Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valakinek, hogy késés...

Volt valakinek, hogy késés utan ilyen terhességi teszttel mégis megjött?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Az érdekelne ,hogy ilyen erösségű pozitív teszt utan ,volt akinek méhis megjött ? Boldog vagyok nagyon csak izgulok ,mert fáj a hasam de inkabb olyan feszítő érzés mintsem görcs . Olvastam ,hogy ez nem jelent problemát csak ha véreznék még is ! Nem tervezek orvoshoz menni majd csak 2-3 hét múlva . Kell még tesztet csináljak vagy ez elég erős ? [link]
2020. jan. 30. 05:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég erős. Csinalhatsz, de szerintem felesleges. Pozitív.

Normális,hogy így érzed magad.

2020. jan. 30. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szuper köszönöm :) nem szeretnek csinálni ez nekem eleg egyertelmű :) nem akarok izgulni sem de akkor betudom ,hogy ez normalis :) meg annyi h ilynkor érdemes valami folsavat vagy magneziumot elkezdeni szedni ? :)
2020. jan. 30. 05:59
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen erős tesztem volt. A tesztelés után még 2 hétig éreztem a menstruáció tüneteit. Alhasi görcs, mellfájdalom, stb.


Már 13 hetes vagyok, nem lesz gond ne aggódj. A görcsölés normális, csak vérezni ne vérezz.

2020. jan. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod gratulalok neked :) semmi egyeb tünetem nincs cak h feszül a hasam alja :)
2020. jan. 30. 07:41
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Folsavat már tervezéskor el kellett volna kezdeni szedni...


"A folsav egy vízben oldódó vitamin. Azonban szerepe különösen várandós kismamáknál jelentős, hisz a fejlődő embriónál, a velőcsövet lezáró folyamat csak folsav jelenlétében megy végbe hibátlanul. Ezen kívül a sejtek osztódása szempontjából is nélkülözhetetlen, ezért is kell a folsavat még terhes vitamin mellett is szedni a 12. hétig.


Az ok, amiért a folsavat már a terhesség előtt kell szedni az, hogy az embrió velőcsőzáródása az 5-6. hétre befejeződik. Tehát mire a kismama megtudja, hogy kismama, már zajlik a folyamat, sőt lassan a végére is ér. A szervezetben ekkor már kell legyen megfelelő mennyiségű folsav."

2020. jan. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor most ezzel hatalmas hibát követtem el ,hogy nem szedtem előtte ? :o
2020. jan. 30. 10:03
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen, gratulálok! Elég erős.

Hát igen, folsavat már akkor el kellett volna kezdeni szedni, amikor terveztétek a gyereket. Kezdd el szedni ma.

2020. jan. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hahó! Nyugi, semmi baj nem lesz, ha eddig nem szedtél semmit. Alapvetően a baba mindent elszed tőled, ami neki kell, max. neked kell az utánpótlás. Ha kábé egészségesen táplálkozol, akkor nem lesz gond. De azért valami kismamavitamin nem árt, segít könnyebben végigvinni a várandósságot :) Azokban van elég folsav.
2020. jan. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi nektek :) mivel ma tudtam meg hajnalban így amint vegzek melóban megyek veszek :) mit ajanlotok ?
2020. jan. 30. 11:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Én a Trimeszter 1-et kezdtem el szedni, mert abban elegendő folsav is van, plussz vitamin is. De vehetsz sima folsavat is, a patikában tudnak adni külön.

Gratulálok!:)

2020. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!