Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak én vagyok ennyire peches...

Csak én vagyok ennyire peches a terhességgel? Nektek is ilyen nehéz?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Teljesen elvagyok keseredve. Két évig vártunk a babára, addig nem is probálkozhattunk egészségügyi okokból. Orvoshoz járkáltam 3 havonta. Két évvel ezelőtt pont az esküvőm után egy héttel spontán elvetéltem.

Most két év után terhes lettem.. Hematóma miatt végig véreztem az első trimesztert. Aztán szerencsére elmúlt, baba jól van. Majd a 12 hetes ultrahangon közlik, hogy van valamink, ami miatt lehet végtagok nélkül születik.. Aztán azt is közlik, hogy valamelyik belső szerve nem működik, igy kontroll két hét múlva,mert lehet a terhességet be kell fejezni. Teljesen ki voltam.. Két hét eltelt, akkor azt mondja a doki, hogy a végtagok oké megvan mind, de az a belső szerv nem működik továbbra se. Megrikatott nagyon.. Elmentem másik nevesebb helyre ultrahangra. Ott mindent rendben találtak, működik minden. A dokimhoz is mentem, ő is látta a működést és minden rendben. Rám hozták a szivbajt. De lekopogom ez jól végződött.

Most meg a második trimeszterbe kiderült, hogy terhességi cukor betegségem van. :D kilók nagyon mennek fel akármit csinálok. Már túlsúlyos vagyok (90 felett) .plusz valami nem oké a folyásommal se, így ment tenyészetre, vissza térő gomba is van.

Úgy érzem, hogy én nagyon szívok mindenben...igy is meg szenvedtem, hogy legyen baba. Tiszta pechesnek érzem magam. Nektek is ilyen nehéz a terhességetek? Vannak nehézségek?


2020. okt. 4. 07:34
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Vannak nehézségek. Van akinek meg sem kottyan az egész terhesség, és valaki végig szenvedi.

13. hétig rosszul voltam, és enni se tudtam. 14. héttől elöjött a migrénem, amin semmi nem segített. Olyan durván fájt a fejem, hogy hánytam és vérzett az orrom. 26. hétig tartott. Utána 26. héttől nagyon rosszul voltam, iszonyatosan fájt a hasam, és azt hittem, hogy ott halok meg. Kiderült, hogy a terhesség elő hozta a tej és glutén allergiát, de nagyon durva módón. A 8 hónap végén lett az, hogy elviselhető lett a terhesség.

Viszont a második terhességemnél semmi extra nem volt.

2020. okt. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Őszintén én is úgy érzem, h. megszenvedtem kicsit a terhességet.

Korábbi vetélés miatt, kellett progeszteron kúpot használnom. Az első fajta egy idő után kimarta kicsit a hüvelyemet, véreztem tőle. Meg is ijedtem, h.baj van.Szerencsére kaptam egy másikat, rendben volt utána.

Többször előjött gombás fertőzés is, azt is kezelni kellett. Kellemetlen volt.

Elkaptam egy vírust az 5.hónapban, magas lázam volt stb..Féltettem a babát, de nem lett baj.

Kiderült, h.a lepény rajta van a méhszájon, így csak császárral szülhettem.

A 36héten véreztem, hematóma miatt+a ctg is jelzett vlmit, befektettek 2hétre a kórházba. Látogatási tilalom miatt a férjemet az épület előtt láthattam, napi 20percre. Majd már haza nem is engedtek, a 38.héten megcsászároztak.

A koronavírus miatti többi szívást pedig nem részletezem.

A lényeg az, h.egy egészséges babám lett szerencsére.

2020. okt. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%

Van valamink, valamelyik belső szerve nem működik...

Sok volt a Grace klinika, csak a részleteket nem értetted?

2020. okt. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Én a 3.terhességet viszem.

Mindhárom nehéz komplikált veszélyeztetett terhesség.

Most is kórházban vagyok 28 hetesen és lehet maradnom kell végéig, otthon meg vár a 2 nagyobb. 🥺

2020. okt. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Nekem 2 alapvetően könnyű terhességem volt. Úgy éltem meg


DE


Olvasva a soraidat elgondolkodtam.


1.terhesség

7. Héten vérzés

Innen a 30-ig semmi

Akkor nem fordult be.

32. Mégis

De 2-3 héttel kisebb a baba.

Gyógyszert kaptam rá. Izgalom, hogy legyen 2,5 kg

Aztán nem indult a szülés.. nst naponta..39. Hét fertőzés, antibiotikum

41 betöltött hét után indult spontán.


Szülés komplikált hüvelyi.. rövid köldökzsinór.


2. Terhesség

Első uh előtt vérzés

Lapos petezsák.. talán vetélés

Progeszteron

Megmaradt, no szex pihenés, ne emeljek egy 10 hónapos nem járó gyerek mellett..

12. Hét rossz kombinált teszt

Genetikus, lehet amnio

Nem kell

De szív uh és komoly 18. Heti kell

Szívkamrai eltérés..

Izgalom

36. Hét fertőzés..


De lett egy könnyű szülésem


A szíve is rendben

2020. okt. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos elég sok embernek nehéz a várandóssága. Mi is sok ideig vártunk a babára, egy darabig minden rendben volt, majd elkezdtem vérezni, részleges lepényleválást állapítottak meg. Teljes ágynyugalom. Végre kiszabadultam, kicsikét sétálhattam, kezdtem jól érezni magam. 32. héten elindult a szülés. Leállították. Most kisebbnek mérik a babát, pedig az áramlás jó. Közben a cukor nekem is becsúszott, először ki voltam akadva, de rájöttem, hogy a többi mellett ez a probláma eltörpül (még úgy is, hogy nem kelhetek fel, és így nehéz diétát tartva étkezni). Egy hétig kórházban feküdtem, és nagyon nem voltam egyedül ilyen problémákkal. Nagyon szívás, nem egyszerű (se fizikailag, se lelkileg) de az eredménye egy régóta várt kisbaba lesz, ez tartja bennem a lelket. No meg a férjem. Kitartást, nem vagy egyedül, akinek nehéz.
2020. okt. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mamus80 válasza:
Szia! Én most vagyok a 11.hétben. Tavaly 10 hetesen volt egy spontán vetélésem. Most viszont utro mellett folyamatosan barnázom és verezgetes. Eddig minden uh rendben volt. Van 3 miómám ami kB 3cm-ek.Folyamatos a félelem bennem hogy rendben van e a baba. Az első gyerekemnek meg se kottyant a terhesség sőt a szülés is nagyon gyors volt. Fájás nélkül indult be este fel1-kor és éjszaka 1:43-kor már meg is volt 3,75kg és 57cm-el. Most viszont maga a rémálom. Már a dokit is kiakasztottam.
2020. okt. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!