Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elég a kiskönyvbe a fogadott...

Elég a kiskönyvbe a fogadott dokitól a 4 pecsét?

Figyelt kérdés
Az anyaságihoz kell, hogy meglegyen a 4 pecsét. De valakitől hallottam, hogy a körzeti nőgyógyász pecsétje kell, a fogadott doki pecsétjét nem fogadják el. Igaz ez? mert én nem szeretnék a körzetbe is menni.
2010. júl. 26. 14:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

KEdves 15.53as, ott még azt irtad, neked a védőnő pecsétje kellett, most meg azt, hogy a körzeti doki pecsétje kellett...

Egyik se igaz a törvény szerint, de nem baj.

Sőt, még a papirt se kell a védőnőtől elkérni, ugyanis minden szülésznek rendelkezésre áll a formanyomtatvány. Ha annál szülsz, akihez jártál, már tölti is ki szülés után az igazolást.

Nem kell hozzá se körzeti, se védőnő...

2010. júl. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Ha végigolvastad az összes kommentet, akkor láthattad, hogy utána is írtam, alá!

Abban pontosítottam. Igen, a védőnőhöz mentünk, az ő rendelője jár ki havonta a körzeti nőgyógyász. Remélem, másnak érthető!

2010. júl. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

14.59es válaszoló, aki már korábban is írtál néhány kissé arrogáns választ. Mindenki leírta a saját tapasztalatát, nem tudom, hogy egyáltalán te szültél-e már?

Hiába jössz a törvénnyel így meg úgy, de akár a fenekedet is verheted a földhöz,a Gyakorlatban AKKOR IS így kaptam meg én is az anyaságit és azok a kismamák is, akik velem egy városban élnek. Nekem a háziorvos pecsétjét fogadták el!! Lehet máshol nem így van és a törvény sem így fogalmaz, de nálunk ez így működött és működik most a második babámnál is.

2010. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Hát ezek szerint csak el fogok menni a körzeti dokihoz is a 4 pecsétért. Biztos, ami biztos.
2010. júl. 27. 16:51
 15/17 anonim ***** válasza:
75%

Kedves 85%-os, az én válaszaim közt légyszi keresd ki azt a sort, amit arrogánsnak itéltél meg és másold be ide. Köszönöm.


Ha a törvény szellemével ellentételesen járnak el veletek, akkor nem kell itt is azt a butaságot terjeszteni, amivel titeket próbálnak etetni, hanem ott kell szólni, hogy "bocsánat, de nem megyek sehová, se védőnőhöz, se körzeti orvoshoz, kedves nőgyógyászom, neked kell igazolást adnod és jogod is van rá, úgyhogy adjál légyszives."


Ha nagyon érdekel a magánéletem (bár nem tudom, vajon mi közöd hozzá), akkor megnyugtatásul jelzem, hogy 3 gyerekem van (4,5 éves a legnagyobb).


Tudod, bár ez már tényleg nem a kérdéshez tartozik, azért egy jó példa lehet ilyen esetre: nagy cégnél dolgozom, mikor mentem vissza szülés után, megpróbálták nekem elmagyarázni, hogy mit irjak alá és mi jár nekem. Mondtam, hogy nem irom alá, mert nem ez jár nekem. Pislogtak. Mondták, hogy márpedig de és ők nagyon értenek hozzá, hiszen ők a munkaügyisek. Mondtam, hogy az lehet, de akkor hozzák ide a törvényt és én megmutatom, miért nem az jár nekem, amiről próbálnak meggyőzni. Odahozták, megmutattam, csendben elkullogtak és átirtak mindent úgy, ahogy én mondtam. Többezer fős cég munkaügyisei. Előttem ezek szerint mindenki szó nélkül aláirta...


Ha te tudod, mi a jogod és mi a kötelességed, akkor miért hagyod magad ugráltatni, hülyének nézni, félrevezetni???

És pláne miért akarsz itt bárkit meggyózni arról, hogy ez igy helyes és ennek igy kell lennie???


És az én vonatkozásomban ne használd többé a segg szót, kérlek, én se irtam rólad semmi bántót, hogy erre feljogositva érezd magad.

További szép napot.

2010. júl. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


[link]


Itt van, hogy mennyire jogkövetően és egységesen ítéli meg a MÁK a támogatáshoz szükséges igazolást.

Én csupán segíteni akartam a kérdezőnek és leírtam, hogy bizony a gyakorlatban hogyan működik. Szerintem egyszerűbb, ha követi azt amit a lakhelye szerinti gyakorlat, mert nagyobb ugráltatásnak vélem ha ragaszkodva a jogaihoz( persze ami nagyon dicséretes dolog lenne) 10 hivatalon keresztül harcolja ki magának azt a jogszerű négy pecsétet, amit ki tudja végül elfogadnak-e majd. Én sem hagyom magam ugráltatni, de józanul gondolkozom. ( egyébként az itteni kismamáknak ez a legkényelmesebb megoldás, tehát senkit nem ugráltatnak és nem néznek hülyének)

A segg szót nem használtam.... és részemről a vitát lezártnak tekintem.


Minden jót!

2010. júl. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Beidézel egy BLOGOT, majd közlöd, hogy a tények helyett mennyivel egyszerűbb a véleményedet leirni és miután ilyen alaposan kiosztottál, lezártad a vitát.

Kacagnom kell, bár siralmas inkább.

Grat.

2010. júl. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!