Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, nálatok hogy alakul...

Kismamák, nálatok hogy alakul a terhesgondozásra járás a koronavírus fertőzés ideje alatt?

Figyelt kérdés
Rendesen fogadnak az orvosok az előírt időpontban? 23 an mennék, de azon gondolkozom, felhivom a dokit, hogy ha nem fontos (mivel most uj leletem sincs), halasszuk el. Mit gondoltok erről?
2020. márc. 15. 19:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem baj én csak külföldről tudok nyilatkozni. Én kaptam egy sms-t, hogy amennyiben nem hívom fel a háziorvosi szolgálatot, törlik az időpontomat. Felhívtam, és ott szóban nyilatkoznom kellett, hogy nem észlelek tünetet, nem találkoztam koronavírusos emberrel, blablabla. Utána megtarthattam az időpontomat. Én emiatt nem halasztanám el, jó ha csekkolják a gyereket.
2020. márc. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Én múlt héten 2szer is voltam bent, a bejáratnál biztonsági őrök voltak. Megkérdezték miért megyek. Mondtam terhesgondozásra, beengedtek. Oda bent minden olyan volt mint hetekkel korábban. Ezért nem hagynék ki vizsgálatot.
2020. márc. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Most 18-ÁN megyek magánorvoshoz, 28 hetes vizsgálatra. Meglátjuk mit mond a továbbiakról. Ha nagyon beindul a dolog úgysem lesz ideje magánkodni.
2020. márc. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
76%
36 hetes vagyok, jövő héttől járnom kellene NST-re a Bajcsyba. Hát, megmondom őszintén, nem paráztam, nem is bagatellizáltam el a helyzetet, de most egy kicsit beparáztam, hogy be kell mennem. Hallottam, mennyire komolytalan az ellenőrzés a kórházban, hőmérőznek, amiről mindannyian tudjuk, hogy sz.rt sem ér, ki kell tölteni vmi formanyomtatványt, hogy jártam-e külföldön, kapcsolatba léptem-e külfőldről hazatért személlyel. Szerintem ennek az egésznek semmi értelme nincs. Szval igen, azt hiszem, tartok attól, hogy önként bemenjek a kórházba, ami normál helyzetben is egy bacitelep, most meg hát...lehet, hogy csak pont ugyanannyira bacitelep, de az is lehet, hogy tünetmentes, épp fertőző emberek sétálnak el mellettem. Egy picit parázom attól, hogy a szülésig összeszedek valamit. Két kisgyermeket hagyok itthon a szülés idejére a férjemmel, összeszorul a szívem. Szval legszívesebben kihagynám az NST-ket. Tudom, hogy nem lehet.
2020. márc. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
En 30 hetes vagyok, eddig én sem nagyon foglalkoztam ezzel a dologgal, de egyre jobban kezdek parázni, első babamat varom. Parom home officeban dolgozik, úgyhogy ez tök jó, es mar tényleg csak az orvoshoz megyek, meg 7-re van időpontom UH-ra. Nem tudom mi lesz, igazából azt se tudni mi lesz holnap, nem még jovo heten meg jövő honapban. :(
2020. márc. 15. 22:19
 6/30 anonim ***** válasza:
19%
Mindenhol elmondják hogy a nagymama korú emberekre veszélyes. Akkor ti min paráztok?
2020. márc. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
92%
Már rég nem csak az öregekre veszélyes. A gyerekek meg hordozzák tünetmentesen. Mutálódott a vírus már. Amúgy meg engedd már meg, hogy egy kismama féltse a baba egészségét. Az lenne a baj, ha *zarnának bele...
2020. márc. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol elmondják kedves utolsó ha a hirtelen sok beteg ellepi az eüt meg fognak halni a fiatalabb betegek is. Ellátás híján. Nehéz felfogni? Közös feladat a lassítás az eü egyenletes terhelése érdekében. És amúgy en felek attól is hogy en fertőzom meg anyosomekat akik a szomszédaink. Igyekszünk minimalizálni a kontaktot velük is. Azt is inkább udvaron.
2020. márc. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
6-osnak szólt
2020. márc. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Már hogyne lenne veszélyesebb terhesekre! Gyengébb az immunrendszerünk és alapból többet kell eü intézményekbe járkálni vizsgálatok miatt, ahol aztán jóval több a potenciális fertőző személy. Nekem pl. GDM miatt 2 hetente kellene járnom diabetológiára, de nem fogok. Itthon is tudok súlyt mérni és vércukrot és mérem is napi szinten. Amíg nem romlanak az eredmények, feleslegesnek tartom a sok ember között ücsörögni, vagy akár csak bemenni, mert már azzal megfertőződhetsz, hogy megfogod a kilincset. A védőnő 2-3 hetente akar behívni, mert ikreket várok, vele is meg fogom beszélni, hogy havi egy legyen, mert vérnyomást szintén tudok itthon mérni, szívhangot is tudok hallgatni. Szerintem ebben a helyzetben a lehető legkevesebbre kell csökkenteni a kontaktok számát, főleg eü dolgozókkal és helyekkel, zsúfolódásig megtelt üzletekkel és akkor sok mindent megtettünk a kisbabánkért.
2020. márc. 16. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!