Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet baja a babának, ha nem...

Lehet baja a babának, ha nem eszek rendesen?

Figyelt kérdés
Nem azert,mert nem akarok, csak miota ilyen kanikula van kb kevesebbet eszem, mint nem terhesen anno. Nem esik jol sajnos. Viszont megiszok kb 3 liter vizet. Ma reggelire 2 szarnyas virsli, ebedre 2 deci leves hus darabokkal, vacsira meg letuszkoltam egy ovis adagot az ebedbol,par falatot. Ja es dinnyet ettem meg delutan. Ez kb 5 napja igy megy. Allitolag a baba elveszi, ami kell, remelem nem lesz belole baj :( Masik oka, hogy alig eszek, hogy miota nagyot nott a hasam ugy erzem a gyomrom egy dionyi csak es ha sok vizet iszom vagy jol lakok nagyon eltelitodok, nagyon kellemetlen, feszit az egesz hasam, mint aki ki akarna durranni. Probalok kis kortyokat inni es kajazni is csak ovatosan. Elso terhesseg, igy nem tudom rendben van e ez igy? Masnak is neha olyan, mintha egy normal adag kajatol ugy erezne megevett egy fel disznot? :/
2020. aug. 9. 21:58
 1/8 A kérdező kommentje:
26 hetes varandos vagyok, ez lemaradt
2020. aug. 9. 22:14
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Ez normális. Főleg ilyen melegben. A baba valóban elveszi ami neki kell...viszont saját magadnak pótolni kéne az elvett dolgokat különben könnyen legyengülsz, szédülés, ájulás, vérnyomás problémák, vérszegénység is felütheti a fejét. Szedj vitaminokat és próbálj meg könnyű ételeket enni. Többször kis adagokat. Gyümölcs, zöldség, salátákat pici hússal, kisebb adag leveseket, joghurt műzlivel...bármi ami könnyebben csúszik, mint a zsíros, nehéz kaja.
2020. aug. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az első trimeszterben volt olyan több héten át hogy annyira nem volt étvágyam, hogy napi fél tányér ebédet ettem egész nap, most meg nekem is a meleg miatt rossz az étvágyam, inkább szomjas szoktam csak lenni. Én nem vagyok szakértő, csak annyit tudok, hogy lehet olyan amikor a nem evés gondot okozhat a babánál (konkrétan a nem evés), de mivel tőled "szívja" el a tápanyagot ezért szerintem nincs gond amíg te jó állapotúnak érzed magad. Vitaminok és nyomelemek fogyasztása azért folyamatosan ajánlott mert az tényleg sokféle gondot okozhat.
2020. aug. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én világ életemben kb csak "szemetet" ettem, a terhességek alatt is, senkinek semmi baja
2020. aug. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én az első trimeszterben voltam így. Mondjuk pont akkor hozta haza a gyerek a suliból a hányás hasmenést. Egy hétig szinte semmit nem ettem csak ittam. A terhesvitamint szedtem persze. Az ultrahang alapján rendben volt a baba még nagyobb is volt az átlagnál. Most 34 hetet töltöm és van amikor csak egy nap 2x vagy 3x eszek. Szépen fejldődik az a lényeg.
2020. aug. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos en is rosszul voltam az elso trimeszterben, akkor - 2 kg le is ment. Azota vissza jott 6, szoval gyarapodtam, csak sajna most nincs etvagyam lassan egy hete. Persze, vitaminokat szedek, probalok legalabb gyümölcsöt enni.
2020. aug. 10. 09:00
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom utolso, ez megnyugtato. En is izgultam a 12 hetes uh elott, mert fogytam akkor is, de nagyobb volt a baba kicsit, remelem most sem lesz belole baj, ha nem kivanom a kajat. Eddig koranak megfelelo es hizik szepen.
2020. aug. 10. 09:02
 8/8 anonim ***** válasza:
A masodik lányommal nagyon keveset ettem a túlzott meleg miatt, egyszeruen nem volt étvágyam, mindenki mondogatta hogy igy nem nő meg a baba, 3000 grammal es 52 cm el született makk egészségesen, most 9 honapos es 10 kg
2020. aug. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!