Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki sokat hízik terhesség...

Aki sokat hízik terhesség alatt, miért?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom,hofy akár 30kg plusz is felszalad. Az étkezés, vagy a hormonok? Vagy mi az oka? Biztos hülye kérdés,de érdekel..

2020. jan. 10. 21:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon összetett dolog. Lehet, hogy többet eszik, de már az is elég lehet a hízáshoz, hogy hirtelen sokkal kevesebbet tud mozogni pocakkal, hormonális változások, hányás-émelygés-gyomorégés is az étkezési szokásokat felborítja.

Alkati kérdés is lehet, de ez sem egyszerű mert pl. nagyon vékony barátnőmet riogatták az elején hogy túl sovány hízni kéne (ő alapból sokat eszik nem sportol mégis vékony), terhesség alatt hízott sokat de csak mérleg szerint, akkor csúnyán beszéltek vele hogy fogyni kéne. Holott kívülről semmi nem látszott rajta, bő blúzban egészen a terhesség végéig letagadhatta volna a babát. Szülés után semmi plusz nem volt rajta ugyanúgy csak a csípőjén láttam hogy szélesedett egy hangyányit, de az se háj volt...

2020. jan. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat :)
2020. jan. 11. 09:01
 13/17 anonim ***** válasza:
12.5 kilót híztam,de nekem diétáznom kellett a terhességi cukor miatt, és vizesedtem is. A szülés után mind lement rólam 2 hét alatt.
2020. jan. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én azért híztam az elsővel, mert igen sokat ettem. 1 év volt, mire lement. Aztán azért híztam még többet, mert extrém sovány voltam, visszaszedtem magam normálra (12.hétig 8kg) utána pedig iszonyú sok víz, 22kg a végéig.

Most meg nagy a baba, hamar nagy pocakos lettem, nem tudok mozogni sokat, eszegetek mert kívánós vagyok, kerekedek is mint a kismalac. Örülök, mert a masodiknal a szoptatás első 3 hónapja alatt a 22 kilóból 26 ment le, és írtam, hogy sovány voltam eleve...na 44 kilósan menni is alug tudtam. Most annyit kéne hizni, hogy majd a végén se fújjon el a szél.

2020. jan. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, na felszedtem még jó pár kilót, már nemcsak víz. Most a fenekem is szép nagyra nőtt, amennyire én érzem, most megmarad rajtam a felszedett súly jelentős része. Sajnos sokat akarok enni, és mivel elég időm is van, nem fog vissza nagyon senki, így eszem is, végre nem ég a gyomrom. Norbi tuti nem fog kívánni, de a férjem szerencsére igen :) na viccen kívül, picit lejjebb kéne vennem a zabából, mert sok lett és van 3 hét még. Már páran beszóltak, igazuk is van.
2020. jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Ez jó volt :) 3hét már nem olyan sok, meg aztán lehet,hogy a szoptatás alatt leadsz megint túl sokat.. kitartás és jó egészséget :)

Én febr 4-én megyek orvoshoz, akkor leszek 11+4 napos, remélem minden rendben és dobog a pici szíve,sajnos volt már egy missed ab..

Tüneteim vannak, sokat pisilek,a hátam fáj, a melleim megduzzadva és sokszor sírni tudnék úgy fáj,nagyon ritkán émelygés,de hányni nem hánytam, viszont pici babapocak határozottan látható,ami érdekes mert "első terhesség" (missed ab annó 10.héten volt,de 7-8.héten halt el) és ez nem a puffadástól van, meg nem is attól,hogy hirtelen híztam 5kilót,mert odafigyelek. Kicsit hosszú lett,de a lényeg,hogy remélem ezek biztató jelek,hogy a babuci rendben van,mert mind a ketten nagyon vágyunk már rá,ahogy 2018-ban is vágytunk,csak sajnos akkor szomorú vége lett.

2020. jan. 25. 10:58
 17/17 anonim ***** válasza:

Utolsó 2 vagyok,

drukkolok nektek ;)

2020. jan. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!