Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A második, harmadik terhesség...

A második, harmadik terhesség nektek is nehezebb volt mint az első?

Figyelt kérdés

Első terhességem meglepően jól bírtam. Szinte sosem voltam rosszul, nem hánytam, nem émelyegtem. Dolgoztam is pár hónapig. Imádtam a nagypocakommal jönni-menni. Egyszerűen olyan szépnek és boldognak éreztem magam. Sajnos később a baba úgy döntött végül, hogy nem marad velünk.

Most ismét babát várok. Lassan elérem a félidőt. A vírus miatt már az elejétől kezdve itthon vagyok. Úgy veszem észre, hogy ezt a terhességet sokkal nehezebben bírom és kevéssé élvezem, mint az előzőt. Sokat vagyok rosszul, émelygek, a vérnyomásom az valami katasztrófa, sokat fáj a fejem, most kezd már a derekam is sajogni. Belenézek a tükörbe és egy lestrapált, feszült kismamát látok a tükörben. Minden kis szokatlan érzésre azonnal pánikolok, hogy baj van pedig sokat pihenek, nem erőltetem meg magam. Bíztam benne, hogy vele is olyan könnyű lesz, mint az elsővel, de sajnos nem. Ezt leszámítva persze imádom a babámat, szoktam már zenét mutatni Neki, beszélgetünk...de már alig várom, hogy leteljen ez a terhesség és velünk legyen. Nektek is nehezebb volt a második terhességetek, mint az első?



2020. jún. 19. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom az első babátokat :(

Nekem nem volt ilyen különbség

2020. jún. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is könnyebb volt az első terhesség, a másodikkal minden nyavaja elő jött.

De a testvéremnek például a második volt könnyebb és az elsővel volt több baja.

2020. jún. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Nehezebb a 2. terhességem, de én ezt főleg annak tudom be, hogy eltelt a fiam születèse óta 8 èv, most 39 èves leszek 2 hónap múlva. Ràadàsul most mélyen tapadò lepény miatt vèrezgettem is, de szerencsère màr 2 hónapja nem volt ilyen. A fiam 3900 grammal született, most vagyok 28 hetes a kislányommal és úgy tűnik ő is nagy lesz, a hasam is mèretes, szóval nem könnyű.
2020. jún. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Én is nehezebbnek érzem, de inkább csak azért, mert a 16 hónapos lányom nagyon eleven és rengeteget kell foglalkozni vele.
2020. jún. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Mind a 4 ugyanolyan tünetmentes felhőn csücsülős volt. Talán a fáradtság jobban érződött a többedik babákkal, de ezt leszámítva nem volt semmi rosszullét vagy fájdalom.
2020. jún. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Első terhességemnél semmi gondom nem volt. Se rosszullét, se vérzés, se görcsök... szóval semmi; csak a pocakom nőtt. Pedig ketten voltak. Aztán a 20. héten nyitott méhszájat találtak, és már a magzatburok is a hüvelybe boltosult. Menthetetlen volt a helyzet, pár nappal később elveszítettük Őket...


Második terhességem már az elejétől nagyon problémás volt. Gyakorlatilag minden komolyabb dolog fellépett nálunk, ami csak lehetséges a terhességgel összefüggően. A 6. héttől egészen a terhességem végéig csak wc-re kelhettem fel, 4 hónapot feküdtem kórházban. De sikerült végül megmenteni a kislányomat, sőt; még csak koraszülött sem lett (ezt biztosra vették), és teljesen egészséges is hál' Istennek, és az orvosomnak.

2020. jún. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Teljesen átérzem. Nálunk is 2 baba volt. Extrém koraszülöttek lettek és születésük után nem sokkal hagytak itt minket! És most én is kislányt várok! Tudom, hogy vele nem lehet baj. Ma eldöntöttem, hogy igenis boldog kismama leszek minden nehézség ellenére is és őt is ugyanolyan boldogan fogom várni ahogy a testvérkéit! ❤️
2020. jún. 19. 10:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Az első 2 terhességem nagyon komplikált volt.

Elsőnél 10x véreztem, progeszteron hiány majd rosszul tapadó lepény miatt. 3 bélgyulladás majd toxémia.

Másodiknál 5x véreztem, progeszteron hiány majd 2 cm hematoma miatt. 3 bélgyulladás majd fenyegető hegszétválás miatt újabb sürgős császár ahol kiderült bár a hegemet alig 2mm tartotta minden más szarrá összenőtt, a vastagbelem megcsavarodott.


Most várjuk a 3.babát. Teljesen minden mentes vagyok. Nekem ez eddig a legkönnyebb.

Kitartást kívánok mindenkinek.

2020. jún. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 2. teljesen tünetmentes volt végig, míg az elsőnél néha szédelegtem az elején, rossz utakon a végefelé hánytam és vizesedtem, valamint megtalált a PUPP
2020. jún. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!