Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 évesen bevállalni vagy...

21 évesen bevállalni vagy elvetetni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 21 éves vagyok, a párom 32. Beszéltünk már a babatémáról, ő nagyon akarta, én is, de nem ebben az évben. Most pedig úgy esett hogy teherben maradtam. Ő szeretné megtartani, (a család is örülne neki) én pedig félek mert nem tudom mi lenne a helyes döntés, félek hogy esetleg nem lennének meg az ‘anyai ösztöneim’ vagy hogy egyáltalán nem tudnám mit kell vele kezdenem. Nem tudom miért pánikolok így, valószínű mert a múltban már volt egy abortuszom amit nem szerettem volna (megakartam tartani de akkor egészségügyi gondok léptek fel) lehet az hagyott ilyen nyomot hogy azóta aggódom ettől a témától. Más is félt? Kinek mi a tapasztalata? Lehet még gyerek után karriert építeni és boldog életet folytatni, vagy tényleg olyan nehéz vele az élet? Minél hamarabb kéne döntést hoznom..

2020. aug. 20. 22:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! :) Szerintem érdemes bevállalni. Nagyon jó, hogy a párod és a családja is támogatóan áll hozzá a gyerekvállaláshoz. Az a 9 hónap pedig nemcsak a babának kell a fejlődéshez, hanem Neked is az anyává váláshoz. Az anyai ösztönök jelentkezni fognak; szüléskor oxitocin szabadul fel, ami az anya-baba kapcsolatot erősítő hormon. A baba pedig a születés utáni pár hónapban az anyukát tudja a legélesebben látni, ahogy az tartja őt. Szinetár Dóra színésznő, énekesnő fiatalon szülte első gyermekét. Ashley Bratcher nehéz körülmények között vállalt gyereket, de azóta híres színésznő lett (a rendkívül sikeres Unplanned című film főszereplője). Hosszan lehetne folytatni azon nők sorát, akik gyerek mellett is képesek nagy karriert befutni. Ne félj a jövőtől, meg tudod csinálni! Minden jót kívánok, és jó döntést! :)
2020. aug. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
69%
Nyilván csak olyan példát ír meg a Velvet, ami pozitív. A jászszentandrási vivike, aki 21 évesen szülte az elsőt, majd azóta már a harmadik pasinak a negyediket várja és se végzettsége se munkatapasztalata, nem fog bekerülni az újságba.
2020. aug. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom félsz az elköteleződéstől is. De lehet nincs így. Ettől függetlenül ez a baba most van itt Nektek. Én nem vetetném el.
2020. aug. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Vâlald be és ne félj

Én jelenleg 18 éves vagyok és van egy 5 hónapos babám

És nem bántam meg hogy megtartotam.

☺🌠👦

2020. aug. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett veletek, kérdező?
2021. okt. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!