Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várjunk még a terhességgel...

Várjunk még a terhességgel vagy kezdhetünk próbálkozni?

Figyelt kérdés
Még nem készült el teljesen a házunk, de ha minden igaz legkésőbb nyáron költözünk. Most szüleimnél lakunk. Már nagyon vágyunk a babára.
2008. nov. 27. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem várnék az biztos, mert nem beprogramozható.Barátnőmék félévig, mi 3 hónapig próbálkoztunk, de vannak akik éveket.Barátnőmék is a szüleinél laknak, egyenlőre az építkezés folyik és ők nem is tudják mikor költöznek.Ezzel azt akarom mondani, hogy ha vágytok a babára próbálkozzatok, mert ha meg úgy jártok hogy beköltöztök és még ott is vártok esetleg felőröl benneteket, hogy hiába a szép ház.Szóval rajta!!!Sok sikert és boldogságot!
2008. nov. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én se várnék a helyedben. A baba nem akkor jön, amikor TE akarod...

Mi szerencsések voltunk, mert rögtön első próbálkozásra összejött, de nem mindenki ilyen mázlista, vannak akik hónapokat, éveket várnak, mire összejön.

2008. nov. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se várjatok, mert ki tudja mikor jön össze.Nem akarok negatívank tűnni,de sokan sokat küzdenek érte, vagy az első sajnos nem jön össze (pl.nálunk így volt)és akkor várni kell. (Persze a második már hipp-hopp összejött.-))Kívánom, hogy nálatok minden sikerüljön és jöjjön össze rögtön!!!!Akkor is már beköltöztök majd mire születik:-) Szóval jó az időzítés!!Mindent bele!

30.hetes kismammut

2008. nov. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És, ha nekünk is elsőre összejön nem lesz kényelmetlen az együtt lakás terhesség alatt a szülőkkel?

Van valakinek ilyen irányú tapasztalata?

2008. nov. 27. 10:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, dehogy lesz kellemetlen, ezt embere válogatja, attól függ milyen kapcsolatban vagy a szüleiddel.De semmivel se másabb mint nem terhesen, sőt lehet hogy meg is változnak emiatt pozitívan.
2008. nov. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, a biztatást. Meggyőztetek. A kapcsolatunk jó a szülőkkel, úgyhogy lehet, hogy csak egy kicsit túlaggódom a dolgogat. Csak szeretném, hogy rendben menjenek a dolgok.

Minden jót Nektek!

2008. nov. 27. 10:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kapcsolatotokra lehet alapozni és van hol lakni (akár akkor is, ha valamilyen bibi folytán mégsem tudnátok nyáron beköltözni az új házba), akkor nyugodtan essetek neki a próbálkozásnak, a ház állapotán ne múljon.

Én a környezetemben azt tapasztaltam, hogy egy átlag párnak mindig lenne mire fogni azt, hogy várjanak a babával, még akkor is, ha egyébként a kapcsolat megengedné és nem is küzdenek alapvető megélhetési gondokkal. Nagyon kedves baráti pár mindent előre engedett: eljegyzés, esküvő, munkahely, még jobb munkahely, még ettől is jobb munkahely, mellette tanfolyam, majd egyiknek főiskola, másiknak egyetem, ismét egy munkahelyváltás az anyuka részéről (ami egy évvel megint eltolta a gyerekvállalást), majd lakás vásárlás, ezt cserélték házra (mert a családnak az kényelmesebb), de az ügyintézés elvett fél évet, a ház átalakítgatása felújítása ismét fél évet, kocsit is cserélni kell családira és akkor belevágtak a babavállalásba. Akkor voltak együtt 12 éve, és akkor volt tíz éve (!!!), hogy elhatározták, együtt szeretnék leélni az életüket, illetve gyereket szeretnének (illetve hogy kitűzték, mi kell a gyerekvállaláshoz, akkor csak jó munka, lakás, kocsi szerepelt a listán, de közben nőttek ugye az igények). A baba hamar összejött nekik, viszont már bánják, hogy nem vágtak bele évekkel korábban, ugyanis a nagy költekezésnek az lett az eredménye, hogy a bevételük 70%-a a törlesztésekre megy el, ugyanis elég sok a kiesés amiatt, hogy anyuka gyed-en van, több, mint gondolták. Van egy nagy ház, amiben alig mernek fűteni, van két kocsi, amelyekbe hó második felében már nem tudnak tankolni. Ők maguk mondják, hogy hülyeséget csináltak, biztosnak a gyerekhez csak a kapcsolatnak kell lennie, illetve a megélhetésnek, a többi kialakul közben is.

Bocsi, hogy ilyen hosszan írtam...

2008. nov. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!