Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztaltatok ilyet? Aggódom...

Tapasztaltatok ilyet? Aggódom kicsit (bocsánat, undi lesz)

Figyelt kérdés

Előre bocsánatot kérek, de sajnos nem tudok máshogy fogalmazni... Szóval 21 hetes terhes vagyok, kb 3 hónapja jelentkezett ez a bajom először. Az, hogy felébredek az éjszaka közepén rettenetes hasfájásra, hányingerre, szószerint kitámolygok a wc-re, ott ez fokozódik, majd pedig hasmenésem lesz és közben a fejem, fülem zúg, a végtagjaim lezsibbadnak és olyan fehér vagyok, mint a fal. Ez tart kb 5-8-10 percig (változó), majd mintha mi sem történt volna... Csak közben ijesztő, mert ezalatt az idő alatt tényleg úgy érzem, hogy menten elájulok és konkrétan nem érzem kezem, lábam. Amikor belenézek a tükörbe, úgy nézek ki, mint egy hulla. Hófehér bőr, lilás ajkak. De eltelik tényleg pár perc, és mintha nem is lett volna semmi gond. Éjjel is csak a fájdalomra ébredek fel. Nem volt soha semmi allergiám, intoleranciám és egyszerűen nem tudom, mitől jön elő. Próbálok egészségesen enni, de néha azért becsúszik egy pizza, vagy sütemény és nem szokott tőlük bajom lenni. Tényleg kiszámíthatatlan. Az első ilyen után azonnal mentem orvoshoz, mert azt hittem, hogy azért fájt annyira a hasam, mert a babával van valami, de ő teljesen jól volt. Az orvosom annyit mondott, hogy terhesen minden szokatlan dolog normális, fogadjam el.


Ez nem olyasmi, mint a reggeli rosszullét az elején, hanem konkrétan halálfélelmem van, amíg vége nincs. Szerencsére (lekopogom) nem gyakori, havi 1-2-t mondanék... De mégis aggaszt.


Nálatok volt ilyen, vagy hasonló?


2020. jún. 17. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Merd meg a vernyomasod sztem ha ez van, hogy nem e tul alacsony vagy tul magas. En kezdetnek ezt tennem. Hatha ad vmi nyomot.
2020. jún. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Lehet hogy van egy pánikbetegséged amit nem tudsz..kb ugyan ilyen tünetei vannak sajnos tudom..lehet egy pszichiáterrel való beszélgetés használni fog.. Egy próbát megére
2020. jún. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Mindennapos a dolog vagy csak alkalmanként jelentkezik?

Cukrod hogy áll?

Elkékülő ajkak szívproblémát is jelezhetnek. Egy EKG nem ártana.

Az orvosodnak jelezni kéne, hogy nem egyszeri dologról volt szó, hanem rendszeresen előfördul. Ha továbbra is normálisnak tartja, akkor pedig keres másikat, mert megbízhatatlan. Egyáltalán nem normális minden szokatlan dolog terhesség alatt.

2020. jún. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
96%

Szia. Tapasztalatból mondom, hogy ez az alacsony vérnyomás (is lehet).

Ugyan így éreztem én is, és sajnos még most 36 hetesen is ha pár napra abba hagyom a vas szedését.

Szóval vas (maltofer) és sok folyadék mellett is előfordul, de már nagyon ritkán. Az étkezésedbe is építsd be a vas forrásokat. (Speciel én kívántam is a 20as hetekben a májat)

2020. jún. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Utolsó vagyok. Azt akartam hozzá írni még, hogy vas szedése óta 2szer voltam ennyire rosszul. (5-6 hetente, de nekem a front is tudja okozni a vérnyomás esést)
2020. jún. 18. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szülés után jartam így. Éjszaka közepén iszonyatos hascsikarásra ébredtem, fejfájással, szédüléssel, egyszer el is ájultam. Wc-zés (hasmenés) után teljesen elmúlik minden, de míg megnem könnyebbültem addig nagyon ramatyul éreztem magam. Szerintem a vércukrom esik le olyankor, mert érzem, hogy ennem kell valamit, és utána jobban is leszek. Eleinte sűrűn volt ilyen, mostanában már ritkább. Az orvosnak azért mindenképp említs meg.
2020. jún. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!