Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A koronavírus miatt sorban...

A koronavírus miatt sorban mondják le az orvosi időpontokat. Ki, Mit csinál ilyen esetben?

Figyelt kérdés

9 hetes terhes vagyok, lassan 10. Nem jutottam még el orvoshoz, sorban mondják le az időpontokat, pedig magánba mennék. Legközelebb 03.23-án megyek azt már nem engedem lemondani , mert ez lenne az első uh. Felmerült bennem a kérdés,hogy mi lesz így. A védőnő már nem fogad embereket , csak telefonon, az összes orvos is..

Gondolom nem egyedül vagyok ezzel a kérdéssel, van még itt valaki aki így járt?



2020. márc. 18. 09:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is magánba járok, de ez egy magánbiztosítással kombinált szolgáltató, itt külön megkérdeztem, mi lesz az időpontokkal, és azt mondták, semmi változás, mind marad.

A kötelező ultrahangokat, terhesgondozás kötelező elemeit meg kell csinálniuk az állami ellátásban is, az pont olyan ellátás, amelynek elmaradása állapotromlással járhat. a 12. heti ultrahangot kötelező nekik megcsinálni, nem mondhatják le.

2020. márc. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%
Nekem labor vérvételre lett volna ma reggelre időpontom, amit pár napja foglaltam le és vissza is jelezték az elfogadást. Ma reggel emailben értesítettek, hogy mától csak sürgős esetben fogadnak pácienst. Az más kérdés, hogy tegnap este eldöntöttem, hogy nem megyek.
2020. márc. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

De a védőnő látogatás nem kötelező? Mert nekünk a városban már ő sem fogad senkit. A magánorvosi rendelő is bezárt már. A háziorvos csak telefonon "fogad".

Első terhességem, vagyis az első aki reméljük egészségesen meg is születik.

Köszönöm a válaszokat! 🥰

2020. márc. 18. 10:01
 4/29 anonim ***** válasza:
75%
Én is kíváncsi vok h a jövőheti heti ctg időpontomat lemondják e?!
2020. márc. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ma beszéltem a védőnőmmel, bár nekem már kiskönyvem legalább van, de mondta, hogy mivel nem indokolt, így inkább halasszuk el az esedékes találkozást. Szerintem egy kiskönyv kiállítását még vállalnia kell, az a mondhatni halaszthatatlan ellátás része.

Viszont nekem is azok az információim vannak, hogy a kötelező vizsgálatokat a terhesgondozás alatt elvégzik. Genetikai ultrahangok, a kötelező vérvételek, 36. héttől a ctg, ilyesmi. Én most 22 hetes vagyok, nekem pont nincs semmilyen vizsgálat kilátásban egy ideig, viszont ha panaszom lenne (mármint olyan panaszom, ami miatt tényleg indokolt orvoshoz menni, pl erős görcsök, vérzés, mittudomén), akkor is fogadniuk kellene, mert az már sürgősségi ellátásnak minősül. Legalábbis, én így tudom.

2020. márc. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Jaj de jó, köszi!

Nem tudom,hogy ez most annak számít-e, nekem mondjuk sürgős, de semmi bajom igazából, viszont szeretném látni hogy jó helyen van-e a baba, meg hogy rendben van-e, szívdobogás stb. Még a 12. Hét előtt. 😊

2020. márc. 18. 10:14
 7/29 anonim ***** válasza:
61%
Na, engem meg jól lepobtoztak a másik kérdésnél amiatt, hogy az ilyenek miatt halasztom a gyerekvállalást. Nyilván, aki már terhes meg kell oldani de láthatjuk, hogy mi van most... 12. Heti uh kötelező, valahol majd meg tudod csináltatni, csak több telefonálgatással jár. Szerintem a helyi sztkban van most a legnagyobb esélyed, nem a magánban. Persze próbálkozz mindenhol! Max az ilyen babamozizgatások maradnak el, fontosakra el fogsz tudni jutni. Tudom bosszantó, mert 20x annyi telefonálgatással jár most. Mindenesetre nyugodt babavárást!
2020. márc. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Ez a helyzet mindenkinek új, és minden ember élete más . Fogalmunk nincs, hogy mi lesz 1-2 nap múlva, pláne hetek és hónapok múlva.. nehezebb minden, de annyira örülök a babának,annyira vártuk már, hogy bármit megtennék már most érte és miatta . Kicsit nehezebb lesz mint ahogy megszoktuk az életet, de ez van. Most ezzel kell kalkulálni. Én is sok embertől hallottam,hogy emiatt halasztja a baba projektet, szerintem ez mindenki saját döntése. Nem szabad beleszólni.🙂
2020. márc. 18. 10:53
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem szabad beleszólni, ezért nem értem a lepontozást! 🙂
2020. márc. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem egy vèrvetelen ès egy közèpidős ultrahangon kívül nincs fontos vizsgàlat, vagy olayn, amit maganak ne tudna elvègezni a vàrandós otthon. Csak azèrt, mert ,,szokàs" elvègezni sok-sok vizsgàlatot, attòl meg nem szüksèges, ès jàrvànthelyzetben nagyobb a rizikó, mint a haszon.
2020. márc. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!