Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lombikos vagyok. Az embrió...

Lombikos vagyok. Az embrió nem megfelelően nő, kisebb, mint kellene. Van remény?

Figyelt kérdés
Lombikos vagyok. A petesejt leszívás decemberben, a beültetés 2 nappal később volt. Januárban voltam első uh-n, számított terhesség akkor 5hét5nap volt. Láttak egy 4,5mm-es petezsákot. Következő uh 10 nappal később volt, számított terhesség 7. hét0nap, petezsák 13,6mm lett szikhólyaggal. Szóval növekszik, de akkor is nagy lemaradásban van. Már sokkal nagyobbnak kellene lennie! Volt valaki, aki így járt és sikerült? Mintha másfél hétig aludt volna odabent, és utána kezdett volna mocorogni és növekedni. Az orvos nem biztat. Mivel tudjuk a megtermékenyülés pontos napját, így eltérés a ciklus miatt nem lehetséges. Két hét múlva kontroll, addig véleményekre, esetekre lennék kíváncsi.

2020. jan. 24. 22:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Szívhangja volt már?
2020. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nem volt szívhang. Csak a szikhólyagot látta. De azt mondta, ekkor méretnél még nem is kell látni. Csakhogy ez a méret egy 5-6 hetes terhesség mérete, hetesé.
2020. jan. 24. 22:51
 3/27 A kérdező kommentje:
Lemaradt a válasz egy része. Szóval ez a méret egy 5-6 hetes terhesség mérete, nem egy 7 hetesé.
2020. jan. 24. 22:53
 4/27 anonim ***** válasza:
84%
6 hetesen már látni kellene az embriót szívpulzálással. 7hetesen meg pláne.
2020. jan. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Hát ez az! Ha normál ütemben kezdett volna fejlődni, akkor már szívhangnak kéne lenni. De csak most kezdett el nőni. Mintha kihagyott volna másfél hetet előtte. :(
2020. jan. 25. 16:38
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Az UH nem tévedhetetlen, főleg ennyire kicsi terhességnél. Szintén lombikos vagyok, nekem volt olyan, hogy 1 hét különbséggel ugyanakkora petezsákot mértek, csak az embrió nőtt benne, ami kisebb volt a "tankönyvinél". Természetesen idegbajt kaptam, de a 12 hetesnél már nagyobb volt a tényleges koránál, most 38 hetes a kisfiú a pocakban és éppen kirúgja a hólyagom. :)

Nem akarlak hitegetni, hogy biztos nincs semmi baj, de még ne mondj le róla! Elég, ha nem korszerű az UH gép (ez velem magánkórházban is előfordult...), vagy egy fél mm-rel arrébb rakják a kurzort... Próbáld elterelni a figyelmed, kérd a babád, hogy maradjon veletek, mást most nem tudsz tenni! Kitartást, drukkolok!!

2020. jan. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást! Bárcsak egyszer embriót is látnék végre! Hogy tudjam, lássam őt, hogy van, és nem midig egy üres petezsákot! De mivel másodjára járok így, félek, ez sosem fog megtörténni. :( Igaz, az utolsó Uh óta nőtt, és annyit nőtt, amennyit 10 nap alatt nőni kellett, de összességében akkor is kicsi sajnos a petezsák. :( Igyekszem bizakodó lenni.
2020. jan. 25. 18:27
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját esetemet tudom leírni. Nov. 30-án ültettek be 3 embriót, szintén két naposokat. 5+3 hetesen 4,2 mm, 5,2 mm és 5,6 mm voltak a petezsákok, egy magánklinikán nézettem. 7+1 hetesen a lombikintézetben egy 8 mm embrió szívhanggal. 8+1 hetesen már két 14-14 mm-es embrió volt szívhanggal. Pár napja 10 hetesen nézettem őket utoljára és 2-3 nappal még mindig kisebbek, mint az átlag. A kis petezsákok miatt korábban én is azt hittem, hogy nem sikerült, aztán láss csodát, kettő baba is van. A korai ultrahangok tévedhetnek is, meg ki tudja pontosan, hogy mikor fejeződött be a beágyazódás, még ha a beültetés időpontját tudjuk is. Nálad már láttak szikhólyagot, az mindenképp jó jel szerintem. Lehet, hogy volt már egy pár mm-es embrió is, de az uh gép minősége olyan, hogy ezt még nem látta. Szintén lombikos ismerősöm története, hogy ugyanaznap az egyik orvos összeesett petezsákot látott, egy másik orvos egy másik géppel ugyanazon a napon embriót szívhanggal. Amíg visszarendelnek kontrollra és nem mondják, hogy lehetetlen, addig reménykedj óvatosan! Drukkolok! Majd írd meg, mi lett!
2020. jan. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Gratulálok a babákhoz! :) Köszönöm a biztató szavakat is. Még nem adtam fel! :) Sok történetet olvastam mostanában ilyen-olyan végkifejlettel. Meglátjuk, ennek mi lesz a vége...
2020. jan. 26. 18:15
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Érdemben nem tudok hozzászólni, de drukkolok nagyon!
2020. jan. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!