Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudok tenni ha eléri a...

Mit tudok tenni ha eléri a koronavírus Magyarországot és még az első trimeszterben vagyok?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a terhes nők is veszélyeztet csoportba tartoznak a koronavírus fertőzés szempontjából. Ha eléri Magyarországot, mit tudok tenni, hogy elkerüljem a vírust? Menjek táppénzre és maradjak otthon? Nagyon féltem a kisbabámat.

2020. febr. 26. 12:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
28%
A terhesség nem betegség. Egy egészséges kismama pont annyira veszélyeztetett mint bárki más, csak persze a baba miatt ilyenkor mindent felfújnak.
2020. febr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
76%
Influenzától persze nem félsz 🤷
2020. febr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
37%
Én az influenzától jobban félnék helyetted. Sőt! Igazából ugyanaz a kettő, semmi ok a pánikra. Sokkal többen gyógyulnak meg, mint ahányan meghalnak.
2020. febr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
48%
Igen kérdező! Te hisztériázól egy olyan betegségtől, ami semmivel sem veszélyesebb a sima influenzánál, vagy az eddig ismert tüdőgyulladásnál.
2020. febr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
70%
Én most vagyok 12 hetes, járok és jártam idáig is dolgozni, a férjem is jár és a fiam is jár suliba, pedig bőven influenza szezonra esett az első trimeszter. Nem zárhatjuk be magunkat és nem is hiszem, hogy lenne értelme.
2020. febr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
70%

5ös vagyok. 😏 És feltételezhetően nem fogod elhinni, de várandós kismama vagyok, aki nem pánikol olyanon, amin értelmetlen. Pedig lombikbabánk van, így még jobban kéne paráznom. De nem teszem. Ha meg is jelenik az országban, akkor azt úgyis kiemelten figyelemmel fogják kezelni - még ebben a lepusztulóban lévő magyar eü-ben is. Az influenzától vagy a tüdőgyulladástól előbb félnék. De nem teszem.

De jó hogy felfújják ezt a koronavírust, megint lehet mitől rettegni. Az úgyis mindig olyan jó 😬

2020. febr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
81%
Amit tehetsz, hogy kikapcsolod a tv-t, és az interneten nem olvasol pánikkeltő cikkeket a vírusról.
2020. febr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
90%
ja csak ha mindenki bezárja magát, akkor nincs aki töltse a polcokat, nincs eladó, pénztáros, védőnő, szülésznő. majd a nappalidban szülsz? én jobban félek, hogy simán bekerülök a kórházba és ott halok meg
2020. febr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
69%

Ugye azt vágod, hogy 83ezerből 30ezer meggyógyult és kb 3ezer a halott? Gondolom ki tudod számolni, hogy akkor mennyire veszélyes.

Immunerősítés, gyakori kézmosas, tömegben szájmaszk, buszon plusz kesztyű és ennyi.

Emiatt biztos nem mennék tpre. 2gyerekem van, mindkettőnél beleestem egy influenzaszezonba, el sem kaptam, be sem oltattam magam és biztos, hogy nem zárkoznék be.

Amugy hogy jarsz el majd vizsgalatokra? Hazhoz rendeled?

2020. febr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
22%

Én teljesen megértem az aggodalmat egy első trimeszterben levő kismamánál. Én is éppen a 2.hónapban járok. Így is veszélyeztetett terhes vagyok, már volt több kisebb bajom egy hónap alatt. Nem mindenki immunrendszere egy betonfal.... és mivel a vírus magas lázzal jár, ami veszélyes a magzatra, naná hogy fél az ember. Én az általános vizsgálatokra , sőt még a postára is maszkban járok, nehogy elkapják az influenzát, amikor hazajövök pedig szinte “bemosakodok” 😀

Szerintem is kicsit túl van fújva a média által, viszont az tény h elkerülni nem tudjuk h a mi országunkba is bekerüljön. Nyilván nem lesz világvége, ugyanúgy el kell menni a vizsgálatokra...stb. De a maszk és az alapos kézmosás (a férjnek is) azért megoldás lehet.

Nekem annyi szerencsém van hogy amugy is táppénzen vagyok a betegségem miatt.

Azért nem kell lehurrogni a kérdezőt mert félti a babájával. Ez normális anyai ösztön és félelem. De ezek szerint nem minden emberben van meg.......

2020. febr. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!