Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi vált be a terhességi...

Mi vált be a terhességi hányinger/hànyás enyhítésére?

Figyelt kérdés

Kedves Mamik.

9 hetes kismama vagyok, egész nap hànyingerem van és kb 5-6-szor hányok egy nap. Éjszaka is felébredek arra, hogy hányingerem van. Pròbáltam a gyömbéres üdítőt meg mindenféle más innivalòt, kekszet , gyümölcsöt de semmitől nem jobb, mindentől undorodok még a víztől is. Ne ítéljetek el de egyszerűen úgy érzem, hogy nem bírom tovább, tegnap este álomba sírtam már magam. Nem tudok boldog lenni, itthon vagyok egész nap, még a boltig sincs sokszor erőm elmenni. Kérlek adjatok tippeket amivel picit könnyebbé tudnám ezt tenni.

Köszönöm!



2020. jún. 11. 11:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Én nem hánytam egyszer sem,de egész nap erős hányingerem volt. Néha örültem volna ha tudok hányni hátha megkönnyebbülök. Erőtlen voltam,szellemileg tompa,mintha beteg lennék. 2hónapig minden nap. Én is azt hittem nem bírom ki. De nyilván kibírod. Telnek így a napok. Ez egy borzalmas időszak. A második trimeszter már szuper volt. Erőre kaptam,kitisztult a fejem,nem voltam rosszul. Sajnos én se tudok tippet adni,érdemben segíteni,mert nekem se vált be semmi. Tarts ki,el fog múlni.
2020. jún. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

A hideg kólát tudom javasolni én is, illetve ha megkivansz bármit, használd ki az alkalmat és próbálj meg enni. Alma kockák is bejottek.

Én is dolgoztam végig, az is külön stressz volt, hogy a kollégák ne vegyék észre, de ahogy írjak ki kell bírni, meg ha úgy is tűnik hogy sose lesz vége. Jó eséllyel 12.heten vége lesz (utána csak 2x hánytam)

2020. jún. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen Mindenkinek a segítséget és a bíztatást nagyon aranyosak vagytok!!! ❤️

Ez most egy ilyen mélypont nálam, de remélem hamar elmúlik és boldog is leszek a babavárás alatt!😊

2020. jún. 11. 12:36
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne. Sok boldogságot kívánok!
2020. jún. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem sem valt be semmi... Korhazba kerultem, ahol adtak sima infuziot b6-al, illetve egy masikat, amiben kemoterapiasoknak valo hanyascsillapitot raktak. Ketes a gyogyszer biztonsagossaga, mivel nincs eleg anyaguk egyertelmuen azt allitani, hogy veszelytelen a terhessegre. Ezutan 2 hetig nem hanytam, majd ujra elkezdodott... Akkor felirtak tablettaba ugyan azt a kemos gyogyszert, egyet vettem be belole, azota megint 2 het telt el, es egyelore nem jott vissza a hanyas. Szoval nekem csak az segitett... (bar kezdem azt hinni, hogy nalam valami psziches dolog is kozrejatszhatott, hisz nem tudom, hogy olyan “kis” adag gyogyszertol 2 hetig tunetmentes legyen barki is.) Mar 12 hetes vagyok, lehet, hogy amiatt sem jon mar elo.
2020. jún. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Szülésig hánytam, pontosabban a 36. hétig hagyták, hogy terhes legyek, mert tényleg nem volt jó a helyzet, napi 10 hányás, fél évig. A 12. hét előtt nem sokat tudsz tenni. Van egy ludea nevű savlekötő, azt talán lehetett szedni 12. hét előtt is, nekem nem sokat használt. Viszont van egy cerucal nevű gyógyszer, azt érdemes kipróbálni, nekem egy idő után már nem hatott, csak infúzióban, ahhoz meg be kellett feküdni, de jobb volt bent, mint otthon hányni. A 29. héten kerültem be. Az esetek nagyon nagy többségében elmúlik a hányás a 12. hétig, csak azért írtam le a tapasztalataimat, hogy jobb ha tudod mit lehet tenni. Kitartás, 3 hét múlva el fog múlni!
2020. jún. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Szabad sírni és sajnálni magad! Ülj le, sírd ki magad, mondd ki hangosan, hogy igazságtalan, eleged van, stb. Kell. Szükséges. És így lesz ez akkor is, amikor hónapok óta nem alszol, begyullad a melled a sok tejtől, tele a tököd az egésszel. Az anyaságnak van egy ilyen része is, ami szívás. Ettől függetlenül persze szuperjó is a gyerekkel, meg minden, de van a rossz része is, amit nem szabad elhazudni. És sírni és kiengedni az érzéseket jó. Megkönnyebbülsz.
2020. jún. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Ha esetleg még olvasnátok akkor 1 napja minden teljesen eltűnt, se hányinger se hànyás és most emiatt vagyok ideges. Az orvosom szabin van hétfőn tud megnézni, a kòrházban meg meg sem vizsgáltak mondván, hogy ilyen előfordul de én nem hiszem hogy egyik napròl a másikra ez normális!!! Valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2020. jún. 19. 08:48
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális!! Egyáltalán nem függ össze a két dolog. Inkább élvezd ki mert sanszos, hogy visszajön. Nekem is voltak kisebb szünetek. Ehhez tényleg nem kell alapvetően orvoshoz menni. Ha bármi baj lenne valószínűleg véreznél, a rosszullét nem mérvadó hidd el
2020. jún. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nagyon sok rosszat olvastam arròl, hogy ha hirtelen elmúlnak a terhes tünetek az jelentheti azt, hogy már nem él a baba:(
2020. jún. 19. 09:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!