Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetesen a 37,61 nmol/l...

6 hetesen a 37,61 nmol/l progeszteron (első trimeszter ref: 35.68 -268,20) nem kevés kicsit?? Nagyon alsó értékhez közelít. Tapasztalatok? Van aggódni valóm?

Figyelt kérdés
Még odébb van a következő orvosi vizsgálatom. Addig is jó lenne hallani néhány tapasztalati véleményt.

2020. jún. 23. 11:18
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Bocs, de a dokidnak alapvetően igaza van. Egy tök normál terhességnél nem szoktak progeszteront nézni, ezt mutatja az is, hogy te a saját kontódra mentél el, saját magad találtad ki, hogy neked ez kell.

Volt már korábban vetélésed, hogy így rá vagy pörögve a dologra? Mert abban az esetben még talán megértem, de akkor meg sokan kapásból adnak progeszteront, nem méricskélnek progeszteronszintet.

2020. jún. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Sajnos nem bp-i vagyok. :(


Utolsó, gondolom nem pikk-pakk jött össze a baba, és nem unalmában nézette meg a progeszteronszintet.

Amúgy meg államiban sokszor progit se adnak, nem hogy prig szintet nézzenek, többszörös vetélés után sem, mert hát 3 az belefér, mi az a 3 vetélés egy nőnek....

2020. jún. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Amúgy meg egy pár hetes vetélés is megvisel rengeteg nőt, nemhogy egy halva szülés, lehetne kicsit több empátia benned.
2020. jún. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

1. Nekem meg az a tapasztalatom, hogy boldog-boldogtalannak nyomják a progeszteront, mintha muszáj lenne. Az mondjuk senkit sem érdekel, hogy pl. a hypospadiasis előfordulását növeli. Persze, ha valakinél ok van rá, szedje, de lassan a terhesvitaminba is belerakják.


2. Tisztában vagyok vele, hogy a vetélés is megvisel egy nőt. Ezért is írtam, hogy ha volt előzmény, akkor megértem. Azonban az előzményekről az égvilágon semmit nem szólt a kérdező.

2020. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Ott van az előzmény, halva szülés.

Aki ekkora trauma után nem kattog mindenen, annak grat.

Egyébként meg 40-es progiszinten 6 hetesen jogosan kattog, ovunal is hatereset a 40, nem hogy 6 hetesen. Raadasul par het mulva ez csökkeni fog, amikor a sargatest kezd leallni, a mehlepeny meg meg nem veszi at a szerepet.


Nem 100 körüli progeszteronon kattog, hanem 40-en, basszus.

2020. jún. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Nem volt, "csak" egy halvaszülésem. Bizonyára ennek tudható be a "magas fordulatszám" esetemben. Persze alapból is aggodó tipus vagyok, nos erre rá tett egy lapáttal a tragédiám. Lehet mást ez kevésbé ráz meg, de engem eléggé.

És nem tudtam, hogy minimum egyszer el is kell vetéljek, ahhoz hogy szóba kerülhessen esetemben a progeszteron.

Megjegyzem nem (csak) ezért mentem magán laboros vizsgálatra, egyéb értékeket is nézetnem kellett. Mellesleg igen saját ötlet volt mint opcionális választás, saját pénzen, hogy ha már vért vesznek meg lehetne nézni a progeszteront is.

Olvastam, hogy első trimeszterben a progeszteron hiány szokott a ludas lenni vetélés esetén.

Meg az egyik válaszolónál is néztek progeszteron szintet. Érdekes, hogy az ő orvosának nem volt mindegy. Szóval, akkor csak van valami ráció ebben.

2020. jún. 23. 20:34
 17/31 A kérdező kommentje:
*sokszor szokott lenni a progeszteron hiány lenni az oka a vetélésnek. Nyílván van olyan hogy genetikai ok is, ugye azzal tényleg abszolúte nem tud mit kezdeni senki.
2020. jún. 23. 20:40
 18/31 anonim ***** válasza:

Sajnálom, nem akartalak megbántani, elhiszem, hogy egy halvaszülés elég nagy tragédia. Viszont véleményem szerint bármilyen vizsgálatnak akkor van értelme, ha van hozzá olyan ember is, aki képes az értékelésére. Semmi értelme nincs progeszteront, HCG-t, akármilyen hormont nézetni vagy képalkotó vizsgálatot csinálni, ha nincs, aki kiértékelje. Csak magadat idegesíted vele. Nem saját kútfőből kellene kitalálni és megcsináltatni dolgokat, pláne nem akkor, ha van kezelőorvosod. Hanem mondjuk előre egyeztetni vele, hogy olvastál erről és szeretnéd megnézetni a progeszteront, mi a véleménye róla, tud-e vele kezdeni valamit.

Így most van egy értéked, ami vagy jó, vagy nem. A progeszteron meg vényköteles, tehát hiába idegesíted magad azon, hogy alacsony, magadnak nem tudsz felírni, az orvosoknak meg nem szokása rendelésre receptet adni. Kicsit ahhoz hasonlatosnak érzem ezt, mint mikor manapság mindenki inzulinrezisztencia vizsgálatot csináltat, de értékelni nem tudja, és ahelyett, hogy keresne egy számára szimpatikus orvost, aki foglalkozik a problémájával, inkább felteszi a netre, hogy a sok "szakértő" értékelje ki.


Egyébként ennek kapcsán eszembe jutott, hogy anno láttam erről egy előadást. Eszerint ilyen progeszteron érték mellett 31,3% a vetélés aránya, 47 nmol/l felett pedig csak 9,8%.

Tehát ennek alapján elmondható, hogy 47 felett kellene lennie.


Őszintén kívánom, hogy tudj is valamit kezdeni ezzel az információval, azaz találj valakit, aki felír neked progeszteront.

2020. jún. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Hirtelen jött ez a várandósság. Természetesen már előtte is kerestem a megfelelő orvost.

De még nem találtam meg az "igazit". Nagyon érdekes, hogy ugyanarra az értékre mást mást mondanak.

Pl egyik 3.5ös tsh-ra azt mondja magas, a másik meg a 6.3-ra azt monda, hogy nem vészes. Mind a kettő főorvos endokrinológus-nőgyógyász. Miközben tudni illik 2-2.5 alatt kell lennie. Nagyon sokat olvastam a hormonális dolgokkal kapcsolatban orvosi szakvéleményeket, nem blikk rúzs, nőklapja coffe magazinokban, cikkekben.

Ici pici gőzöm van a dolgokról. De sajnos még nincs meg a megfelelő doki, aki több szempontból is megfelel.

2020. jún. 23. 21:28
 20/31 A kérdező kommentje:
Konkrétan a progeszteron szinttel kapcsolatban nincs kellő ismeretem. De annyit tudok, hogy az álmoskönyv szerint se jelent jót, ha laborértékek alul vagy felül karcolják a referencia határokat.
2020. jún. 23. 21:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!