Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy apuka hogyan tudna maximál...

Egy apuka hogyan tudna maximálisan segíteni a terhes feleségének?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd gyereket (fiú vagyok) és érdekel,hogy ha odáig kerülök,akkor hogyan tudnék segíteni.

2020. szept. 19. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Nyílt kommunikácó, elfogadás, szeretet. De ez ne csak a terhesség alatt, hanem úgy alapból egy párkapcsolatban.

Fogadd el hogy lesznek nehéz időszakok. A hormonok megbolondítják a normális nőket is. Szerintem nem kell papucsba lemenni, megalázni hagyni magad ha az asszonyka nagyon kikel magából, de ha támogatod, biztosítod róla hogy amellett hogy anya, ő a párod és csodás nő emellett, akkor nagy gond nem lehet.

Nem árt kicsit utánanézni a magzat fejlődésének stb., mert ez majd foglalkoztatni fogja anyukát. Esetleg olvassatok együtt vagy nézzetek doku videókat és utána beszéljétek meg. Vonódj bele a vásárlásokba is, ne csak húznia kelljen majd a nőnek téged maga után.

Olyan dolgokat is vehettek majd a megfelelő időben (pld. hordozó) amit majd te is örömmel és készségesen használsz.

Lesznek idők mikor nehéz lesz, kiborul a kismama, ne adj ég komoly gond lesz. Akkor nagyon kell majd a támogatásod, szereteted. Megfojtani persze nem kell a figyelemmel, lehet magányra is vágyik. Itt jön elő a nyílt kommunikáció és az elfogadás egymással szemben.


És igen, ne feledd, nem a terhesség általában a legnehezebb része a dolognak, az utána jövő fél-1 év sokszor sokkal nehezebb lesz.

2020. szept. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
segits,amiben csak tudsz. Hazimunka,bevasarlas. Babakelengye vasarlasnal nezegess te is,mondd meg,hogy mi tetszik,mi nem. Legalabbis engem az is ki tud akasztani,hogy a parom mindent ram bizik,ha kerdezem,hogy ez,vagy az hogy tetszik neki,lenyegeben letojja. Csinalj neki reggelt,vacsit,ha faradt. Erdeklodj a vizsgalatok irant,pl ha van lehetoseg ra,akkor menj be ultrahangokra,de a szulesfelkeszito se tantoritson el,ha bent akarsz lenni a szulesnel. Na igen,az is sokat szamit,bar van aki nem szeretne,hogy lassa apuka,ilyenkor ezt us illik tiszteletben tartani. Jol esik egy kis extra figyelmesseg is, virag,csoki,barmi. Mivel en most vagyok epp terhes,igy ezeket sajat tapasztalatbol irtam.
2020. szept. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Ment a zöld:)

2020. szept. 19. 11:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, hogy néha panaszkodjon. Én nagyon sokat hányok és szerintem szegény férjem már unja néha, mikor közlöm, hogy megint hányingerem van, de valakivel csak meg kell osztanom a dolgot :D
2020. szept. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Nekem amik jól estek:

Masszázs

Ágyba hozott reggeli, amikor már nehezen mozogtam

A vége fele voltak olyan napok, hogy nem tudtam felvenni a zoknimat, abban is segített. Nagyon rohogtunk amúgy.

Mindig elvette a táskámat, akkor is ha nem volt nehéz. Ez inkább csak figyelmesség.

Magára vállalta a vitamin adagolast. Minden reggel összekészítette a vitaminokat (ő ezzel vette ki a részét, hogy egészséges legyen a fiunk)

Minden este gyümölcs salátát csinált, amit megettünk tv nézés közben.

Ha ok nélkül sírtam mindig megvigasztalt, nem mondta, hogy “na mér bőgsz má megin“


Szóval semmi extrara nem kell gondolni. csak legyél támogató.

2020. szept. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!