Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jelenlegi kismamák és már...

Okh23 kérdése:

Jelenlegi kismamák és már volt kismamák, kérlek nyugtassatok meg, hogy nem vagyok egyedül. Másnak is nehéz (volt) a terhessége?

Figyelt kérdés

9. hetes vagyok, majdnem 2 hete lett az a bizonyos második csík meg a teszten. Nagyon örültem a hírnek. Előtte már megvoltak a tipikus tüneteim is, mellfeszülés, aztán hasgörcsölés és végül a reggeli rosszullétek. De hát ezek a dolgok annyira a velejárói, ezt látni a filmekben, ezt olvasni mindenhol, hogy terhességet reggeli hányás nélkül elképzelni nem is tudtam volna.

2 hét, ennyi telt el, mióta tudtomra jutott a dolog és minden értelmet nyert, hogy miért is dagadtak fel annyira a cickóim és miért volt ennyi hangulatingadozásom. Felgyorsultak az események, megvolt az első UH vizsgálat, mindent rendben találtak, intézni valók sora tornyosultak elénk, de mégis nagyon lassú 2 hét volt...

Sok átforgolódott éjszaka és azóta sem szűnő reggeli émelygés, állandó húzódó érzés a hasamban, éhségérzet, de mellette étvágytalanság, egyszer elkap a hidegrázás, de legtöbbször melegem van mindenben. Nagyon nehezen viselem, amit röstellek is, nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz és még hol a vége???...

Úgy érzem magam, mintha a betegség kerülgetne, pedig nem. Le vagyok gyengülve, kedvetlen vagyok és fáradt. Ha bárhová mennem kell, úgy érzem, mintha egy kő lenne a hasamban, amit vonszolnom kellene, pedig a magzatom mindössze 10mm. Akkor hogy is van ez?

Anyukám 4 terhességen van túl, mikor kérdeztem Ő hogy bírta, teljesen kiakadtam és "felháborodtam". Soha egy rosszúllét, egy öklendezés, egy hascsikarás,7 hónapos terhesen még dolgozott, én meg 2 hét után legszívesebben vontatóhoroggal huzatnám magamat ki még a sarki kisboltig is.

Én vagyok csak ilyen elfuserált tutyimutyi, vagy másokat is hasonlóképp érintett ez a csoda, ami természetesen 6-7 hónap múlva minden szenvedést kárpótol majd, de addig is kérlek öntsetek belém egy kis lelket!



2019. okt. 24. 18:20
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo,teljesen aterzem min mesz kereszul.Most leptem a 12.hetbe en a 8.hettol folyamatosan gyogyszert szedek hanyas ellen,mivel annyira rossz volt hogy 2 het alatt 5kilot fogytam,kimerult voltam es korhazba fektettek 1 napra is. 1honap alatt masodszor kapott el a natha,elso terhessegem es fiatal vagyok birom mert hala istennek se mellfajdalom se derekfajdalom..:) csak a hanyas es etvagytalansag volt plusz panikoltam ha hanytam feltem mindig..A gyogyszer segit amiota szedem csak neha hanyok az is reggelente ha kesobb szedem be a gyogyszert.Csaladom szerint ossze vagyok szakadva mint a rossz bicikli rossza ramnezni pedig 60kg vagyok.66rol indultam terhesseg elejen.en folyamatosan aludtam delutanonkent.meg most is neha..bar 1 hete mintha kezdene visszajonni az energiam.Elso trimeszterben minden kellemetlen,nekem sosem segitett semmi amit tanacsolt barki de atveszelem/atveszeltem. A parom nagyban tamogat..sokak szerint ez meg rosszabb lesz,viszont inkabb legyen nagy pocakom es alig tudjak barmit csinalni minthogy ujra hanyjak napi 20x..plusz a megfazas mikor taknyod nyalad hanyasod folyik a wcbe..Na mind1,szerettem volna hogy tudd nem vagy egyedul,ha szeretned atterhetunk facebookra is irhatsz privatot :)
2019. okt. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nagyon kedves tőled.

Gratulálok a babádhoz. Szerencsére az én párom is megértő és lesi minden kívánságomat. Hasonló cipőben járunk, mivel én is náthás vagyok hetek óta, és ugye gyógyszert sem szedhetek rá az orvos javaslatára, így elég nehéz a gyógyulás.

Az én mellem olyan érzékennyé vált, hogy tegnap is már éjszaka egy hideg borogatást kényszerültem rátenni, ami megkeseríti sok éjszakámat...

A derekam is fájdogál sokszor,bár az még elenyésző a többi dolog mellett.

Nagyon kevés ételt eszek meg jóízűen és a páromnak való főzés is eleggé megnehezűlt az illatoktól való undor miatt. De hát mit tehetünk, ezektől függetlenül próbálom átvészelni az időszakot és élvezni a terhességemet.

