Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan nő, aki terhes/...

Van itt olyan nő, aki terhes/ van már gyereke , de nem házasodtak össze a párjával? Miért?

Figyelt kérdés
Én terhes vagyok, szeret a párom, várja a babát is, de nem akar összeházasodni. Én szeretnék mihamarabb, hogy ne a gyerek születése után kelljen .

2020. júl. 10. 07:29
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
76%
Egyikünk sem érzi szükségét
2020. júl. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
80%
Mi 17 éve vagyunk együtt, most van úton az első baba! Szerintem papír nélkül ugyanolyan boldogan lehet élni, egyikőnk sem vágyott rá igazán, lehet majd egyszer összeházasodunk, de így mi nagyon jól éreztük magunkat 🥰
2020. júl. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
79%
őszintén ha most a gyerek miatt se vesz el, akkor már sose fog.
2020. júl. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
73%

A párommal mi sem házasságban vállaltunk babát. Szerettük egymást, szó volt a házasságról is, de sosem került elő. Szerintem ha két ember szereti egymást, akkor papír nélkül is szeretheti. Ha megszületik a gyerek, akkor ugyanúgy anyja és apja lesz és lényegében az apasági nyilatkozattal (ami ilyenkor kell a gyerek neve miatt) olyan, mintha "házasságot" kötnétek, hiszen az apa és anya elismeri a közös gyereket és törvényes szüleik lesznek. Ha külön mennének, akkor is törvény áll a gyerek mellett a gyerektartás meg minden miatt - de ki is gondolkodik ilyenben...? Basszus, egy család papír nélkül is család. Együtt élnek szeretetben. Miért kell egyből a váláson gondolkodni? Akkor nem választottál jó párt.

Egy szó mint száz, mi sem házasodtunk össze. A páromnak például ez az egész házassági kérdés egy nyomás volt, mert a szülei elváltak, a környezetében nem volt senki aki jó példát mutatott volna a "házasság szentélyére". Neki nem jelentett kötelező lépést egy hosszútávon kapcsolatban. De aztán elcsitultak a dolgok és megkérte a kezem. A fiúnk 2 éves volt mikor összeházasodtunk.

2020. júl. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
67%

14 éve vagyunk együtt, 2 gyerekünk van. Őszintén...egy papír min változtat?

Nem mondom hogy szó se esett soha a házasságról, de talán majd egyszer egy polgári a szűk családdal. Jelenleg egyikünknek sem fontos.

2020. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
57%
Ugy mas a helyzet, ha egyik fel sem akarja es egyetertes van, de itt nem ez a helyzet. Ne hagyd magad lerazni, jarj a dolog vegere.
2020. júl. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
66%
"Drágám, végre kirepültek a gyerekek, megkérsz...?"
2020. júl. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
46%
3 gyerekünk van, több mint 30 éve vagyunk együtt. Így alakult, szerintem jobban megvagyunk mint sokan papírral.
2020. júl. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
86%
Persze, ahol közös megegyezés meg egyik fél sem akarja meg nem tartják fontosnak a házasságot, ott ez simán működőképes, nem is ez a kérdés igazából. Hanem az, hogy a pasid mégis miért ejtett teherbe, ha ennyire nem bízik a kapcsolatotokban, hogy "fél a válástól"? Egy gyerek sokkal szorosabb kapocs, mint egy jogi dokumentum, a válás még ha macera is, megoldható, a gyereket visszaadni viszont nem tudod. Szóval mégis milyen indoka van ezek után már arra, hogy nem akarja, már azon kívül, hogy úgy van vele, úgyse lesztek együtt életetek végéig? Őszintén szólva így én azt is megkérdőjelezném, hogy mennyire őszinte az öröme a gyerekkel kapcsolatban és mennyire tudsz majd rá számítani a jövőben, mert azért lássuk be, aki ennyire nem képes a párja kedvéért (akinek ez "csak egy papír", az simán aláírja kéttanús ceremónia keretein belül, de nyilvánvalóan itt nem erről van szó), az nem hinném, hogy olyan nagyon támogató lenne a legnehezebb élethelyzetben (értsd: a gyerek első olyan 4-6 életévében).
2020. júl. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 khniki ***** válasza:
52%
Miért nem beszéled meg vele?
2020. júl. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!