Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztaltatok mar hasonlót?...

Tapasztaltatok mar hasonlót? Azt hiszem teljesen összeomlottam.

Figyelt kérdés
16hetes 3napos terhes vagyok. 1hete voltam genetikusnal, de nem volt meg az összes vérvételi eredményem. Akkor nem mondtak semmilyen hibát a leletek alapján, de vizsgálat nem volt. 15/3hetesen levették az ujabb vért. Kijött h nagy rizikó nyúlszáj nyitott hátgerinc meg valami a hasfallal. Ma újabb genetikai konzultacio. Vizsgalat nem volt. Ilyen korban mar nem ajánlott a magzatviz vétel ezt mondták. Plusz van rajtam felesleg és nem biztos h sikeres lenne de kaptam időpontot ha úgy döntök elmegyek. Vérvételt se ajánlottak a genetikusok. Csak egy konzultaciot az orvosommal. Orvos nem hajlando csinálni semmit. Ultrahangot csak 20hetesen...azonnal magzatviz vételre akar küldeni. Közben azt beszéli, hogy az afp lehet attól is magas h 1hóbapot véreztem hematóma miatt. Ő is elmondta a rizikóját a vízvételnek. De menjek el ezt mondta viszint 30% h sikertelen lesz és 15% h elmegy a baba. Közben a véremben is van valami gyulladás ezt a körzeti dokim írta ma. Mit csináljak? Valami okosat tud nekem valaki mondani? Persze nem a megoldást várom csak durvám kivagyok most. Ki mit tenne? Bocsi hosszúságért a hibakert igyekeztem odafigyelni csak hát kb 2oraja sírok és nem mindig megy.

2020. júl. 20. 16:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem az afp-ből lett ez az eredmény? Az afp egy nagyon megbízhatatlan teszt. Rengetegszer adott fals eredményt. 2014 óta nincs is a kötelező vizsgálatok között, és már csak egy-két idősebb orvos veteti le megszokásból. Csináltass Nifty vagy Prena tesztet, az megbízható.
2020. júl. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Bocs, de összevissza irkálsz mindent. Elhiszem, hogy ki vagy bukva meg aggódsz, de ha nem szeded össze a gondolataid és írod le normálisan a szitut, akkor nem fogunk tudni segíteni.

Most akkor az UH-n találtak eltérést, vagy a kombinált teszten jött ki magas kockázat? Vagy mindkettő?

2020. júl. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Uh-t nem csináltak. Csak a sima megszokott uh-n a dokim azt mondta minden oke. De nem csinalt morfologiát vagy ilyesmit. A 15hetes vérvetelbe találtak valamit ami nem oke.
2020. júl. 20. 17:16
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

Nyitott gerincet ultrahang alapján tudják megnézni és nem vérvételből.

Sajnos van benne tapasztalatom,mert 5 hete ez miatt volt terhessèg megszakításom.

Egy profi ultrahangos orvos kell, ahol ezt mind meg tudják nézni.

A nyitott gerinc,nyúlszáj nem állapítható meg vérből

AFP? Olyan nincs is.

Kombinált teszt van.

2020. júl. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Genetikan nem értem miért nem nézték meg UHon. Az afp már elavult, viszont a kombinált teszthez már késő szerintem. Nekem a Debreceni klinikan csináltak genetikai uhot, az mindent részletesen mutat.
2020. júl. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Megcsinaltatnam a prena tesztet es elmennek maganba egy teljes koru UH vizsgalatra. Ez a 2 eredmeny mar biztosan pontos eredmenyt mutat.
2020. júl. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Menj ela az istenhegyire vagy az rmcbe vagy a czeizelbe. Mi az h nem csinal uht?? Akkor csinal amikor te akarod. Es fizeted. Hova jarsz?
2020. júl. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
15 hetesen nincs is genetika. 12 es 18 hetesen van. Tenyleg kivancsi vagyok hova jarsz.
2020. júl. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Sógornőmnek nyúlszájjal született az első lánya. Nem látszott uh-n.

Afp? Te még is hol az istenben laksz ahol még ezt nézik? Mert itthon Mo-n 2014 óta nem létezik.

A nyitott hátgerinc pedig a 12 heti uh-n már kiszürhető.

A gyulladást pedig antibiotikummal kezelni.

2020. júl. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Afp már nem kötelező, mert elavult, de meg lehet csináltatni.

Nekem is ajánlotta a védőnő.

2020. júl. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!