Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első baba, és néha belém...

Első baba, és néha belém villan a félelem, más is van ezzel így?

Figyelt kérdés

Most vagyok csak 13 hetes, szóval még nagyon az elején járok. Nagyon örülök a babának, őszintén várom, akartuk őt mindketten, néha mégis belém villan a félelem, hogy mit fogok én kezdeni majd egy gyerekkel? Hogy fogom ellátni jól, hogy fogom egyáltalán életben tartani, miután megszületik, hogy nevelek belőle egy félig-meddig normális felnőttet? Nem tudok semmit a gyerekekről, nem vagyok szakember, mondhatni nem értek hozzájuk, hiába bújom a mindenféle blogokat meg cikkeket, néha annyira elkezdek aggódni, hogy minden rendben menjen, és hogy pont én hogy fogok ebben a helyzetben helyt állni. Máskor meg (az esetek többségében azért) elég nyugodt vagyok, magabiztos, hiszen ez egy természetes dolog, rengeteg segítségem lesz akár a férjem, akár az orvosok, védnőnő személyében, szóval minek is aggódjak. De így néha eszembe jut, hogy egyébként eddig még csak kiscicákat nevelgettem, az meg azért nem hasonlítható össze egy babával, mégis hogy gondoltam én ezt?


Ez vajon normális? Más is érez így néha? Vagy velem van a baj?


2020. jan. 10. 09:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nálunk a férjem van így néha, hogy vajon jó embert nevelünk-e, milyen felnőtt lesz belőle, mindent jól csinálunk-e majd meg hasonlók. Néha bennem is ott van a félsz, de szerintem ez természetes. Mondjuk ha belegondolunk biztos mindenki ismer olyan embert akinek még macskát sem adna, mert nem kicsit "retardált" szegény és mégis mintafelnőtt lett a gyerekéből. Úgy vagyok vele ha neki sikerült akkor nem lehetetlen. A szülőnek az a dolga h aggódjon. És szerintem abban nyilvánul meg h valaki jó szülő-e h mennyire figyel oda a gyerekére, és aki már a terhessége alatt is aggódik miatta rossz szülő nem lehet😊
2020. jan. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem normális érzések. De arra kell gondolni (legalábbis nekem bejön), h. annyi ember él a Földön, közülük rengeteg a szülő. Ha nekik megy/ment, akkor nekünk is fog. Anno nem volt net, meg sok szakkönyv, mégis sok gyerek felnőtt normálisan, szerető, óvó, vigyázó közegben.
2020. jan. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 khniki ***** válasza:

Ó, hát miután megszülted non stop lesznek ilyen kerdéseid. Hogy fogom átszoktatni a saját szobájába? Hogy fejlesszem? Hogy kezdem el a hozzatáplálást? Hogy válasszam le? Hogy veszem észre, ha valami nem stimmel vele?

De amikor ténylegesen ott tartasz és csinálnod kell, akkor valahogy mindig megoldódik.

2020. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!