Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok egy babánk lesz...

Terhes vagyok egy babánk lesz viszont nekünk 2 lány név van ami közül nem tudunk választani. Kapja meg a baba mind a kettő nevet vagy válasszunk és a másikat hagyjuk meg majd ha lesz kis tesó?

Figyelt kérdés

Ha mindkettő keresztnevet adjuk a babának benne van a pakliban hogy a következő kislányunknak nem találunk szép nevet.így meg esélyes hogy csak az egyik nevét használnánk a másik meg "elveszik"

A másik oldalról meg benne van hogy nem is lesz több kislányunk akkor meg sajnálni fogjuk hogy nem adtunk két keresztnevet neki.



2020. júl. 2. 12:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Melyik a két név? :)
2020. júl. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Egyiknek legyen a neve

Vezetéknév Anév Bnév

Másiknak legyen a neve:

Vezetéknév Bnév AnévVagyvalamimás

De ezt, hogy két külön néven hívnátok, ezt ne csináljátok semmiképp, mert belepiszkálna a gyerek identitásába, hogy most akkor ki ő valójában. Fontos, hogy legyen egy konkrét, amin azonosíthatja, meghatározhatja magát.

Egyébként nekem volt olyan osztálytársam, akinél úgy volt, 4-en lettek végül testvérek; na, szóval, úgy volt, hogy

fiú, fiú, lány, fiú.

Első fiú kapott egy új nevet, ami nem volt még a családban, utána második névnek az apuka első keresztnevét.

Tehát mondjuk pl (nem így hívják őket, most ez egy példa lesz, hogy mi az ugyanaz, az lesz az érdekes.)


Apuka apja nagypapa: Kis Zsolt (neki nemtom, van-e második keresztneve, csak hallottam, amikor náluk voltam, és mondtak ilyet, hogy Zsolti papa; őt se így hívják, ez is csak példa)


Apuka: Kis Ödön Zsolt

Első gyerek: Kis Ábel Ödön

Második gyerek: Kis Ödön József (itt a második név lehet, hogy a másik

nagypapáé, vagy nemtom, lehet, hogy csak úgy jött nekik, merhogy mondjuk az első gyereknek is két vezetékneve van, akkor legyen neki is, és ez pont passzol, tehát lehet, hogy ez jutott eszükbe elsőnek.)

Harmadik gyerek: Neki a neve nem hasonlít semelyik felmenőjére; két olyan keresztnév van, ami közeli, ismert rokonságban nem volt. Tehát két tök új név a családban. Ő amúgy szal lány.

Negyedik gyerek: Kis Mihály Zsolt.

Tehát amik ilyen új nevek voltak: 1. gyerek 1. neve; 2. gyerek 2. neve talán(?); 3. gyerek mindkét neve; és 4. gyerek 1. neve. Tehát ők ezeket nem valaki után kapták.

Ez most csak tehát példa volt, nem ismerek ilyen nevű embereket;tehát pont ezekkel a nevekkel; szóval nem így hívják őket.

2020. júl. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
66%
Én csak azért nem adnék 2 nevet, mert sok vele a bonyodalom. A férjemnek és édesapámnak is 2 van, zsigerből utálják a 2. nevüket, gyakran meg is feledkeznek róla és ez egy hivatalos ügynél problémás. 😅 Szerintem ne szivassátok meg 2 névvel.
2020. szept. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Olyan fölösleges a két név. Aki majd ismeri úgy is az egyik nevén szólítja majd egész életében. Van akiről azt sem tudom hogy 2 neve van amúgy.. Mert minek is? 2 Tesomnak is 2 neve van.. Soha az életbe se mi se más nem szólitottuk a második nevükön. Erre el lőni egy jó nevet... Max úgy tudom elképzelni hogy valakinek az első neve gáz a második meg azért egy vállalhatobb név és akkor azt használja szívesebben.
2020. okt. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy vagy? Sikerült jó nevet adni a babának?
2021. nov. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!