Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan nő, aki terhes/...

Van itt olyan nő, aki terhes/ van már gyereke , de nem házasodtak össze a párjával? Miért?

Figyelt kérdés
Én terhes vagyok, szeret a párom, várja a babát is, de nem akar összeházasodni. Én szeretnék mihamarabb, hogy ne a gyerek születése után kelljen .

2020. júl. 10. 07:29
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
84%
Tehát nem bízik benned annyira, hogy elvegyen, de te bízz benne annyira, hogy megszüld és felneveld a gyerekét. Szerintem egy átlag háztartásban azért a nő ha a terhesség jól is megy, szülés után kb. egy évig elég kiszolgáltatott lesz minden téren, és pont akkor szoktak lelépni bizonyos férfiak is, mert mégsem ezt akarták, mert hova lett a teljesítmény meg a nyugalom. Úgy képzelik a gyereket, mint valami ketreces kisállatot, akivel akkor foglalkoznak, ha épp ráérnek és kedvük van hozzá, de majd büszkén mutatják a képét a munkahelyen, hogy érte dolgozik. Tudom, legyünk amazonok és csak magunknak szüljünk, hiszen nagyon kevés férfi van, aki legalább komolyan, tiszta szívvel elhatározza, hogy megpróbál majd a rosszban is jó maradni, és nem tartogat kiskaput (nem hűtlenségre és direkt szenyózásra gondolok, de pl. tartós betegségre, gyászra, munkanélküliségre, öregségre), és akivel nem még egy gyereket kap az ember.
2020. júl. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
74%
#2, ez édes :) nagy pocakkal gáz esküdni, de másfél éves gyerekkel nem :) ezt hívják amúgy képmutatásnak. A zöld kéz azért ment, ilyet még nem hallottam :D
2020. júl. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
59%
vagyis izé, #3-nak ment
2020. júl. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
91%

A válástól? Mit kell félni a válástól? Most várjátok a közös gyereketeket, milyen válástól fél? Ha gyerek van, egy sima párnak szétmenni kb pont ugyanolyan tortúra, mint válni, ugyanúgy kell gyermekelhelyezési per, és hát a vagyonnal kapcsolatban is lesz pereskedés, az tuti, csak egy kicsit talán még komplikáltabb, mert semmi nem védi az ő magánvagyonát például. Ez egy hülyeség.

Ne haragudj, de a párod össze-vissza hadovál. Nincs értelme annak, amit mond. Különösen ennek fényében, hogy ha nem kell babaváró, akkor el se vesz.

2020. júl. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
70%
Mi sem vagyunk házasok, pedig már a második gyermekünket várjuk. Egyszerűen nem tartjuk fontosnak, csak papír és pénz kidobás. Amúgy több, mint 10 éve vagyunk együtt, lényegében olyan, mintha házasok lennénk.
2020. júl. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
40%

Itt vannak összeszedve a különbségek együttélés és házasság között:

[link]

2020. júl. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 Derjaderja ***** válasza:
74%

Mi a 2. gyerekünket várjuk és nem vagyunk házasok.

Párom szerint azért mert nem szeret öltönyt venni. Az igazi ok nem tudom, mi, talàn, hogy anno a válása nagyon megviselte, vagy félti a család tőlem a házat (bár házassági szerződéssel kizárható lenne).

Mondjuk tényleg semmi szükségünk plusz kiadásra, esküvőre (én is utálom a rendezvényeket), a 2tanús esküvőnek meg nem látom értelmét.

Most már kb mind1, mert amikor elkezdte emlegetni, hogy a barátai felveszik a babaváró hitelt, megmondtam neki, hogy ha szeretetből nem vett el, akkor 10 millióért se tegye, és soha nem leszek a felesége. És ezt értette is mert abszolút nem egy számító ember és olyan nagyon nem vette be volna a gyomrunk azt a hitelt.

Őszintén szólva azóta egy témával kevesebb van, ami miatt műbalhét rendezünk, és nem hiányzik a házasság, bár én korábban inkább szerettem volna, mint nem.

2020. júl. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 Derjaderja ***** válasza:
88%

Előző vagyok

Viszont van egy rokonunk, akit az eladósodott palija a hitel miatt akart elvenni csak elszólta magát.

2020. júl. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
74%

Márciusban született meg a kisfiunk. Nem vagyunk összeházasodva, nem is akarunk. Egyikünket sem izgatja a házasság, csak egy papír, ha esetleg válás lesz a vége, csak a baj lesz vele, felesleges macera.

Az érdekes, hogy a te párod nem akarja elkapkodni. Mit mond, miért? A gyereket akarta egyáltalán?

2020. júl. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
88%

Az esküvő meg a többi hacacáré nekem se volt fontos. De mivel párom árva, a papír nélkül senkik voltunk egymásnak és családja sem volt, tehát bármi lett volna, engem irritált a tudat, hogy ő hivatalosan nem a családom és senkihez se tartozik. És ezt mondtam neki is, hogy engem nem érdekel az esküvő, nekem a hivatalos jelzés fontos, hogy tudjam, hogy mi lélekben és papíron is összetartozunk és ezt még a gyerek előtt intézzük el.


Végül megszerveztünk egy ultramini esküvőt, ami nem is igazán volt romantikus meg semmi, csak olyan kis egyszerű, mint mi, és rá egy hétre jöttem rá, hogy egyébként terhes is vagyok. :) Tehát a díszes buli nekem se hiányzik, és nem bánom, hogy nem volt, de az nálam muszáj volt, hogy a "férjemnek" szüljek és nem a "pasimnak".


De ez mi voltunk, mások meg mások.


Ha neked fontos, nyisd ki a szád és mondd meg a srácnak, hogy ha téged akar, akkor elvesz. Ha nem akkor meg mehet isten hírével.

2020. júl. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!