Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen állásinterjú?

Terhesen állásinterjú?

Figyelt kérdés

Egy hónapja nincs állásom, előtte két évig dolgoztam kisebb megszakításokkal. Azonban úgy néz ki, hogy terhes vagyok és hát kéne a pénz, mert ha csak gyest kapok az elég gáz.

Volt egy barátnőm, aki azt mondta beajánl a munkahelyére, ugyanis ő elég magas pozícióban dolgozik és mondta hogy simán elintézi, hogy felvegyenek úgyis ember kell stb. Mondta is, hogy melyik nap menjek interjúra, de én hülye mondtam, hogy sajnos ez nem jó, mert aznap nőgyógyászhoz megyek, mire szó szót követett és elmondtam, hogy pozitívat teszteltem, úgyhogy mindenképp orvoshoz kell mennem.

Mire közölte, hogy hát akkor sajnálja, de így tárgytalan az interjú, így nem fog beajánlani, nert hogy őt ne járássam le azzal, hogy idehoz egy embert, aki aztán pár hónap után elmegy szülni. Kértem szépen, hogy ne csinálja tényleg számítottam arra, hogy felvesznek és kell a pénz, de csak annyit mondott, hogy erre a teherbeesés előtt kellett volna gondolnom.😡 Annyira dühös vagyok, nyilván mi sem így terveztük, de így alakult, nem igaz hogy nem érti meg.. Mindegy is, szerintetek van esélyem terhesen melót találni??


2019. okt. 31. 16:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de mit vársz tőle. A saját hitelét veszítené el ha beajánlana, te eltitkolnád a terhesswget, 4 hónap utan meg elhúznál... az ember csak olyat ajánl be akiért tűzbe tenné a kezét. Nincs mire dühősnek lenned.

Munkád pedig sztem már nem lesz terhesen...

2019. okt. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon, nagyon gyerek és várandós párti vagyok (maximálisan kiállok a gyerekes nők és várandósok mellett ), de sajnos az elsőnek most igaza van....


Gondold bele magad kicsit az ő helyzetébe: van egy barátnőd, te jóindulatú vagy, szívességet teszel neki azzal, hogy beajánlod Őt a Te pozíciódba, ami elmondásod szerint ráadásul eléggé magas is, mire a te drágalátos barátnőd közli veled, hogy oke, tegye csak meg, várja, de Ő terhes lett közben.


Na, ugye Te sem szívesen játszadoznál a munkahelyeden a hitelességeddel, megbízhatóságoddal más meggondolatlansága miatt?

2019. okt. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Semmi jogod mérgesnek lenni a barátnődre. Igaza van, képzeld bele magad a helyzetébe. A magas poziciója nem engedheti meg neki, hogy szavahihetetlen legyen.

Amúgy igen, gondolhattál volna a teherbeesés előtt arral, hogy munkád legyen és számomra nem hihető, hogy így alakult. Egy teherbeeséshez 2 ember kell, ott voltál, akkor tuti nem véletlen volt.

2019. okt. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Abba meg mar direkt nem akartam belemenni, hogy véletlen teherbeesés nem nagyon létezik. Ha annyira dolgozni szerettél volna, akkor minden erőddel azon lettél volna, hogy véletlenül se történjen meg: védekeztél volna a tőled maximálisan telhető módon.
2019. okt. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%
Én segítenek, utána mondanám, hogy nem tudtam róla. Dehat, nem vagyunk egyformák...
2019. okt. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Abszolút családközpontú ember vagyok, de teljesen megértem a barátnődet.

Szó szerint leírtad, miért nem akar segíteni: mert lejáratná magát ezzel. Olyat vársz tőle, amit egyetlen barát(nő) sem tenne meg, de testvértől vagy szülőtől se nagyon várható el.

Próbálj valami alkalmi vagy idénymunkát keresni. Főállású alkalmazotti állást már nem érdemes keresned.

2019. okt. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Én segítenek, utána mondanám, hogy nem tudtam róla. Dehat, nem vagyunk egyformák..."


Az sem kevésbé égő, és aki magas pozícióban van, az általában intelligensebb annál, hogy egy ilyen miatt kockáztasson. Mondjuk én saját bőrömön megtapasztaltam, hogy senkit, de tényleg SENKIT sehová nem ajánlunk be terhesség nélkül sem, mert nagyjából 80%-ban a beajánló pofájáról sül le a bőr a beajánlottak miatt.


Kérdező: a többiek már leírták a vélemény, ezt én is így gondolom. Terhesen nagyon valószínűtlen, hogy állást találsz, de nem lehetetlen (van ismerős, aki a 3 hónapos terhesen kapott munkát, de végig is dolgozta a terhességét). A titkolás szerintem egyre kevésbé megy, nálunk már ezért indítanak 4-5 hónapos próbaidőkkel és határozott idejű szerződésekkel, mert biza volt, aki a próbaidő után nap lekoccolt táppénzre terhesen, és második éve van úgy állományban, hogy effektíve be sem tanult és nem is dolgozott...

2019. okt. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Miért gondolom, hogy ez csak egy kamukérdés? Olyan egyértelemű válaszok és álláspontok vannak egy ilyen kérdésnél, hogy egyszerűen hihetetlen, hogy valaki egyáltalán ilyet kérdez. Szerintem vissza sem fog jönni, röhög az egyforma, felháborodott válaszokon. Kb. úgy hangzik, mintha azt mondanád, hogy tudom, hogy zöld az ég, de a barátnőm azt mondja, hogy kék, és ezért mérges vagyok rá, mert színvak.

Ilyen értelem szorult a kérdésedbe is. Alap, hogy nem kellesz terhesen sehová, gondolkoztál volna azelőtt, hogy teherbe esel.

2019. okt. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%

Érdekes hogy itt gyakorin valahogy egyre több nő esik teherbe munkába állás elott 😅😅🤦‍♀️


Én a tökét is letéptem vna a barátomnak ha nem védekezett volna a munkában töltött első évem során, mostmeg elsőre összejött a baba, miután szándékosan nem védekeztünk 👍 (mondjukmár van is 3 éves munkaviszonyom).

2019. okt. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
#8 Szeretném én is ezt hinni, de komolyan a "való" élet annyiszor megcáfolt már, hogy csak remélem hogy kamu :D
2019. okt. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!