Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy kis nasi így beleférhet?...

Egy kis nasi így beleférhet? Vagy ebből lesz majd a felesleges hízás? Ti hogyan táplálkoztatok várandósan?

Figyelt kérdés
Leszögezném, hogy terhességem előtt is azért bele-belefért olykor a puding, a TV előtt a chips,moziban a nachos, ilyenek,de azért sok egészségeset is főztem mindig. Normál bmi-vel estem teherbe. Eddig 2 pofára ettem a zöldségeket, az édeset végképp. Most 22 hetesen eléggé kívánom már a nasikat is, illetve a gyümölcsök is mennek, bár este már kerülöm ezeket, ahogy tudom :) Szóval most a napokban minden napra jutott valami.. Milka csokis puding, zabpalacsinta lekvárral, jégkrém, egy kis tálka chips. Viszont a reggeli kávémba eritritet rakok, tk kenyeret eszem reggelire, tk zablisztet/tönkölylisztet használok panírhoz, sűrítéshez, édesburgonya, bulgur, kuszkusz gyakran kerül a menümbe. 2 naponta kismama tornázom és naponta jópárszor lépcsőzöm fel a 2.ra :) Eddig 4 kg jött fel, max 12-t szeretnék hízni, de így nem tudom mennyi esélyem lesz rá... Nektek hogy alakul/alakultak a kilók?
2020. júl. 11. 03:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
De szar lehet így élni.
2020. júl. 11. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd jobban? :D nem igazán értem mire gondolhatott a költő. Nem akarok bálnára hízni, mert a gerincemmel gondok vannak(több is) és ha tudok az ellen tenni, hogy a nagy súly miatt fájdalmaim legyenek a végére, akkor inkább kibírom a nasi mentességet. De gondolom meg sem fordult a fejedben a miértje...de ja, elég szr, ha valakinek a gerince szr.
2020. júl. 11. 05:02
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem ismerem a te testedet, de én pl egész terhesség alatt két pofára zabáltam a csokit, a csipszet meg a szotyit, és csak tíz kilót híztam 🤣 a kórházból olyan vékonyan jöttem haza mint aki éhezett. Annyi, hogy évek óta csak teljes kiőrlésű kenyeret eszünk. Sajnos valószínűleg van, aki ennyitől vagy 25 kilót is hízna.
2020. júl. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Szia Kérdező! Én is hasonlóan álltam/állok az étkezéshez, mint amit te is írsz.

Napi 5 kisebb étkezés, változatos étrend, amiben lehet inkább egészségesebb opciót választok (zabliszt, gyümölcscukor, köretek, stb) sok gyümölcs és zöldség.


Én heti 1-2 alkalommal engedek a "bűnös élvezeteknek" persze ekkor is mértékkel. Nyugodt szívvel tolok be reggelire 2 kakaós csigát, vagy eszem meg a férjemmel egy csomag chipset az esti filmhez, mert tudom hogy a hét többi 5-6 napján müzlit reggelizem, vagy pl. répaszeleteket nasizom a filmhez. 🙂


Ezen kívül én is igyekszem naponta sétálni, hetente 1-2-szer kismama jógázom, és én is lépcsőzöm a 2.-ra 😄


A várandósságomat 51 kilóval kezdtem (160 cm vagyok). Most vagyok 38+5 hetes és eddig 8 kilóval vagyok több. Nem fáj a lábam, derekam, nincs vizesedés, visszér, átalszom az éjszakákat és jóízűeket eszem. 🙂 A babám pedig az e heti mérés szerint 3100 g, teljesen egészséges 😊


Mindent összevetve, nem kell kétségbe esned, ha néha becsúszik egy süti/chips, ha alapvetően tartod az egészséges étrendet 🙂

Jó babavárást kívánok!

2020. júl. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Én 13 kilót híztam. Alig több, mint 2 kg-s gyerekem született és 1-2+ kg maradt rajtam 1 hét múlva.

Kérdezte is a szülésznő, hogy akkor hol volt a 13 kg, mert nem a gyereken.

Szóval, ha nem vagy hízásra hajlamos, ne gyötörd magad a kilók miatt, lehet csak vizet raktározol, mint én (ami amúgy nem jó).


Én arra azért figyeltem, hogy ha megkívánom a nasit, akkor legyen közte egészséges nasi is. Gyümölcs+magvak néha hozzá aszalt gyümölcs (mangó lett a kedvencem).

2020. júl. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%

3 gyereket szültem 5 éven belül, összesen a 3 terhességből maradt rajtam 10kg. Mindent megettem ami jól esett. Akik bálnák a terhesség után, azok már előtte is túlsúlyosak voltak.

Nővérem is így volt. Megszülte a babát, és már a kórházból olyan vékonyan jött haza, mint baba előtt volt.

2020. júl. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Két gyermekem van, normál, de inkább alacsony bmi-vel estem teherbe mindkettővel. Az elsővel zabáltam (szó szerint) mindent amit csak megkívántam, legyen az csoki vagy hamburger, mindenből dupla adagot ettem. 25 kilót híztam. A másodikkal már nem akartam így járni, figyeltem mit ettem, tk dolgok, semmi cukor, minimális nasi (1 héten 1 túrórudi pl.) stb. Végig tornáztam is, és mégis 27 kiló jött fel a végére, mondjuk utóbbinál nagyon vizesedtem. Szülés után 2-4hónap alatt vissza is fogytam kezdő súlyomba.
2020. júl. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%
Én folyamatosan zabáltam terhesen csokitól kezdve mindent, de csak 23 hetesen jött fel az első plusz kg és 8 kg plusszal zártam. Szülés után visszafogytam, de hogy legyen tejem, iszonyat sokat kellett ennem-innom az első hetekben. Feljött 4 kg felesleg és sehogy nem bírom leadni, pedig már alig eszem vmit. Így vagyok most 170 cm, 61 kg. Nagyon rossz. Szóval a terhesség alatti hízás egy dolog, de utána kell igazán odafigyelni.
2020. júl. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
26.hétben vagyok ikreket várok, eddig nem hiztam semmit inkább ment le, napi 5-6 étkezés normál szénhidrát, és ez nem azt jelenti hogy ha fagyit kívánok nem eszem meg mert de eszek azt is csak figyelek, mondjuk én alapban nagyobb súllyal kezdtem a terhességet.A hát és gerinc probléma miatt viszont nem kell bálnázbi szerintem mert attól hogy valaki vékony a másiknak igenis rosszul tud esni, és egy terhes kismama szép így is úgy is. Boldog babavárást mindenkinek
2020. júl. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 khniki ***** válasza:
54%
Én ugyanúgy ettem, mint terhesség előtt, napi 3x, ebéd után szoktam édességet enni. Csak sajnos nem mozogtam semmit 9 hónapig, így aztán 20 kg plusszal mentem szülni.
2020. júl. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!