Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire veszélyes a mostani...

Mennyire veszélyes a mostani helyzetben teherbe esni?

Figyelt kérdés

Párommal eredetileg is a mostani időszakra terveztük, hogy megpróbáljuk a teherbeesést. Már szedem a terhesvitamint hónapok óta az orvosom javaslatára, hogy felkészítsem a szervezetem a teherbeesésre. Mennyire veszélyes most belevágni ebbe? Végig tudnám ugyanúgy csinálni a terhesgondozást, elérhetőek a kötelező és ajánlott vizsgálatok?

Ti mit gondoltok erről? Nem nagyon akarjuk már halogatni, benne vagyunk a korban, a járvány pedig ki tudja meddig fog tartani...



2020. ápr. 8. 10:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Csak a feltétlenül szükséges vizsgálatok vannak, a többi kapcsán elhajtanak. Én néhány hónapot várnék, azon már nem múlik.
2020. ápr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%
Várnék..az tuti.
2020. ápr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Hány évesek vagytok, ha nem titok?
2020. ápr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
Mi is kistesót szeretnénk, de inkább várunk vele. Jobban tesztek szerintem, ha ti is így tesztek. Mennyi idősek vagytok?
2020. ápr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Én 14 hetes terhes vagyok, magánban mindent ugyanúgy megcsinálnak, még kevesebbet is kell várni, mert pl hozzátartozó nem mehet be ultrahangra, szóval nincs az extra nyünyüzés meg babamozi - ugyanakkor, ha nektek ez fontos, akkor tudjatok róla, hogy most a párodat nem fogják semmiféle vizsgálatra beengedni. És az a helyzet, hogy csak akkor ilyen kényelmes, hogyha könnyű, problémamentes terhességed van, mint pl nekem. Nekem semmi másra nincs szükségem, csak a kötelező vizsgálatokra, mert minden eredményem jó és jól is vagyok. Hogyha viszont nem ez a helyzet, akkor sajnos lehet harc, és tényleg lehet, hogy bizonyos vizsgálatokat nem fognak megcsinálni, amelyeket pedig járványidőszakon kívül megcsinálnának.

A tesóm egészségügyben dolgozik, ő azt mondta, a belsős tájékoztatás szerint a prognózis az, hogy az egészségügyi ellátás nagyjából az év végére, jövő év elejére fog visszaállni járvány előtti kerékvágásba. De persze senki nem tudja száz százalékra ezt megmondani.

Én sem halogatnám, ha most lennék ebben a helyzetben, mert 35 éves vagyok, de engem már terhesen ért a járvány, így nem volt ez a dilemmám. Viszont egyáltalán sehova nem megyek, a párom vásárol be, én csak az erkélyre, és itthon dolgozom, edzek. Nem könnyű, de nem is teljesíthetetlen.

2020. ápr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
98%
13 hetes vagyok, januárban lettem terhes. Minden vizsgálatot ugyanúgy elvégeztek, mint a járvány előtt, csak maszk, kesztyű és egyedül mehetsz. Minden vizsgálatot felvesznek dvd-re, itthon az volt az első, hogy a férjem megnézte. Nem várnék csak emiatt egyébként. Én is 35 vagyok, mint az előttem lévő válaszoló. Nálunk második baba, nem is izgulok annyira.
2020. ápr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Én 33, a férjem 40 éves, és még nincs gyerekünk.

Nem szeretnénk jövő évig várni az biztos, ha esetleg addig tartana, míg normalizálódik a helyzet.

Köszönöm mindenkinek a választ, ha a kötelező vizsgálatokat elvégzik, akkor működhet a dolog:)

2020. ápr. 8. 11:17
 8/23 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk is megy minden a rendes kerékvágásban, mi nem várunk a harmadik babával.
2020. ápr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%
Mi sem vártunk emiatt. Orvosom fogad ugyanúgy,semmi nem változott. 31 vagyok, második baba lesz. Védőnővel pedig messengeren szoktam beszélni, kiskönyvet bedobom a postaládába, ő pedig ugyanígy vissza nekem.
2020. ápr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 hetes vagyok a 2. babámmal, szerencsére még a veszélyhelyzet előtt meg tudtuk csináltatni az Istenhegyiben az első genetikai ultrahangot és a Panorama tesztet (38 éves vagyok, szóval nekem ezek fontosak voltak).A helyetekben, ha terveztek esetleg Prena, Panorama vagy hasonló tesztet, utána járnék, hogy működnek-e most.

A kötelező vizsgálatokat nálam is megcsinálják, a védőnőt én egyáltalán nem tartom fontosnak, szóval annyira nincs nagy gond szerintem.

2020. ápr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!