Írj rám privátban, ha gondolod, ott cserelhetünk fb.profilt :)

2019. okt. 25. 14:33
 23/27 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan egyébként csak “bebeszélik” maguknak a tüneteik felét, mmint nem úgy értem, h direkt, inkább tudat alatt... én is azt tettem :P. A 11. hétig fogalmam sem volt róla, h terhes vagyok (összevissza ciklus, szal nem izgatott, h már megint késik), és az égvilágon semmi bajom nem volt - egyedül a melleim durrantak be, de az mindig, menstruáció előtt. Nah a lényeg, h amikor megtudtam, h terhes vagyok, hirtelen én is mindenféle tünetet éreztem magamon, aztán lejárt a szabim, visszamentem dolgozni, és nem volt rá időm/kapacitásom, hogy terhestünetekkel szenvedjek, el is tűntek megint. :D Szóval én is “bebeszéltem” magamnak néhány felesleges szenvedést. Szerintem anyáink/nagyanyáink is így lehettek vele, mmint nem volt kapacitásuk szenvedni a terhességgel, (meg ugye lehetőségük sem volt terhesfórumokat olvasgatni, és mindenfélével diagnosztizálni magukat), ezért nem is tették.

Sőt, most nem vagyok terhes, de jelen pillanatban én is azt érzem, h “legszívesebben vontatóhoroggal huzatnám magamat ki még a sarki kisboltig is”...

Szóval a saját példámból kiindulva én azt tudom tanácsolni, hogy foglald el magad nem terhes dolgokkal, mittudomén hobbi, olvasás, kertrendezés, munka, bármi. Ha nem a terhességre meg a problémákra “koncentrál az agyad”, a tüneteid is mérséklődnek - nyilván nem 100%, de nálam bevált.

Boldog babavárást!

2019. okt. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akinek nincsenek tünetei, az nem tudja átérezni, hogy milyen ha vannak. Ez kb olyan, hogy akinek nem fájdalmas a menzesze, az el se tudja hinni, hogy annyira tud fájni, hogy legszívesebben magzatpózban megpusztulnál.
2019. okt. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

A 23-as hozzászólónak válaszolnék annyit, hogy teljesen egyetértek, én is ilyen vagyok egy kicsit (bebeszélős):

Pontosan 8 hetes 1 napos voltam, amikor elolvastam, mit várhatok ezen a héten és leírták valahol, hogy leggyakrabban ezen a héten jelentkezik az émelygés, és abban a pillanatban, ahogy ezt elolvastam, elkezdtem émelyegni, egészen a 20. Hétig ,amikor is azt mondta egy ismerősöm, hogy általában a várandósság félidejéig jellemző az émelygés. :D

Nemtudom, ezeknek amúgy mennyi a valóságalapja, engem nagyon jól irányított. :D


24 hkm

2019. okt. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

5 hetesen tudtam meg hogy babát várok, 3 évnyi próbálkozás után végre jött, nem számítottam rá egyeltalán, már azt hittem nekem nem is lehet. Rendszertelen volt mindig is a ciklusom, de ha elkezdett fájni a mellem rá 2 hétre mindig megjött. Így kezdődtek a tünetek, 3 heti mellfeszülés után gyanakodni kezdtem és csináltam egy tesztet, de egész végig azt hittem úgyis negatív lesz, 3 éve csak negatív tesztjeim voltak, erre egy erős pozitív tesztem lett. Attól a naptól kezdve táppénzen vagyok mert a munkahelyem olyan hogy nem tudnék dolgozni.

5-6. hétig mindjárt megjön érzésem volt, görcsöltem és feküdtem sokat. 6. héten jött a derékfájás és mellé a hányinger. Kegyetlen rosszul voltam, volt hogy felébredtem reggel és csak 2 óra hossza után tudtam felállni, mert úgy éreztem hogy ha felülök akkor tuti hányok. Eleinte inkább fogytam mert kevés kaját tudtam megenni, a sültkrumplitól egyenesen rosszul voltam, meg a kókuszolaj szagától, állandóan aludtam és hulla fáradt voltam. Szerencsés vagyok mert csak 2x hánytam az első trimeszterben, és a 8. hétre mintha elvágták volna a tüneteket, meg is ijedtem hogy elmúlt, de az orvos megnyugtatott hogy minden rendben.

A második trimeszter olyan volt mintha feltöltődtem volna energiával, újra tudtam enni mint előtte és nem is éreztem hogy babát várok, csak mikor 16-17. hetesen meg nem mozdult. Egészen 25-26. hétig energikus voltam, 28. héttől meg újra előjött a fáradtság, megint szükségem van a délutáni alvásra, viszont az éjszakát már nem tudom végigaludni, nem kényelmes sehogy sem, állandóan pisilni kell, nem tudok elmenni úgy bevásárolni hogy ne kelljen wcre menni, a hosszabb sétától keményedik a hasam. Most a 30. hétben vagyok, nem vészes, csak ez az állandó pisilési inger zavar. A szüléstől nem félek, várom már hogy itt legyen velünk a kisfiam. ❤ Kitartást kívánok neked és pihenj sokat, remélhetőleg hamar túl leszel a rosszullétes időszakon, bár nem garantált, van aki a terhesség végéig hányingerrel, hányással küzd. Igyál sokat ha hányós leszel nehogy kiszáradj. 🙂 Ha fáradt és álmos vagy aludj, mert aztán nem fogsz, ki kell használni az időt. 🙂

2019. okt. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Szia kérdező! Hogy vagy most?
2020. jan. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!