelenlegi kismamák és már...

Okh23 kérdése:

Jelenlegi kismamák és már volt kismamák, kérlek nyugtassatok meg, hogy nem vagyok egyedül. Másnak is nehéz (volt) a terhessége?

Figyelt kérdés

9. hetes vagyok, majdnem 2 hete lett az a bizonyos második csík meg a teszten. Nagyon örültem a hírnek. Előtte már megvoltak a tipikus tüneteim is, mellfeszülés, aztán hasgörcsölés és végül a reggeli rosszullétek. De hát ezek a dolgok annyira a velejárói, ezt látni a filmekben, ezt olvasni mindenhol, hogy terhességet reggeli hányás nélkül elképzelni nem is tudtam volna.

2 hét, ennyi telt el, mióta tudtomra jutott a dolog és minden értelmet nyert, hogy miért is dagadtak fel annyira a cickóim és miért volt ennyi hangulatingadozásom. Felgyorsultak az események, megvolt az első UH vizsgálat, mindent rendben találtak, intézni valók sora tornyosultak elénk, de mégis nagyon lassú 2 hét volt...

Sok átforgolódott éjszaka és azóta sem szűnő reggeli émelygés, állandó húzódó érzés a hasamban, éhségérzet, de mellette étvágytalanság, egyszer elkap a hidegrázás, de legtöbbször melegem van mindenben. Nagyon nehezen viselem, amit röstellek is, nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz és még hol a vége???...

Úgy érzem magam, mintha a betegség kerülgetne, pedig nem. Le vagyok gyengülve, kedvetlen vagyok és fáradt. Ha bárhová mennem kell, úgy érzem, mintha egy kő lenne a hasamban, amit vonszolnom kellene, pedig a magzatom mindössze 10mm. Akkor hogy is van ez?

Anyukám 4 terhességen van túl, mikor kérdeztem Ő hogy bírta, teljesen kiakadtam és "felháborodtam". Soha egy rosszúllét, egy öklendezés, egy hascsikarás,7 hónapos terhesen még dolgozott, én meg 2 hét után legszívesebben vontatóhoroggal huzatnám magamat ki még a sarki kisboltig is.

Én vagyok csak ilyen elfuserált tutyimutyi, vagy másokat is hasonlóképp érintett ez a csoda, ami természetesen 6-7 hónap múlva minden szenvedést kárpótol majd, de addig is kérlek öntsetek belém egy kis lelket!



2019. okt. 24. 18:20
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
16%
Blablabla nyafkázás. Az első trimeszterben normális, h fáradtabb vagy meg émelyegsz. De azért nem kell játszani a nagyhalált.
2019. okt. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Ez még csak az eleje. Hidd el, 9 hónap piszok hosszú tud lenni. A 3.trimeszter pláne rossz. Nagy vagy, szinte mindent kellemetlen csinálni a nagy hasaddal, állandóan pisilni kell, itt is fáj meg ott is fáj.
2019. okt. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez amúgy annyira elszomorító, hogy vannak ezek az agyhalott kommentek, amikben semmi megnyugtatás, vagy építő jellegű kritika nincsen.

Komolyan, minek gyakorizik az ilyen? Minek nézi ezt a témát? Ennyire kihaltak az empatikus emberek?

2019. okt. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
28 hetes ikerterhes vagyok, már kezd fizikailag nehéz lenni az egész, de mégis ez sehol nincs ahhoz képest, amit az első trimeszterben éreztem. Egyszer vége lesz, nyugi :) Pihenj, amikor van rá lehetőséged, akár délután is.
2019. okt. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
31%
Hah..ez mèg semmi. Genetikai vizsgalatok,amniocitezis, korai burokrepedes. Felidoben nyilo mehszaj, rossz koldok zsinor aramlas,retardacio, terhessegi diabetes,magas vernyomas. Nah ezek a problemak,ezen lehet nyavalyogni. Szar a hanyas is,tudom,de en visszasirom ,annyi rossz elert es meg nincs vege....
2019. okt. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
74%
Dehogy vagy elfuserált vagy tutyimutyi. :) Nálam kb a 6.héten kezdődött az émelygés és az iszonyatos hányinger, de annyira durva volt hogy sem ülni sem feküdni nem tudtam. Pont a legnagyobb melegben, ami meg ugye fokozta a hányingeremet. Eléggé nehezen viseltem de láttam a fényt és reménykedtem hogy a 12.hét után elfog múlni és szerencsére el is múlt. Jelenleg a 22.hétben vagyunk és mindig tapasztalok valami újat ami szokatlan, nekem néha olyan mintha kicsit "beteg" lennék mert mindig fáj valamim, vagy a derekam vagy a szalagok húzódnak úgyhogy a hozzáállásomon változtattam és abszolút nem úgy állok hozzá hogy gyenge vagyok hanem hogy terhes és sajnos nem abba a kategóriába estem akinek úgymond panaszmentes és álomterhessége van.
2019. okt. 25. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek egyébként mikor értik meg végre azt, hogy mindenkinek az a legnagyobb probléma, amiben épp benne van? Empátia. Nem a "kinek szarabb" versrnyt kell most játszani. Ha leírtuk, hogy nekünk milyen, mi hogy éljük meg ezt, oké. De ne bíráskodjunk a másik felett, hogy jaj, mit sír, mikor más így meg úgy van. Ő így éli meg. Ez van. Helyette mondjuk mondhatnánk, hogy igen, rossz dolgai is vannak a terhességnek. De fel a fejjel, egy csoda növekedik benned.
2019. okt. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiammal borzalmasan éreztem magam az első 14 hétben, ebből ráadásul 8-12-ig otthon voltam és feküdtem vérzés miatt.

Most a második terhességem legelején is jelentkezett a vérzés, ez elég lehangoló, mivel teljesen másképp álltam a terhességhez. Másképp, sokkal pozitívabban akartam megélni, főleg, hogy itt van a 2 évesem is. Hát szerencsém van, mert annyira rosszul nem vagyok, mint a fiammal voltam, de pl egy mosógép bepakolásba simán hulláma fáradok, pedig még csak 5 napja vagyok “kényszerpihenőn”.

Annyit tudok mondani biztatásként, hogy van esély hogy a második trimesztertől sokat javuljon a helyzet.

2019. okt. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további hozzászólásokat és véleményeket, együttérző szavakat.

Kitartást kívánok én is mindenkinek. :)

2019. okt. 25. 09:34
 20/27 anonim ***** válasza:

Én a 8. hónap közepéig végig hánytam a terhességet, meglepően hozzá lehet szokni, már a reggeli rutin része volt :D

Mondjuk én részben emiatt, részben más betegségek + munkakörülmények (vegyszerekkel dolgoztam) már a 12. héttől otthon voltam.


Egyébként fel a fejjel. A második trimeszter valamivel könnyebb :) Legalábbis nekem ott elmúlt fáradékonyság, a hasfeszülés, a verítékezés. A végén volt húzós kicsit a derék és medence fájdalom, de hidd el utólag csak arra tud gondolni az ember hogy ennél sokkal rosszabbat is megérte volna kibírni :)

2019. okt. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!