Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire normális ez a fajta...

Mennyire normális ez a fajta kimerültség terhesség elején?

Figyelt kérdés
Mióta terhes vagyok a második babámmal,azóta nagyon kimerültség van rajtam és nagyon ideges vagyok. Az első gyermekem 6 éves, és nagyon kevés türelmem van hozzá. Úgy érzem ,hogy ki is használja ezt a helyzetet mert tudja,látja rajtam ,hogy nem vagyok a megszokott formámban. Incselkedik velem,vissza szájjal,és hiába szólok rá ,vagy csapok oda már amikor végleg elveszik a türelmem mit sem ér. Idén ősszel iskolába fog menni egyébként. Szóval velem még az van,hogy vannak napok amikor fittebb vagyok , nyugodtabb is talán, de ma pl kegyetlenül kimerült, és rossz közérzetem van, csak sírni tudnék,de már ahoz sincs erőm . Minden idegesít,a párom ,most két napot oda lesz,mivel dolgozik, egyedül vagyok. Mit csináljak már, más tünetem, rosszullétem úgy igazából nincs. Max ha már nagyon rég ettem akkor egy kis émelygés ,de ennyi. Előző terhességemnél sem volt semmi extra tünet,remélem most sem lesz.
2020. máj. 11. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem az első terhességemben volt kb 8-12. Hét között ez a halálfáradtság. Hazaértem melóból és másnapig aludtam, sőt munka közben az ebédszünet helyett is volt, hogy aludtam a szobámban.


Most 16 hónapos a gyerekem, ez a 12.hét, és nem annyira kritikusan, de én is nagyon fáradt vagyok. Most pl 4 napig szinte csak én vagyok a gyerekkel (párom kettőt 24 órázik zsinórban), és estére borzasztóan elfáradok, délelőtt meg mintha fèlig lennèk ébren.


Szóval normális, csak kellemetlen.

2020. máj. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első gyermekemnél szabályosan téli álmot tudtam volna aludni az első trimeszterben.

Másodiknál szintén jelentkezett.

Most a harmadiknál szintén, de fele annyira se vészes, főleg ha egész nap teszek veszek és nem ülök le 🙄

Amúgy meg ez mind a hormonok játéka.. A feszültség is.

2020. máj. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én első babát várom, szintén a 8-12 hétben, de néha még utána is, olyan fáradt voltam mint soha. Simán elaludtam óra közben (30 éves vagyok, levelezős suli), este 8-kor meg mint akit fejbe vágtak, úgy ágynak estem.

Pedig előtte 6 órákat aludtam, és az hogy napközben aludjak évente 1-2 alkalommal fordult elő.

2020. máj. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy voltam, mint az első válaszoló. Munkahelyen ebédszünetben szundi( amúgyis csak minimálisat bírtam enni és csak leveseket) aztán fél 5-kor haza és alvás másnap reggel fél 7-ig, csak zuhizni meg fogatmosni keltem fel. Első babám, kb. a 13. hétig volt ez, azóta tele vagyok energiával. 😁

Én megtehettem, hogy alszom, sajnos ugye neked ez nem megoldható. Próbálj élínkétő ételt enni pl. egy kis étcsokit, vagy szelet csokit, esetleg egy laza 10-15 perces relax jóga. ( kávét nem írom, az elég ellentmondásos terhesség alatt) Amikor nekem nagyon sokat kellett ügyelni és alig tudtam aludni, akkor a power jóga+étcsoki+kávé kombó bejött. Kitartást!

2020. máj. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!