Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kar zsibbadas ellen valami...

Kar zsibbadas ellen valami praktika? Meg csak a 21. Hetben vagyok.

Figyelt kérdés

Olvastam hogy terhesseg alatt gyakori de inkabb a vege fele.

Ugy nez ki nekem eleg koran kezdodott, es fogalmam sincs mit tudok vele kezdeni.

Ejjszaka vagy 7x felkelek ugy elzsibadt, aztan mozgatom logatom barmi semmit se er. Van hogy 2-3 napig zsibbad.

Alig erzek valamit mar a job kezemel ha fogni akarok, es ahogy latom egyre csak intezivebb nem javul 😔


2020. júl. 22. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet nem a legbiztatobb lesz a válaszom, de nekem is félidőtol volt ez, mondtam nogyogyasznak, védőnőnek ők is azt mondták, hogy szülés után múlik majd el.


Es tényleg elmúlt pár napra rá. A terhesség végéig viszont kitartott, és jobb nem lett. A végére már éjjel nappal egyfolytában zsibbadt, kézügyesség nullára csökkent. Talán kicsit könnyebb aludni, ha a zsibbados karod is alatamasztod parnakkal.

2020. júl. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nakcsigolya lazítás.

Ha nem kellemetlen, tegyél a nyakadra valamilyen támasztékot, valami ilyesmit:

[link]

2020. júl. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is zsibbadt, én nem olvastam így utána meg nem kérdezgettem senkit, csak magamnak megfejtettem, hogy az elégtelen vérkeringés miatt van a zsibbadás, mint úgy általában, ezért esténként lefekvés előtt mindig csináltam pár tornagyakorlatot, fekvőtámaszt, ilyesmit, ami felpezsdíti a keringést arrafelé. Nekem segített (amúgy borzasztó inaktív voltam a teljes várandósságom alatt, szóval lehet ez is közrejátszott).
2020. júl. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze lehet neadjisten akár gerincsérved is (ezt könnyen ellenőrizheted, hogy fokozódnak-e a tünetek a karodban, miközben óvatosan minden irányba billegeted, forgatod a nyakad, mellkasi részt kihúzod, görnyedsz, ide-oda dőlsz, fordulsz). Ha csak izomgörcs van a nyakadban, válladban és az okozza, azt is napi tornával lehet kilazítani, illetve gyorsabban masszázzsal lehet oldani, de utána is figyelni kell, hogy mindig átmozgasd, jól tartsd magad, ne görnyedj, ne húzd fel a vállad, ne ülj sokat egy pózban, szedj magnéziumot, kalciumot...

De terheseknél már pici vizesedés okozhatja, ami elnyomja az ideget. Szerintem egyrészt menj el egy vérvételre (akár nőgyógyász, akár háziorvos), mert ha már most vizesedsz (bár a meleg mindig rátesz egy lapáttal), az nem biztos, hogy jót jelent. Akkor is lehetsz vizes, ha látványra nem, csak kilóra szaladt fel gyanúsan több. Másrészt pedig keress fel egy gyógytornászt, manuálterapeutát. Nekem is volt az egyik gyereknél úgy a 30. héttől, szülés után megszűnt, de addig rosszabb lett. De egy barátnőmnek meg kellett műteni, mert valami krónikus pukli alakult ki belőle, ami szülés után sem múlt el, plusz még ugye ráemelgette a gyereket... aztán úgy volt, a másikat is műtik, de végül pár hét intenzív manuálterápia használt rá. Szóval bármi is, mindenképp tornázz, hogy mozogjon ide-oda az idegszál, de kérd hozzá szakember segítségét. Sztk is van 10 alkalmas betanító gyógytorna (háziorvostól kérj beutalót a reumára) meg biztos találsz olyat is, aki házhoz megy.

2020. júl. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Vizesedni nagyon vizesedek.

Azzal mindig is gondom volt.

50 kiloval kezdtem a terhesseget, most vagyok 60.

A terhesseg elot nagyon surun szedtem vizhajtos kapszulakat mert parnaponta bevizesedtem, de most ezeket ugye nem szedhetem.


Latvanyra amugy nem latszik a vizesedes csak minimalisan. Mar most felek tole hogy mi lez a vege fele

2020. júl. 22. 10:09
 6/9 anonim ***** válasza:
És tudod, mi okozza nálad a vizesedést?
2020. júl. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is elszokott zsibbadni néha. De inkább éjszaka.

Vizesedni vizesedek már de nem látványosan. Csak sima vizet iszok egész nap rengeteget. Inkább a lábaim fájnak. Most 31 hetes vagyok..

2020. júl. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom:/ elkelett volna mar mennem kivisgaltatni, de megtanultam "egyutt elni" Vele. Parnaponta eddzeshez beszedtem vizhajtot nem gyogyszertari hanem amit testepito boltba lehet kapni, az megoldotta a gondot.


Azis lehet hogy az itteni idojarasra reagal igy a testem, kulfoldon elek. Nyaron sokszor kozel 50 fokvan.


Terhesseget nem terveztem, ha ugy lett volna kivizsgaltattam volna magamat elotte emiatt.


Nagyon szepen koszonom a valaszokat.

2020. júl. 22. 10:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Vérvételre mindenképp menj el. Májfunkció, véralvadás legyen benne, meg egy pisilés és vérnyomásmérés sem árt, meg egy cukorterhelés, ha ott nem szokás amúgy is, de én laikus vagyok, a dokinak biztos lesz ötlete. Vízhajtót nem szabad terhesen, mert a magzatvizet is hajtja (a csalántea, petrezselyem is kerülendő, meg a zöld tea a koffein miatt), de uborkafélékkel, paradicsommal, jóval kevesebb sófogyasztással és sokkal több mozgással lehet próbálkozni (az izommozgás visszapumpálja újabb körre, ami összegyűlne, de persze nem az izzadás és megerőltetés a cél!, "csak" a hosszas mozdulatlanság, végtaglógatás kerülése). Inni normálisan kell, olyan másfél-két liter (étellel együtt) se a túl sok, se a túl kevés nem jó. Ha gondolod, majd írj, hogy vagy és jobbulást.
2020. júl. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!