Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek lesz bármi hátrány...

Szerintetek lesz bármi hátránya annak, ha a kislányomnak nem lesz testvére?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kislányom.

Több okból sem szeretnénk még egy babát.

Egyrészt egészségügyi okból, másrészt azt érezzük a férjemmel, hogy nincs annyi türelmünk, nem szeretnénk folyton feszültek lenni és úgy gondoljuk nekünk egy gyerek elég.

De mostanában többször előjön bennem a kérdés, vajon a kislányunknak nem fog e nagyon hiányozni egy kistestvér.

A férjemnek nincs testvére, nekem pedig csak egy olyan nővérem van, akivel szenvedélybetegsége miatt egyáltalán nem tartom a kapcsolatot.

Így unokatestvére és egyáltalán senkije nem lesz a kislányunknak rajtunk kívül.

Van/volt valaki hasonló szituációban?


2020. aug. 24. 21:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Vannak hátrányai.
2020. aug. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
64%
Van egy nyolc éves lányom. Hetek kérdése és jön a tesó. Nem így terveztül csak sajnos nehezen jött össze a másik a baba. Hát örül is meg nem is. Sajnos ez a nagy korkülönbséggel jár. Már megbántuk, hogy nem probálkoztunk a tesóval előbb.Ezen már nem lehet változtatni.
2020. aug. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
79%
Egyke vagyok. Gyermekkoromban semmi hatranyat nem ereztem ennek. A szuleim okosan csinaltak, alt. mindig jott velunk baratno nyaralni is amig kisebbek voltunk. Utana meg johetett velunk a baratom. Szoval jo volt. Most igy felnottkent egy jo testver biztos jo volna, de olyan akivel nem tartjuk a kapcsolatot nem hianyzik. A masik, ezt senki sem irta, es engem meg tuti ezert fogtok lepontozni, de sebaj: nagyon szep eletem van es teljes anyagi biztonsagban eltunk mindig is. Ez annak koszinheto, h mivel egyke vagyok, mindig tamogattak, segitettek a szuleim anyagilag. Elso lakas, elso auto stb. Amugy dolgos, szorgalmas emberek vagyunk a ferjemmel, tehat a magunk erejebol is jutottunk oda, ahol most vagyunk, de a szuleimnek koszonhetem, hogy el tudtak inditani az eletbe. Ha lett volna tesom biztos nem itt tartanek.
2020. aug. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
71%

Lehet, hogy hátrány lesz, lehet, hogy nem.

Az én gyerekemnek sincs testvére és úgy néz ki, hogy nem is lesz.

Azért nem szülök, hogy legyen játszópajtása és ne nekem kelljen foglalkozni vele.

A CSOK miatt nem szülök plusz gyereket, mert a gyereknek nem csak fedél kell a feje fölé, de az életben el is kell indítani.

Nekünk erre van kapacitásunk. Másnak több gyerekre is van.

Ezt tiszteletben kell tartani.

Barátai, unokatesói vannak, nagy a családunk hála az égnek, nem unatkozik.

Képes az egyedül játszásra is, ugyanakkor imádja a gyerek társaságot is.

2020. aug. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!