Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki sokat hízik terhesség...

Aki sokat hízik terhesség alatt, miért?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom,hofy akár 30kg plusz is felszalad. Az étkezés, vagy a hormonok? Vagy mi az oka? Biztos hülye kérdés,de érdekel..

2020. jan. 10. 21:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%
Mert zabál.
2020. jan. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%
Egyértelmű,mert sokat eszik!Sokan ugy vannak vele most terhes vagyok zabálhatok.Pedig nem így van!
2020. jan. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Összetett dolog


Nyilván van egy réteg, aki valóban "zabál".



De


A hormonok hatására az emésztés jelentősen lassul, teljesen más felszívódással él az ember, mint amúgy.

Van, akin a 2/3-a víz..

/Én magam nem annyira sokkal, de az ajánlottat rendesen túlléptem.. aztán 2 héttel a szülés után 3 kg volt rajtam.. majd rövid idő alatt az is elkopott.. szüléssel lement több mint a fele..

Nem látszódott, mégis nagyon vizes voltam, baba kifejezetten pici volt/


Aztán vannak a terhességi cukrosok is, akik diéta ellenére is híznak/ van akit viszont a diéta teljesen visszafog:


Aztán pl nekem egy időszakban, ha nem ettem valami szenhidrátot hiába vettem be már 3 magnerotot akkor is begörcsólt a hasam..

És szédültem


Egy kis csoki, vagy akár 2-3 szőlôcukor és elmúlt.


Van aki gyomorégés miatt folyamatosan rágcsál valamit..



Úgyh összetett a téma

2020. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Én 20 kilót híztam, de tettem is érte. Nem vizesedtem meg ilyenek, szintisztán összezabáltam az eredményt. Szerencsémre szülés után 2 hónap alatt el is tűnt az összes felesleg.
2020. jan. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Nekem például a 28. héttől szigorúan feküdnöm kellett. Aggódtam, hogy minden rendben legyen és őszintén egész nap csak ettem, mellette pedig tilos volt minden mozgás. Vizesedtem is nagyon. Végül 20 kilót szedtem fel. A kórházból már úgy értem haza, hogy csak 10 kiló plusz volt rajtam, aztán az is lement.
2020. jan. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Alkati dolog is lehet. Én egy fikarcnyit sem változtattam az étrendemen, mivel glutenérzékeny vagyok, elég behatárolt, hogy miket ehetek. Szerencsére a terhesség nálam nulla, azaz nulla emesztőszervi tünettel járt: soha nem émelyegtem, nem voltam szagoktól rosszul, nem undorodtam semmitől és nem voltam kívánós: pont ugyanannyit és ugyanazt ettem, mint elôtte, mégis 25 kiló jött föl - tíz pedig hogy rohadna meg, nem akar mozdulni, pedig edzek és a diétámon is változtattam. Korábban ennél sokkal kevesebb erőfeszítéssel fogytam sokkal többet. Nem zabáltam, nem ettem minden szart össze, nem kellett feküdnöm, és mégis.
2020. jan. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem tok egyedi. En pl nem vonok meg magamtól semmit, bár nem is zabalok. Sosem zabaltam igazából, mert érzékeny az emesztesem. Nem sportoltam olyan sokáig, a 3. trimeszterben nem bírtam már, addig is csak ilyen könnyű ellipszis tréner, séták, ilyenek. Így tartok 7 kilónál a 38. Heten.


Nővérem 15 kilót hízott ő állítólag zabált is meg vizesedett is.


Kolléganőm aki 20+ kilót hízott azt mondta világ életében éheztette magat terhesseg alatt nem. Gondolom a szervezete őrült raktározásba kapcsolt.


És igen. Lassul az emésztés. Hormonok. Víz. Van aki farkas ehsegre panaszkodik, van aki csak akkor nem emelyeg, ha csipeget stb.

2020. jan. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Elsőnél 12 kg híztam ebből a 3/4 víz volt.

Másodiknál 6 kg ebből 3 kg csak a gyerek volt.

2020. jan. 11. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

6-os, nem lehet, hogy pajzsmirigy-alulműködésed lett?


Én 36. hétben vagyok, a kilót nem tudom, de nem nagyon híztam, pedig sajnos nagyon tolom a finomságokat... viszont a három főétkezés nagyjából egészséges (teljes kiőrlésű stb.)

Nem tudom mitől függ... megőrülök a csokiért, de mindenki azt mondja hogy nagyon szép kismama vagyok és a hasam is kicsi mondjuk (a baba nagy :D)

ami terhesnadrágokat vettem egy mérettel nagyobbakat még a terhesség elején, még mindig lecsúszik kicsit, csak a hasam nem fér már bele.

2020. jan. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Rám az utolsó 3 hétben szaladt fel az egyik gyereknél a még normál 10-12 mellé még plusz 15 kg víz, doki szerint, bár epepangással feküdtem már akkor kórházban megfigyelésen, plusz "enyhe toxémia" is lehetett. Szét kellett vágnom egy tornacipőt, mert papucsba sem fért a lábfejem, tokám is nőtt, a gyűrűm is az ujjamon ragadt, a férjemtől kaptam kölcsön valami nadrágot meg valami "szeretem a sört" pólót... csuda trendi kismama voltam, amikor belibbentem ultrahangra a járóbetegek közé :) Szülés után aztán kipisiltem és maradt plusz 2 kg (aztán szoptatás alatt újra hízni kezdtem). A második gyereknél meg fogytam, pedig direkt nagy ruhákkal készültem :D Mindkettőnél ugyanúgy étkeztem (vérvételre bőven jártam, nem találtak semmit), szóval tisztára csak hormonális oka lehetett. Szoptatás végére mindig visszaállt magától a normál súlyom.
2020. jan. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!