Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől születnek extra nagy babák?

Mitől születnek extra nagy babák?

Figyelt kérdés
Valami oldalon olvastam ilyeneket, hogy: 62cm, 7kg meg hasonlók, mitől van ez? Az egyiknél cukorbetegséggel hozták összefüggésbe. De attól miért nő nagyra egy magzat? És amelyiknek nem volt cukorbetegség a háttérben, azzal mi van?

2020. márc. 15. 10:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Magzatvedo vitamin is "hibas" a túl nagy babákért.
2020. márc. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam azt már kivesézték, hogy nem attól függ.
2020. márc. 15. 11:06
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
Pedig de. Ha az ember normálisan étkezik, teljesen felesleges a vitamin. Dupla cucc kerül a szervezetbe, evidens, hogy hatással van a magzatra.
2020. márc. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Az én dokim mondta erre hogy húlyeség hisz te sem hízol az A, C E ...vitamintól.

Viszont rákerestem és találtam több amerikai cikket ahol az Omega zsírsavakat tartják felelősnek

[link]

2020. márc. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4%
Dehogynem, utolsó. Ha normlaisan eszel és mellé tömöd magadba a vitamint, bizony meghízol.
2020. márc. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó ebben nem hiszek tovabbra sem, viszont az omega3 nem vitamin és minden terhesvitaminban van...szerencsére van olyan márka (femibion), ahol külön csomagolják ezzel te eldöntheted, hogy beszeded-e..
2020. márc. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a nagyobbik 4200 grammal, 56 cm-rel született. Kezdetben Elevitet, majd Hipp Natalt szedtem. Nem volt baj a terhesség során se velem, se a magzattal. Egészségesen született, természetes úton. A kicsi 5 kilóval és 57 cm-rel született. Szintén egeszségesek voltunk/vagyunk, természetes úton született, minden komplikaciótól mentesen. Vele Hipp Natalt ittam és vasat meg magnéziumot szedtem pluszban. Az orvos szerint genetika, a férjem 198 cm magas, 112 kg. A gyerekeim teljesen átlagosak, nem kövérek és nem is soványak.
2020. márc. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

3 gyereket szültem. 4650g, 4380g, 4740g. Nem óriásbabák, de azért nagyok voltak.

Egyiknél sem szedtem terhesvitamint.

A Harmadiknál volt terhességi cukrom.

Én is az apa is átlagos méretűek vagyunk.

Szerintem 80-90%ban a genetikán múlik.

2020. márc. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

A szénhidrátdús táplálkozás és az, hogy minden fontos tápanyagot meg tud szerezni a baba az anya szervezetéből "segít" neki abban, hogy minél nagyobbra, erősebbre növekedjen. Igenis van köze a vitaminnak ehhez.

A szénhidrátra pedig annak is oda kellene figyelnie aki nincs elhízva, se nem cukros, főleg terhesen, mikor ez alapból egy ir állapot. Sokan azt hiszik egészségesen esznek, de olyanokat fogyasztanak mint a gyümölcs, joghurt, sajt, tej stb közven pedig full cukor és szénhidrát az egész. Ráadásul a mai gyümölcsök vitamin tartalma hatalmasat csökkent, már vitamin forrásnak sem jó.

Az első gyerek vállalása is kitolódott, sokkal nagyobbak lesznek a picit idősebb anyák babái, mint a fiatalabbaké.

2020. márc. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A vitaminnak maximum annyi köze van hozzá, hogy a B-vitaminok növelhetik az étvágyat, emiatt a kismama többet eszik. De a többletkalóriától is inkább a kismama hízik, nem a baba. A GDM egyértelműen nagy babát okoz, szóval ha az nincs, azt tudom én is elképzelni, hogy a kaja minősége számíthat (sok-sok gyors felszívódású szénhidrát)+ valami kis fejlődési rendellenesség(?). Persze van, amikor genetika is, de az extrém nagy babákat azért nem hinném, hogy rá lehetne fogni csak arra.
2020. márc. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!