Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeméremajak (nagy) fájdalom...

Szeméremajak (nagy) fájdalom terhesség alatt normális?

Figyelt kérdés
Hajnaltól fáj a bal oldali szeméremajkam, olyan mintha meghúzódott volna vagy nem is tudom, csak mozgáskor fáj.Volt másnak is ilyen?Esetleg visszér is okozhat ilyen panaszt?Látni nem látok semmi elváltozást.

2019. dec. 12. 08:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Laikusként talán lehet visszér vagy idegi. Szerintem ha visszér, akkor elvileg pirosabb-lilább-duzzadtabb-melegebb kéne legyen, mint a másik oldal és tapintásra fájna vagy ha hozzáér valami sétánál, ülésnél, oldalfekvésnél... erre minimum valami krémet kérni, esetleg Detralex tablettát, de ha nagyon durva lesz, befolyásolhatja a szülést is. Ha idegi, akkor meg bizonyos mozdulatokra (pl. lehajlás, dőlés) vagy testhelyzetekre (fekvés-állás-ülés) lenne rosszabb, amikor az oda kisugárzó ideget jobban nyomja valami. Ez esetben pihenj olyan, lehetőleg vízszintes pózban ne túl süppedős felületen, ahogy nem fáj és néha próbálj kicsit nyújtózkodni, forgolódni, hátha kilazul. De csak találgatok, mindenképp mutasd meg dokinak.
2019. dec. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönönöm én is ebben a kettőben gondolkodom.Tapintásra egyáltalán nem fáj, fekvésnél és ülésnél sem, csak ha sétálok.Lehet rosszul mozdultam hajnalban ébredéskor (bal oldalammal kelek fel az ágyról).Még várok egy kicsit, orvoshoz ezzel azért nem rohanok.😊
2019. dec. 12. 08:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem normális, nekem is fájdogál. Néha elmúlik, néha visszajön. A vérbőség okozhatja.
2019. dec. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!