Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Félek a nőgyógyásztol. Mit...

Félek a nőgyógyásztol. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Még nem voltam soha, most viszont terhes vagyok. (már 13.hetes. Eddig nem tudtam elmenni mert külföldön élek és most lett kész a Beteg biztosítasom. ) eddig még sose voltam mert nem volt panaszom és nem is éreztem hogy kellene mennem. Mi fog történni az első vizsgálatnàl?
2019. nov. 26. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Jézusom! Évente kéne járni rákszűrésre. Nem is vagy felelőtlen.

Nyilván mivel terhes vagy, hüvelyi vagy hasi ultrahang lesz. A hüvelyi olyan mintha egy mű micsodát dugnak fel

2019. nov. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Én is rettegtem. 25 évesen mentem el először, mert már szerettem volna babát és gondoltam megnézetem magam előtte. Nekem az segített, hogy női dokihoz mentem egy elég elit nőgyógyászatra. Félhomály volt, csak 1 orvos bent és így nem is volt olyan vészes. Az itthoni sztks rendelésekbe én belehaltam volna akkor. (Sok helyen ugye bunkó doki, assziszten meg még ki tudja ki van bent..) na szóval nekem ez így jó volt. Külföld elég tág fogalom, úgyhogy nem tudom ott mi a protokoll..de itthon ultrahang van és esetleg méhszáj vizsgálat. Szedd össze magad! Nem nagy dolog.
2019. nov. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Hat az tuti hogy egy rakszurest csinalnak (kenetet vesznek egy hosszu "fulpucival" illetve elotte felhelyeznek a huvelyedbe egy kacsat. Nem faj.) Amugy megvizsgalnak. Es nagyon itt van az ideje a 12 hetes genetikai uh-nak. Mar hasi uh lesz ha 13 hetes.
2019. nov. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezi, mi a panaszod. Elmondod, hogy nem jött meg, teszteltél, pozitív. Megkérdezi, mikor jött meg utoljára, erre is válaszolsz. Ezután vagy rákszűréssel kezd, vagy hasi UH-val, ez teljesen mindegy. Rákszűréshez le kell vetkőzni alul, felülsz a székbe, segíteni fog, hogy hogyan helyezkedj. Egy kacsával kitágít picit (nem fáj, csak fura), aztán leveszi a mintát a rákszűréshez (ha ügyes keze van, ez sem fáj, ha béna, akkor egy nagyon minimálisan igen). Ehhez egy vattás végű kis pálcikát használ. Ha felsérti a nyálkahártyát, barnázhatsz pár napig, ettől ne ijedj meg. UH-hoz nem kell vetkőzni, csak szabaddá tenni a hasad alsó felét. Zselét nyom ida, majd megnézi, mi a helyzet odabent. Ha talál szívhangot, hallhatod is. 😊 Elmondja, mikorra várható a szülés, minden rendben van-e, illetve ekkor már kelleni fog labor is.


Szólj, hogy ez az első ilyen vizsgálatod, egészen mások olyankor. Gratulálok a babához!

2019. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!