Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagynénémnek (anyukám nővére)...

Nagynénémnek (anyukám nővére) kétpetéjű ikrei vannak, akkor megnő az esélyem arra, hogy nekem is ikreim szülessenek?

Figyelt kérdés

Nem akarok fanatikusan ikreket, csak elgondolkodtam ezen. Légyszi ne írjatok olyat hogy 50-50: vagy igen vagy nem, mert unalmas és csak az időtöket veszetegetitek vele:D

Érdekel, hogy ahol esetleg hasonló volt a felállás, végül ikrek születtek-e vagy sem



2020. szept. 15. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Igen, nagyobb rá az esély.
2020. szept. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Hat azért egyetlen véletlen eset a családban meg nem túl erős indikátor. Ismerősöm ikreket szült. Az apja is ikrek és a férje is egy ikerpár tagja. Ok nem nagyon lepodtek meg. Bár ha jól tudom az anyai oldal a mérvadó. Szoval ha a nagynénéden kívül mások is voltak, akkor már lehet.
2020. szept. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Nagymamámnak 3 terhességéből 2 ikerterhesség volt. Nekem (és tudtommal a távolabbi családban sem) nem születtek ikreim.
2020. szept. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámnak ikerlányai vannak (nővéreim) és anyukám húgának is vannak ikrei. Mindkét nővérem 1 babával volt várandós. Én, aki nem vagyok iker megnyertem az iker terhességet 🙄🙄🙄.
2020. szept. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A kétpetéjű ikrek nem öröklődnek.
2020. szept. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Pedig pont hogy öröklődik a hajlam méghozzá anyai ágon. A legtöbb nő szervezetében minden alkalommal egyszerre egy petesejt érik meg. Az egy örökölhető dolog, hogy valakinek néha(!) egyszerre kettő is megérik, és ha pont ilyenkor van gyerekgyártás, ebből lehet(!) a kétpetéjű ikerterhesség. Ha a nagynénédnek kétpetéjű ikrei vannak, akkor arra a hajlamot a nagymamádtól örökölte, amit örökölhetett anyukád és így te is, így valóban nagyobb az esélyed rá. Bár úgy is mondhatnám, hogy neked van esélyed rá, míg másnak (pl. nekem, akinek sosem voltak kétpetéjű ikrek a családjában) nincs.

Az egypetéjű ikerterhesség ezzel szemben nem öröklődő hajlam, sőt, nem is hajlam, hanem az egy spontán esemény, hogy valami félremegy az anyaméhben, és erre az embrió osztódással reagál.

2020. szept. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Én iker gyerek vagyok (kétpetéjű). Van egy másfél éves lányom, és még a terhesség elején az orvos látott mellette egy cisztkus képződményt, a védőnő szerint iker terhességnek indult. Most második gyermekemet várom, az orvos a 12 hetes uh-n azt mondta, hogy biztos iker terhességnek indult. Szerinte, hogy én is iker vagyok, ez nem csoda. Szóval még ha nem is fejlődik ki két (vagy több) embrió, így könnyen indulhatnak ikrekként, csak nem biztos, hogy mindegyik életképes lesz.
2020. szept. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Pedig valóban 50-50, nem tudom mire gondolsz, hogy majd kijelentjük, hogy ikreket fogsz várni?

Az én családomban nagymamám és nagyapám felől is van ikerpár, nagynéném is ikreket szült, nekünk mégsem lettek ikrek.

2020. szept. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!