Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit reagáltok ilyen helyzetekben?

Mit reagáltok ilyen helyzetekben?

Figyelt kérdés

5 hetes terhes vagyok, amiről még nem szóltunk a rokonoknak, de folyamatosan megkapom, hogy “Szüljél már, mert kifutsz az időből!”.


Ti ezekre a mondtatokra hogy szoktatok reagálni?


Szüljél már!!!

Szüljél már, mert gyermek nélkül nem teljes az élet!

Szüljél már, mert a gyermek a legnagyobb kincs!

Szüljél már, mert nem lesz, akinek átadhatod a genetikai állományodat!

Szüljél már, mert kifutsz a időből!

Szüljél már, mert később magányos leszel!


Azt azért fontosnak tartom hozzátenni, hogy 24 éves vagyok, ezért sem értem, ezt a kifutsz az időből szöveget.



2020. aug. 11. 09:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%

Én 32 éves vagyok, parom szuleitol mindig megkaptuk h nekik unoka KELL. Ezt nyomták kb 26 éves korunktól, és csak simán annyi Volt a válaszunk rá, hogy oké, lehet kérni párom bátyjától, majd lesz, amikor MI szeretnénk!

Most jött el a pillanat, de én nem gondolnám 32 evesen sem, hogy kifutottam volna az időből, hulyeseg amit neked mondogatnak!

15 hkm

2020. aug. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk már van egy nyolc éves lányunk. Négy éve próbálkoztunk a babával. Mindenko folyamatosan tömte a fejem, hogy mikor jön már a tesó meg, hogy irigy lesz mert egyedül van,azért eleven mert egyedül van stb... Arra nem gondoltak, hogy próbálkozunl, de nehéz. Utáltam, amikor szóbahozták. Most januárban összejött a baba azóta meg azt hallgatom, hogy milyen nehéz lesz egy iskolás mellé egy baba mért nem szültem előbb amikor egy két éves volt a lányunk. Mondjuk azért, mert inkább házat vettem és autót, hogy megteremtsem nekik az anyagiakat elsősorban. Az meg nem a mi hibánk, hogy négy év alatt jött össze. Komolyan néha elküldenék mindenkit melegebb éghajlatra. 😒
2020. aug. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős. Nagymamámnak csúnyán be kellett szólnom 6 hetesen, hogy ne nyafizzon minden nap azon, hogy ki tudja meddig él és úgyse lesz belőle dédi...

Mondd nekik, hogy a stressz, amit ezzel keltenek benned, csökkenti a teherbeesés esélyét és hagyjanak békén. Majd amikor bejelented a jó hírt, azért utalj vissza rá, hogy elég kellemetlen volt ezeket hallgatni terhesen és kicsit nézzenek magukba, lehetett volna hagyni a dolgokat, hogy maguktól alakuljanak és simán örülhess, hogy sikerült.

2020. aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%
12. Ne félj. Tesóim között 2 év van, utálják egymást, köztünk 8 év, és nagyon szeretjük egymást.
2020. aug. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mert nekem nincsenek ilyen tapló rokonaim, akiknek ekkora szájuk lenne. Még a saját anyám sem engedi ezt meg magának, hogy így beszóljon.

Ha valóban így beszólnak ahogyan írod, erélyesebben szólnék vissza, hogy észre vegyék már magukat. Mond, hogy majd egyszer. Tovább nem kell ragozni, egyik füleden be, másikon ki.

2020. aug. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
70%
Egy kicsit távolabbi barátnőm mikor jön a baba kérdésére azt feleltem, hogy szexelünk szorgalmasan.. Köpni nyelni nem tudott😅 Nagymamám nagyon unszimpatikus barátnőjétől ilyen kérdést kaptam: a te korodban már 5 gyerekem volt, mi bajuk a mai nőknek, mikor lesz má' gyereked? Mondtam hogy a mai nők nem tenyészkancák és nem csak ebből áll az életük. Azóta nem láttam. Velem kb csak ennyi volt, de ha te tényleg ilyen bunkó jellegű kérdéseket kapsz akkor nagyon rossz közegben vagy. Nyugodtan piríts oda ilyen helyzetben, hogy észre vegyék magukat.
2020. aug. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, én is ezt hallgattam, igaz 28 éves koromban kezdődött, most 30 vagyok 20 hetes kismama. A lényeg, hogy nálam apósom sóhajtozott, hogy unokát szeretne. Ennyi volt a család részéről, na de a munkahelyen... "Ketyeg a biológiai órád" Nem vagy már fiatal, fogyatékos gyereked lesz" "Már 30 vagy, tekintsd magad szerencsésnek ha egyáltalán még sikerül teherbe esnek" Én csak kacagtam ezeken, egyébként elsőre sikerült teherbe esni... Na mindegy nem akarlak elkeseríteni, de nem fognak leállni az idióta kérdésekkel. Ami nálam ma kiverte a biztosítékot, nem is az, hogy akarunk e több gyereket, bár az is hülye kérdés, hadd szülessen már meg szegény első babám, hanem a következő: "mindenképpen legyen legalább 2 gyerek, ha csak egy van és az meghal egyedül maradtok" Na ezen eléggé kiakadtam.
2020. aug. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
26 évesen estem teherbe, de anyóstól évekkel előtte már kaptuk, hogy mikor lesz már végre unoka, nem akar öreg nagymama lenni, stb. Pedig ő elég fiatalon szült, 20 évesen, tehát nem öreg még most sem. Engem is idegesített, de elengedtük a fülünk mellett.
2020. aug. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Akiktől ezeket hallgattam, ők szerencsére nem közeli rokonok. Volt a nagymamámnál egy családi összejövetel és akkor a 70+-os rokonok mondták ezeket. A családom azon része, akikkel tartom a kapcsolatot nem bunkók. A sógornőm két gyermeke mellé ezek a "kedves" 70+-os rokonok hármat szeretnének. Ő nagyon jól reagált a helyzetre. Az válaszolta, hogy „Mi – köszönjük szépen – jól vagyunk így ‘csak’ a kettővel is. Őszintén szólva én már eggyel boldog lettem volna, és hárommal is az lennék, de megbeszéltük a párommal, hogy nekünk a mostani az ideális állapot."
2020. aug. 11. 14:40
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagymamám pörgött folyamatosan a témán. Érezte előre, hogy ha olyan direkt módon szólna be, mint amiket írtál, elküldeném a ... Ezért csak sunyi módon célozgatott, meg amikor már nem tudta tartani, és magától kijött a száján. Pl. meséltem neki, hogy az utóbbi időben látványosan több lett a babakocsit toló anyuka a környékünkön. Erre beszólt, hogy nem irigylem-e őket. Vagy mondtam, hogy nem volt időm fodrászhoz menni, erre beszólt, hogy ha a háromgyerekes anyuka meg tudja oldani, akkor én is. Mikor dédnagymama lett, úgy jelentette be a gyerek születését nekem telefonon, hogy mielőtt letette, még odapüffögte, hogy én akkor csak pihengessek. Párkapcsolati problémáim voltak, utána egészségügyiek is éveken át, amikről ő is tudott, tehát nettó szemétség volt az összes célozgatása. Hogy hogyan reagáltam? Kitöröltem az életemből. Nekem az, hogy rokonok vagyunk nem indok arra, hogy a kevés szabadidőmet idiótákkal töltsem.
2020. szept. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!