Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vehetek be AcidoGitet terhessé...

Vehetek be AcidoGitet terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Nagyon fent van a gyomorsavam, és elfogyott a szodabikarbona itthon.

Vehetek be AcidoGitet?


2020. ápr. 25. 02:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a gyógyszertárban azt mondták, a Gaviscon az egyetlen, amit terhesen is lehet.
2020. ápr. 25. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Terhesség ideje alatt kezelőorvosa javaslata nélkül ne szedje a gyógyszert!

Szoptatás ideje alatt a gyógyszer alkalmazása folytatható.


Hívd fel a háziorvost, kérdezd meg.

2020. ápr. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A vírus miatt szinte lehetetlen elérni a háziorvost, pláne hétvégén.

Szinte az összes gyógyszer tájékoztatóján az van, hogy egyeztess az orvosoddal, szóval nem lettem előrébb. Nyilván én is elolvastam a betegtájékoztatót.

Kismamák válaszait vártam/várom, akik szedik ezt a készítményt, akár orvosi tanácsra.

2020. ápr. 26. 03:40
 4/6 A kérdező kommentje:
A Renniet olvastam, hogy sokan szedik kismamaként.
2020. ápr. 26. 03:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Tévedsz. Amelyik gyógyszert lehet szedni terhesség alatt arra a betegtájékoztatóra is rá van írva, hogy szedhető terhesség alatt.


Rennie:


A Rennie rágótabletta szedhető terhesség alatt az előírt adagban, de a hosszantartó alkalmazás és a magas dózisok kerülendők.


Graviscon:


Terhesség és szoptatás


A gyógyszer terhesség és szoptatás ideje alatt is szedhető.



Amire nincs ráírva, hogy szedhető, annál orvossal kell konzultálni, mert ezeket a gyógyszereket az előny/kockázat mérlegelésével lehet szedni, és amit az egyik kismamának megenged az orvosa, nem biztos, hogy a másiknak is. Szóval nem vagy azzal előrébb, ha Juliska szedheti a gyógyszert az orvosa szerint, de te nem szedhetnéd.

2020. ápr. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat de én gyógyszer helyett inkább eszek egy zacskó pattogatott kukoricát és mire megeszem elmúlik
2020. máj. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!