Árthat a babának?

Figyelt kérdés

Október óta 6 doboz antibiotikumot szedtem be hol húgyúti fertőzésre, hogy tüszős mandula gyulladásra, hol hörgőgyulladásra.

Azon aggódom, hogy mivel most már 2 hét sem telik el két doboz között árthat-e a babának.

Mindig penicillin hatóanyagút kapok, nem ezzel van a gond, csak tényleg kezd sok lenni..

Jan. 24-én szedtem be az utolsó szem aktil duo-t hörgőgyulladásra, ma keztem megint az aktilt tüszős mandulára. Előtte egy hétig próbáltam magam kúrálni (salvus vizes inhalálás, kamilla tea, tantum verde, c-vitamin), de tegnap éjjel olyan szintem rosszul voltam, hogy elmentem az orvoshoz.

Nyugtassatok meg, hogy a babának nem lesz semmi baja ilyen mértékű gyógyszer fogyasztástól. Az orvos szerint nem, meg egy 30 hetes magzat szerinte már "készen van". Hát..nem tudom..

Septofortot, acc-t és enterolt javasolt még a házidoki, de a gyógyszerész ki sem adta ezeket, mert terhesen nem lehet. Én is biztosabbnak érzem így. Iszogatom a herbal swiss-t, hátha még az segít kicsit.

30 hetes km



2020. febr. 5. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
előbb kellett volna ezen gondolkodni, már úgyis mindegy
2020. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Képzeld, mindig látott orvos nem én kértem a gyógyszert egyszer sem.

Húgyútira mindig nőgyógyász írta fel, a hörgőgyulladásra pedig tüdőgyógyász.

Volt olyan amit be se tudtam szedni olyan szinten fajt tőle a gyomrom.

De köszönöm a megnyugtatást

2020. febr. 5. 11:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek biztonságosak a baba szempontjából, az orvosod is azt mondta. Nekem is azt mondta egyébként 2 orvos is. A húgyúti fertőzés akár vetélést is okozhat, a hörgőgyulladásból pedig tüdőgyulladás is lehet ha kezeletlen marad, gondolja erre.

Szedjél probiotikumot, és próbáld valahogy erősíteni az immunrendszeredet, hogy ne kelljen többet szedni.

Elhiszem, hogy aggódsz, nekem is volt 3 antibiotikum kúrám terhesség alatt , de ezeket a betegségeket muszáj kezelni.

2020. febr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is kaptam antibiotikumot. Tudtommal az ACC-t pont szabad szedni terhesen is. Illetve, úgy tudom, hogy a betegség jobban árt, mint a gyógyszer. Én azt gondolom, hogy az orvosok mérlegelnek amikor felírnak valamit.


Van egy angol nyelvű oldal, sajnos nem tudom a nevet és most nem tudok neked rákeresni, ami szoptatás alatt szedheto gyógyszereket listázza. hatóanyag alapján lehet keresni. Én azt néztem terhesseg alatt is.


Nekem azt mobdta egy gyógyszerész, hogy szinte minden beteg tájékoztatóban az szerepel, hogy terhesseg alatt nem javasolt, mert nem teszteltek terhes nőkön.

2020. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kaptam d-vitamint és kálciumot immunerősítés gyanánt.

Reménykedem...

Alig bírok enni, gyengéned érzem magam, de muszáj talpon lenni, itt a 3 évesem. Én még ilyen rosszul csak akkor voltam mikor 2 éve tüdőgyulladásom volt..

Igyekszem pihenni

Köszönöm a válaszokat!

2020. febr. 5. 13:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz semmi baj, antibiotikumot lehet szedni terhesen és a nőgyógyász írta fel. Egyes gyogyszerészek, dokik nagyon paráznak bármit felírni terhesen, pedig sok gyógyszert lehet szedni.
2020. febr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezt most speciel házidoki

Köszönöm a választ!

2020. febr. 5. 13:22
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Fuuu, ez nagyon soknak hangzik. Amit ajánlanék (nem biztos, hogy ennyire elhúzódó esetben segíteni fog) tőzegáfonya vagy Walurinal Max húgyutak egészségére, naponta többször gargalizálj: 1dl langyos/meleg víz + 1tk só egyvelegével. Nem bíztam benne, de nálam csodát tett. Ami még hatásos volt (nekem ACC sosem...) lándzsás útifű szirup. (gondolom az alkoholmentes terhesen is alkalmazható)


29N

2020. febr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tegnap elmentem a nőgyógyászomhoz őt is megkérdeztem, hogy nem lesz-e így baja a babának. De megnyugtatott, semmi baja nem lesz.

Amúgy 2 db gyógyszert vettem be és már sokkal jobban vagyok

Köszönöm a válaszokat!

2020. febr. 6. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!