Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti fogyás? Ez...

Terhesség alatti fogyás? Ez így normális?

Figyelt kérdés
3 hónapos elmúltam. 70 kilóval lettem terhes. A rosszullétek alatt ezt a súlyt tartottam, pedig nem nagyon tudtam enni a hányingerek miatt. Most viszont már rendesen tudok enni mindent, nem vagyok kívánós (nem is voltam az), de akaratlanul is -4 kiló lement rólam, csak a hasam nő meg a mellem. A kisbabámmal minden rendben van az eddigi eredmények alapján. Ki járt már így? 😌
2020. febr. 29. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Én.

Az első gyerekkel a harmadik hónapot végig hánytam, és én is fogytam, pedig amúgyis csont és bőr voltam. De a babának nem ártott. A 4. hónapban elmúlt a hányás, megjött az étvágyam, és a 9. hónapra 20 kilót híztam. Mondjuk rám is fért. A baba rendes súllyal, 3,5 kilóval született (fiú). Aztán szülés után a szoptatással 6 hónap alatt megint csontkollekció lettem.

2020. febr. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a lényeg akkor, hogy a babának nem árt, hogy fogyok. 😃
2020. febr. 29. 16:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 7-14 hetes korom között ment le 5 kiló. Hacsak nem vagy 180 centi felett, nincs ezzel semmi baj. Én sem voltam sovány, szóval maradt tartalék is. Amúgy a baba elveszi azt, ami neki kell. Legrosszabb esetben is a szervezet a te zsírszövetedből adja neki azt, ami kell.
2020. febr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én 163 centi vagyok. Mondjuk terhesség előtt híztam is, lehet ez is közre játszik most. 🤷🏽‍♀️
2020. febr. 29. 17:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

18. hétig fogytam. 25. héten jártam 3 plusz kilónál.

A fiammal kicsit hamarabb állt le a fogyás és indult meg a hízás. Végül összesen 13 kilót híztam amiből 3 maradt rajtam szülés után. Mint ahogy akkor is, most se eszek másképp, talán kicsivel több gyümölcs fogy, mint terhességeim előtt. Sőt az édességet nasit se vetem meg, ha megkívánom.

2020. febr. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, én szintén. 170 cm, 65 kiló ahogy kezdtem de fél évvel a tervezés előtt még csak 60 kiló voltam és ugyaneddig fogytam le a második trimeszter elején. Szülni 72 kilóval mentem (4 kiló az utolsó 4 hétben jött fel) és 1 hónappal szülés után 63 kiló voltam.
2020. febr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! 24 hetes terhes vagyok, és eddig 0.5 kilót híztam. Az orvos és a védőnő is azt mondja hogy ez semmi gondot nem jelent, a baba jól fejlődik
2020. márc. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Örülök neki. Köszönöm a válaszokat mindenkinek! 🥰
2020. márc. 1. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!