Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csináltassak tesztet a koronav...

Csináltassak tesztet a koronavírusra?

Figyelt kérdés

3 hete szárazan köhögök, légszomjam van, fáj a mellkasom mikor levegőt veszek, annyira gyenge vagyok, hogy az alapvető önellátásom is nehézkes.


Viszont nincs lázam emiatt, a háziorvos nem küld be a kórházba tesztre. Semmilyen gyógyszert nem ad, mert meghallgatta és szerinte tiszta a tüdőm.


Viszont három hete, már mindent kipróbáltam, herbion, lándzsás utifű, stodal, stb. És semmitől nem lettem jobban, egyszerűen nem szakadozik fel a váladék.


Nem jártam fertőzött területen, viszont a napokban jöttünk haza Romániából. Van okom aggódni? Vagy tényleg normális, hogy csak egy sima légúti fertőzés, ami 3 hete húzódik, és nem látjuk a végét?


20 hkm.


2020. márc. 7. 18:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
35%
Laz nelkul nem k.v.? Es mi van azokkal, akiknel enyhebb lefolyasu (vagy epp tunetmentes)? En ugy tudom, mar cafoltak ezt a laz dolgot, es ugyanazok a tunetei, mint az influenzanak.
2020. márc. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Teljesen tünetmentes nem igazán szokott lenni, max enyhébb lefolyású. Akik sima influenza szerű tünetekre panaszkodtak (köhögés és kb ennyi), azoknál is volt láz, csak ugye hamar kigyógyultak belole és sima megfazasnak hittek.
2020. márc. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

3 hete köhögsz és a napokban jöttél haza Romániából. Na vajon ott kaphattad-e el...


Mindegy. Láz nélkül nincs gond.

2020. márc. 8. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Na pont ezért aggódom amit az utolsó előtti írt. 15 éves korom óta nem visel meg a láz, nem is mértem soha, mert nem éreztem magam lázasnak. Most sem mértem, hogy van-e lázam, mert nem éreztem magam annak.


Az első gyerekemet mikor szültem, ugye volt kötelező lázmérés, 38,5 foknál kérdezték, hogy miért nem szóltam, hogy rosszul vagyok, mondtam, hogy mert nem éreztem magam rosszul.

2020. márc. 8. 07:00
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A 11-es valaszt lepontozoknak:

,,Symptoms MAY include:

-fever

-cough

-shortness of breath

Those with weakened immune systems may develop more serious symptoms, like pneumonia or bronchitis. You may never develop symptoms after being exposed to COVID-19. “

Az utolso mondatban azt irjak, lehet, hogy teljesen tunetmentesen hordozo valaki.

[link]

2020. márc. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
50%
Aki azt irta h koronavírus minden esetben lázzal jar az nem tudom honnan informalodott de valos tenyekbol biztos nem...
2020. márc. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
52%
Svajcban elo noveremtol tudom, h amig Magyarországon elhajtjak a laztalan/nem erosen kohogo beteget, addig Svájcban az elso 10 igazolt eset mind laztalan volt... Meg azóta még sok masik. Errol ennyit. Ha Morszagon is komolyabban vennek a tesztelést mar reg nem 7 fertozottunk lenne. Senkinek fel sem tunik h lehet h a fejlettebb nyugati orszagokban ennyivel tobb az eset!? Ja igen... az igazolt eset... a tenylegesrol meg a magyar mentalitas miatt semmit nem tudunk. Vicc az egesz.
2020. márc. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
26%
Azért nincsenek fertőzöttek, mert augusztusra kaptak időpontot.
2020. márc. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Hiába dobálóztok más országokkal, tesztet máshol is ott csinálnak, ahol olyan alany volt jelen, aki fertőzött területről jött, vagy fertőzöttekkel került kapcsolatba. Nyilván a teszt akkor is kimutatja ha fertőzött vagy ha még nincs tüneted. Más országban sem csak úgy megy, hogy xy besétál a kórházba lázzal egy olyan városban aminek a közelében sem találtak koronavírusost, és alanyunk sem járt a városon kívül, és na, ez tuti korona, menjen a teszt, csak mert láz meg köhögés. Egy Németország méretű országban kicsit kaotikus lenne a helyzet. :D
2020. márc. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
69%

Kedves utolso!

Nagyon felreertetted. Nem azzal van a baj h nem vizsgalnak minden lazas esetet itt... De amikor baratnomek hazajottek 2 hete az eszak olasz sielesbol es lazas kohogos betegek lettek majd a haziorvost aki jelezte a jarvanyugynek szepen elhajtottak mondva h amig nincs fulldoklo kohoges addig nincs teszt es amugy is drága... Na addig amig ez Magyarorszagon így van addig pont hasonlitsuk mar mondjuk ossze Svajccal ahol tunetmentes de gocpintbol erkezoket is vizsgalnak... De hidd csak azt h itt 7 fertozott van csupan! Ti fogtok a legnagyobbat nezni amikor 3-4 het múlva itt is kitör a káosz (lsd Olaszország vagy főképp Irán) a nemtorodomseg miatt!

2020. márc. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!