Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi a korkülönbség?

Mennyi a korkülönbség?

Figyelt kérdés
Harmadik babát szeretnénk, de még várnánk vele, csak nem tudjuk meddig, túl nagy korkülönbséget se szeretnénk. Első és második gyerek között kevesebb, mint 2 év van. Azt gondoljuk, hogy a kellő figyelmet, lelki törődést nem tudnánk most megadni még egy gyereknek, a nagy 3 éves, a kicsi 1, ezért várnánk. Nyilván el tudnánk látni, de ténylegesen, tiszta szívvel (leülni mellé játszani, meghallgatni,...) és odafigyeléssel nem tudnánk mindhárom pici gyerekre figyelni. Nálatok mennyi a korkülönbség a második és harmadik baba között? Ahogy volt Nektek, úgy jó volt?
2019. dec. 1. 15:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%

Nálunk az elsö és második közt van négy év - ez így alakult, elöbb nem lehetett -, és szerintem ez eléggé a fölsö határ, kb akkortól tudtak együtt játszani, amikorra a kicsi elérte az iskolás kort. Utána meg, amikor a nagyobb bejutott a kamaszkorba, megint nem tudtak együtt ellenni, mert nagyon más korszakban voltak.

Szerintem 2-3 év a legjobb.

2019. dec. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%

Maximum 3 évet tervezünk, többet nem.

Az első 2 közt 19 hónap van... ez picit kevés

2019. dec. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nálunk 20 hónap, ez így kettőnél nálunk tökéletes, de még eggyel nem tudnánk valóban, igazán foglalkozni, annak meg nem látjuk értelmét, hogy legyen három, csak éppen nem tudunk Rájuk figyelni. 4-5 évre gondoltunk mi is maximum. Még szívesen olvasnék tapasztalatokat.
2019. dec. 1. 18:57
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Mostanság mindenkinek olyan fontos a kis korkülönbség. Tesóm meg közöttem 8 év van és játszottunk együtt. Ő játszott velem. Szerintem ne válassz felső határt, amikor úgy érzitek hogy ideje van akkor. Ne ez legyen a mérvadó.
2019. dec. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
1. és 2. között 3 év 10 hónap van, 2. és lassan születendő között is elvileg 3 év 10 hónap lesz.
2019. dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Első 2 között 14 hónap, második-harmadik között 20. A negyediket megint gyorsan szeretnénk, gyúrunk rá. 😊
2019. dec. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk 21 hónap van az első és a második gyermekünk között. Én is azt éreztem, hogy képtelen lennék még egyszer ilyen pici korkülönbséggel két gyermeket egyszerre ellátni (nyilván addigra a legnagyobb közösségbe kerül, maradt volna velem otthon a középső és a legkisebb), így most majdnem 5 évvel később várjuk a harmadik babánkat. Tehát 5 év lesz a második és a harmadik gyermekünk között.
2019. dec. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Első kettő közt 7 év, 2. és 3. közt 11 év.

most 20 13 és 2 évesek.

Én nem bírnék két kicsivel szó val ez nekem így jó.

2019. dec. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%

7 év. Annyira jó így. Így is terveztük, kis korkülönbséget nem szerettünk volna.

A nagy imádja a kicsit, önálló, sőt még segít is ha úgy van.

2019. dec. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk 6 ev lesz a korkulonbseg. Lehet elobb kellett volna,de en most ereztem ugy,hogy ujra babaznek,eddig nem. Nagy konnyebbseg,hogy onallo,egyedul eszik,iszik,pisil,furdik. Szerintem segitseg lesz a babazasban is. Mindenkepp megvarnam,mig legkisebb is ovodas,igy marad idod napkozben a picire,hogy csak ra figyelj.
2019. dec. 8. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!