Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan kismama aki terhes,...

Van olyan kismama aki terhes, de közben fél a hányástól?

Figyelt kérdés
Tudom elég érdekes ez az egész. Sőt azt is sejtem hogy mások mit gondolnak. Előbb gyogyitsam ki magam ebből és csak aztán vágjak bele. Ez így alakult,semmi képp sem akarom elvezetni. Mit tegyek, elkezdődtek a rosszullétek, meg nem hánytam, viszont émelygek és félek,hogy hányni fogok. Deadelon segít?
2020. márc. 4. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Semmi sem segít,ez egy ilyen időszak, át kell vészelni. En is utálok hányni,engem is megviselt, a 16.hétig hánytam, napi 8x, de túléltem.

Kitartást neked is,lesz majd jobb!

2020. márc. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok terhes. 16 hónapos a kisfiam.

De átérzem, amit írsz. Emetofóbiának hívják. Rettegés a hányástól.

Én is rettegtem, de nem hánytam 1x sem. Pedig sokat émelyehtem az elején. Szerintem pszichésen sikerült elnyomnom a kényszert.

Szóval egyáltalán nem biztos hogy hányni fogsz. Sokan nem hánynak. Ez csak egy tünet a 100ból.

2020. márc. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De ha szedek rá deadelont az segít nem?
2020. márc. 4. 12:16
 4/13 anonim ***** válasza:
Nyugi lehet nem is leszel hányós
2020. márc. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
Ha valóban hányingered van, nem lesz erőd rettegni a hányástól, sőt várni fogod. Igaz, utána kb. 1 percig vagy jól, aztán kezdődik előröl, szörnyű, gyógyszer nincs rá, de a fóbiából tuti, hogy kigyógyulsz.
2020. márc. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nekem van már egy kicsike. Vele egyszer sem voltam rosszul. Talán egyszer volt erős émelygésem. Akkor nem voltam Hányásfóbiás. Érdekes. De akkor valahogy nem érdekelt hogy hányok vagy sem. Most meg itt szenvedek. Annyira utálom magam emiatt. Arra gondoltam veszek deadelont és ha nagyon úgy érzem eszem egy szemet . Talán segíthet
2020. márc. 4. 12:30
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ilyen fóbiával küzdök.

Én is kicsit parázok, mert elkezdtünk próbálkozni a babacsinálással.

Úgy tudom, daedalont nem szabad szedni terhesség alatt.

Én is izgulok. :( ha egyszer sikerül vajon mi lesz ...

2020. márc. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. A deadelont ajánlják a kismamáknak akik vészesen sokat hánynak és félő, hogy kiszáradnak. Viszont én meg előzni szeretném az egészet. 😏😒
2020. márc. 4. 13:25
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

A Daedalont csak vészes hányásnál adják, egyébként nem javasolt terhességben. B6-ot lehet szedni, mást csak orvossal megbeszélve.


Alkalmazási előiratából:"Terhesség alatt csak az előny/kockázat gondos mérlegelésével és csak akkor alkalmazható, ha a terhességi hányás már nagyfokú elektrolit veszteséghez vezetett."

2020. márc. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mióta az eszemet tudom félek a hányástól.

Utoljára 5 évesen hánytam,de arra is alig emlékszem. Biztos akkor alakult ki a fóbia.

Most 8 hetes terhes vagyok,és igen,vannak émelygéses rosszúlléteim,de még nem hánytam. Habár ez még változhat.

Nem mindenki hány. Lehetséges hogy te is csak a hányingerig jutsz majd. De próbálj meg nem erre gondolni. Ha rosszúl vagy próbálj meg egy kicsit enni vagy inni,hátha segít. Viszont gyógyszert szerintem semmiképp se szedj,annyit nem ér hogy árst a babának. Szedj B6 vitamint,hatha az pszichésen segít egy kicsit.

2020. márc. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!